» Wieści » Gra fabularna Diadem dostępna w przedsprzedaży

Gra fabularna Diadem dostępna w przedsprzedaży

|

Gra fabularna Diadem dostępna w przedsprzedaży

Gra fabularna Diadem, utrzymana w konwencji klasycznych przygodowych gier fantasy i wyposażona w prostą mechanikę przeznaczoną dla osób początkujących, jest już dostępna w przedsprzedaży. Datę premiery wersji papierowej i elektronicznej zaplanowano na przełom marca i kwietnia 2014 roku.

Źródło: Informacja własna
Tagi: Diadem RPG | Diadem


Czytaj również

Komentarze


Andre
   
Ocena:
0

Byłoby świetnie! Mam nadzieję, że się zobaczymy na jednej z sesji :)

23-01-2014 15:53
jakkubus
   
Ocena:
0

Że tak się zapytam, co jest w Diademie takiego wyjątkowego? Po zajrzeniu na stronę, mechanika wydaje mi się po prostu uproszczonymi Savage'ami. Zaś co do tworzenia i rozwoju postaci (wszystko na karcie), czy takie rozwiązanie nie będzie ograniczające dla wyobraźni graczy?

23-01-2014 23:08
Andre
   
Ocena:
+2

Wszystkie zasady Diademu możesz wytłumaczyć w 5 minut, postacie gracze mogą tworzyć "same", praktycznie bez udziału MG. Każdy system daje graczom pewne możliwości. Diadem zawiera je wszystkie opisane na karcie. Czemu miałoby to ograniczać wyobraźnię graczy bardziej, niż wertowanie podręcznika w poszukiwaniu opisów przeróżnych cech i innych opcji?

A mechanika Diademu ma tyle wspólnego z Savage'mi, że stosuje różnorodne kostki i im wypada na nich więcej, tym lepiej :)

29-01-2014 16:31

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.