» Wieści » Garść gramelowych wieści

Garść gramelowych wieści

15-04-2020 16:39 | AdamWaskiewicz

Garść gramelowych wieści

Na facebookowym profilu wydawnictwa Gramel Books zamieszczono nieco informacji o stanie prac nad grami wydawcy:

1. Potwór Tygodnia trafił do składu, niedługo PDF powinien trafić do wspierających. Na wersję drukowaną trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.

2. Dungeon World jest w redakcji, niedługo powinien trafić do składu.

3. Najdłuższa przygoda z kampanii na SWEP, Szlak żywych trupów, powinna zostać złożona w najbliższym tygodniu, następnie druk i wysyłka.

4. Etap redakcji przeszedł pierwszy minisetting - Duch Rewolucji. Prawdopodobnie skład zakończy jeszcze w kwietniu, a następnie ruszy przedsprzedaż 2 minisettingów (drugi to prawdopodobnie będzie Abyssal). W tłumaczeniu jest Savage Worlds Vehicle Guide, a w korekcie jest nowa wersja Światotworzenia, z nowym rozdziałem Shane`a Hensleya, pochodzącym z jego World Builder Guide. Do tego, wydanie będzie podobne jak angielskie - czarnobiałe z kolorowymi stronami. Suplement o pojazdach i minisettingi będą kolorowymi broszurami (to niewielkie dodatki). Wszystko ma być w jednej paczce w sklepie.

5. Oficjalnie potwierdzono licencję na drugą edycję systemu Eclipse Phase. Przy odrobinie szczęścia zbiórka na jego wydanie ma ruszyć jeszcze w tym roku.
 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Facebookowy profil wydawcy
Tagi: Gramel Books | Potwór tygodnia | Dungeon World | Eclipse Phase


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kaworu92
   
Ocena:
0

Weeeeee :3 Eclipse Phase będzie po polsku :3 Boże, ale się cieszę :D

17-04-2020 14:23
Johny
   
Ocena:
0

Kaworu, powiedz, jak bardzo zmieniono mechanikę w drugiej edycji? Czytałem pierwszą, jak była za darmo. Świat był mega ciekawy, pomijając to, że gra była skoncentrowana na walce, a praktycznie nie dało się zginąć. Ale niestety mechanika wołała o pomstę do nieba :(.

Jakby co, zawsze zostaje zdobycie wydanej konwersji na Fate, a podręczniki Gramela, w przystępniejszym przekładzie, traktować jako opis świata.

18-04-2020 12:02
Kaworu92
   
Ocena:
+1

Hm, jest bardzo uproszczona. Przykładowo, morphy nie dają już bonusów do uzdolnień (atrybutów?) tylko różne pule, które wydajemy tak jak stare Moxie. Ogólnie jest naprawdę dobrze i jestem zachwycony :D

18-04-2020 13:14
Johny
   
Ocena:
+1

Kaworu, może napisałbyś recenzję :)? Taką all inclusive, w stylu Adama :)? Myślę, że wiele osób byłoby zainteresowanych przeczytaniem.

18-04-2020 15:03
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm, po recenzji Infinity RPG, ale to dopiero jak skończę czytać Sandra and Woo 10 Anniversary Edition :-P

18-04-2020 17:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.