» Groza w Talabheim

Groza w Talabheim

Dodała: Karolina 'Viriel' Bujnowska-Brzezińska

Tytuł: Groza w Talabheim (Terror at Talabheim)
Linia wydawnicza: Warhammer FRP 2 ed.
Tłumaczenie: Katarzyna Pleskot
Wydawca oryginału: Black Industries
Wydawca polski: Copernicus Corporation
Data wydania polskiego: 2008
Liczba stron: 104
Oprawa: twarda
ISBN-13: 978-83-86758-96-8
Cena: 45,00 zł

Oko Lasu w niebezpieczeństwie!


Talabheim, siedziba elektorów i dawna stolica Imperatorów, przetrwało niezliczone wojny i oblężenia, bezpieczne za potężnymi murami, które okalają krater Taalbaston. Potężne fortyfikacje stoją nietknięte od tak dawna, iż wielu uważa, że Talabheim po prostu nie można zdobyć. Kiedy na miasto spada straszliwa groza, mury zapewniające do tej pory bezpieczeństwo stają się ścianami więzienia.

Niespodziewanie wśród mieszkańców Taalagad wybucha nieuleczalna, śmiertelna zaraza. Wkrótce dociera do brzegów krateru i zaczyna zbierać ponure żniwo, zarówno pomiędzy bogaczami, jak i biedakami. Zdani na własne siły i prawdopodobnie zarażeni potworną chorobą, Bohaterowie Graczy wplątują się w skomplikowaną intrygę powiązaną z rozprzestrzenianiem się plagi i machinacjami wszetecznego nekromanty. Kulminacją wszystkich tych wydarzeń jest inwazja, której celem stanie się starodawne miasto w lasach. Czy Bohaterom uda się sprzeciwić pradawnemu złu, które chce objąć Talabheim w swoje posiadanie? Czy zdołają zorganizować zbrojny opór, zanim wszyscy staną się niewolnikami okrutnej tyranii?

Groza w Talabheim to rozbudowana przygoda do gry fabularnej Warhammer Fantasy. Oprócz tego, na kartach dodatku znajdziesz obszerny opis Talabheim, z jego historią i podziałem na dzielnice, wraz z wyszczególnieniem najciekawszych miejsc. Książka podaje także szereg przydatnych informacji na temat obowiązujących w mieście praw i zwyczajów. Groza w Talabheim to doskonała przygoda dla tych Mistrzów Gry, którzy nie mogą się doczekać, by wykorzystać na sesji informacje zawarte w podręczniku Dzieci Rogatego Szczura, książce zdradzającej niektóre tajemnice plugawych szczuroludzi.

Miasto Prawa nie będzie takie jak dawniej, gdy Groza opanuje serca jego mieszkańców!


Oko Lasu

Pierwsza część dodatku koncentruje się na historii i opisie okolic wielkiego imperialnego miasta Talabheim, znanego także jako Oko Lasu. Poświęcone bogu natury, Taalowi, liczące sobie ponad dwa tysiące lat Talabheim wznosi się w samym centrum Imperium, otoczone ścianami olbrzymiego krateru. Przez talabheimskie doki (tworzące małe miasto nazywane Taalagad) przepływa szeroka rzeka Talabek, która następnie płynie do Altdorfu, gdzie łączy się z królową rzek Imperium, Reikiem. Korzystna lokalizacja przy uczęszczanym szlaku ze wschodu na zachód uczyniło z Oka Lasu handlową potęgę.

Rada miasta Talabheim jest powszechnie znana ze swego upodobania do uchwalania nowych praw i podatków. Fakt, że mieszkańcy miasta łatwo się z tym godzą, sprawia, iż inni obywatele Imperium uważają ich za dziwaków. Niniejszy podręcznik opisuje strukturę władzy w Talabheim i przytacza kilka przykładów praw i podatków, z których talabheimczycy są tak dumni. Przedstawiono także dzielnice miasta, wymieniając charakterystyczne dla nich punkty, nie pomijając przy tym portu Taalagad, gdzie mieści się słynny „Kot o Dziesięciu Ogonach” oraz liczne przybytki rozpusty i hazardu. Zamieszczono pomysły na przygody i współczynniki Bohaterów Niezależnych (BN). Przedstawiono także lokacje położone w obrębie Wielkiego Krateru, ale już poza miastem, takie jak liczne wioski, jezioro, a nawet poświęcony Taalowi las, zwany Taalgrunhaar.


Groza w Talabheim

Druga część książki to scenariusz przygody, będącej opowieścią o nieznanym z początku zagrożeniu, które stopniowo przeradza się w koszmar wojny. Przeznaczona jest dla Bohaterów początkujących lub średnio zaawansowanych, ale można ją także łatwo zmodyfikować, żeby podnieść poziom trudności.
Tagi: groza w talabheim


Czytaj również

Komentarze


~Tomasz Teiichi/Tei-chan

Użytkownik niezarejestrowany
    Najlepsza przygoda
Ocena:
0
Ponoć jest to najlepszy dodatek/przygoda do drugiej edycji Warhammera. Objetościowo jest podobny do tego co mielismy przyjemnośc zobaczyc w Ściezkach Przeklętych. Zawiera poza opisem Talabheimu i działających na jego terenie kultów także wiele nowych profesji. Musze przyznać iż z tego co się wywiedziałem i miałem przyjemnosć zobaczyć w wersji angielskiej tego dodatku jest to najlepiej opisane miasto Imperium, a cała przygoda jaka się w nim dzieje jest najlepszą jaką do tej pory wydało Black Industries. W związku z tym czekam na wersje polską z wielkimi nadziejami.
24-05-2007 22:55
~Nemediz

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Nie wiadomo kiedy dokładniej przygoda się ma ukazać?
30-08-2007 23:47
Chavez
    @Nemediz
Ocena:
0
"Groza w Talabheim (Terror at Talabheim): w tłumaczeniu. Termin: Święta."
06-09-2007 15:44
~Bigees

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
czytalem wersje angielska i nawet rozegralem jedna spora przygode w Talabheim (ale nie ta z podrecznika) - miasto bardzo fajnie opisane, jest wiele ciekawych miejsc i postaci
09-01-2008 12:48
Qball
   
Ocena:
0
Chav - coby się nie czepiano na forum: popraw tytuł wieści na głównej rpg.polter.pl i na młotkowej.
18-03-2008 23:52
Siriel
    Termin wydania
Ocena:
0
Termin miał być 27 marca, ale drukarnia przyspieszyła prace i dodatek już jest wysyłany do tych, którzy zakupili go w przedsprzedaży poprzez sklep wydawnictwa.

Promocja trwa do 27 marca.

http://www.sklep.copcorp.pl/produc t_info.php?products_id=111
19-03-2008 09:50
Chavez
   
Ocena:
0
Qball - poprawione, dzieki :) Mialem juz na uczelni poprawic, ale wygonili mnie na laborki ;)
19-03-2008 15:56
~kali

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
ma ktoś lupe ?
20-03-2008 15:56
Chavez
    kali
Ocena:
0
Eee, po co?
20-03-2008 20:14
~Hieronimus Anonimus

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
do mapy lupa potrzebna ;)
22-03-2008 08:53
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
zgadzam się w 100%, co za kretyn stworzył tak nieczytelną mapę
29-04-2008 19:27
Kajet
   
Ocena:
0
Głupio soę przyznać, ale pierwszy raz w życiu słyszę o mieście takim jak Talabheim xD, poczekamy zobaczymy. Mam jedynie nadzieję, ze będzie trzymać poziom reszty dodatków.
31-05-2009 14:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.