» Wieści » Eclipse Phase - Edycja Polska

Eclipse Phase - Edycja Polska

|

Eclipse Phase - Edycja Polska
Wydawnictwo Galmadrin poinformowało, że rozpoczęły się prace nad polskojęzycznym wydaniem systemu Eclipse Phase. Uwzględniając opinię fanów, Galmadrin pozostawi oryginalną nazwę systemu, uzupełniwszy ją o podtytuł "Edycja polska". Wydawnictwo planuje opublikować EP w trzech wersjach – płatnej drukowanej, płatnej elektronicznej (odpowiednik książki) i darmowej elektronicznej, zawierającej całość tekstu, lecz ubogiej w grafiki. Darmowe Streszczenie Zasad powinno ukazać się w czerwcu, a premiera pełnej wersji gry jest planowana na koniec roku. Galmadrin ujawnił także zespół tłumaczy pracujących nad tytułem. Przekładem zajmą się:
  • Dawid 'Ertai' Cichy
  • Daniel Metrycki
  • Mateusz Zachciał
  • Szymon 'Xelloss' Brycki
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wydawnictwo Galmadrin
Tagi: Eclipse Phase | Wydawnictwo Galmadrin | Eclipse Phaes - Edycja polska


Czytaj również

Komentarze


Z Enterprise
   
Ocena:
0
Dla mnie jest jeszcze dość mocno ideowy, by nie rzec "lewacki". To kolejna bariera dla mnie. To nie jest świat, w jakim chciałbym żyć, a więc nie kręci mnie w nim granie.
Ale ekolog, treehugger, greenpeace'owiec, anarchista wegetarianin hipis, rasta, narkoman, czy osoba skonfliktowana płciowo z pewnością się ucieszą.
Dla mnie pozostaje ciekawą lekturą, dobrze zrobioną i pokazaną, ale w kwestii Transhumanizmu ograniczę się do możliwości Blue Planet (wykopując uprzednio mangowe kotofurries, oczywiście).
07-05-2013 12:01
Kaworu92
   
Ocena:
0
Heh, znowu polityka gdzieś się nam miesza z fantastyką, hm? :-P

Ale akurat Treehuggerzy mają w tym systemie kiepsko, większość okazów botanicznych na zniszczonej Ziemi została, a inne są dostępne dopiero za wrotami gwiezdnymi... biedni :-P
07-05-2013 12:45
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Nie mieszajmy lewicy z "lewackością", która po prostu nie jest moją bajką.
Taki treehugger to dopiero ma o co walczyć - polecam film "Silent Running" :)
07-05-2013 13:02
KFC
   
Ocena:
0
Heh, jeszcze zabrakło w tej wyliczance Zig antyklerykalnego psychopatycznego mordercy weganina marksisty w ciele ośmiornicy.


x.x'

Edit:
Najlepiej nie wydawajmy EP bo to tak na prawdę krypto podręcznik bojówkarza RAFu.
07-05-2013 13:08
Z Enterprise
   
Ocena:
0
No, w dodatku transwestyty :)

edit do edita: ej, ale to twój punkt widzenia. Ja jestem jak najbardziej za tym, by to wyszło. Target się pewnie znajdzie, np wśród "alternatywnych mniejszości". To że do mnie taki świat nie trafia jako setting do grania, nie znaczy że 1) nie znajdzie zwolennikow, 2) nie jest ciekawie przedstawioną wizją świata.
Fajne, ale (dla mnie) tylko do poczytania.
07-05-2013 13:10
earl
   
Ocena:
+2
Ja im życzę jak najlepiej - niech wydadzą po polsku, bo ucieszy to pewnie sporą liczbę fanów. Byle nie skończyło się to jedynie na zapowiedziach.
07-05-2013 14:25
Kumo
   
Ocena:
0
@Z Enterprise:
Chyba trochę nadinterpretujesz. Haczyk tkwi w tym, że nieskrępowana swoboda - choć dominuje w opisie settingu - nie jest w gruncie rzeczy pokazana jako coś naprawdę pozytywnego. W zasadzie żadna opcja czy poglądy nie są pokazane jako coś bezwzględnie dobrego czy złego. Np. totalitarna Republika Jowiańska jest w zasadzie najsensowniejszym tworem w sytuacji ciągłego zagrożenia, a nieograniczona tolerancja anarchistów to wręcz zaproszenie dla psychopatów czy agentów TITANów. To IMO kolejna zaleta EP - po chwili zastanowienia nad settingiem odczuwa się potrzebę zrewidowania swoich poglądów na społeczeństwo, jakie by one nie były.
07-05-2013 22:15
Z Enterprise
   
Ocena:
0
Nie wiem, może nadinterpretuję. Istnieje w tej grze sporo "alternatywy społecznej", która mnie nie pociąga do grania. Tym bardziej gdy jest przedstawiona jako "mainstream.

Może właśnie z tych powodów, o których piszesz - po przeczytaniu tej gry upewniam się, że nie chcę by nasz świat zdominowali hipisi, squatersi, bodmodowie, anarchiści, ekolodzy, cykliści, wegetarianie czy transgenderyści dowolnego rodzaju. A świat EP wydaje mi się właśnie takim światem. Gdzie mniejszości stały się większością, a na takich jak ja mówi się "flats" :)

Co nie znaczy, jeszcze raz to podkreślę, że to nie jest ciekawe studium "futurologiczne". Ciekawe i (dla mnie) przerażające. To po prostu nie jest świat, w którym chciałaby żyć moja postać, że się tak wyrażę.
07-05-2013 22:28
Kaworu92
   
Ocena:
0
Ah, Ty brinkerze Ty z nadmiarem c-rep! :-D

EDIT: Przy czym jednak warto zauważyć, że Autonomistów nie jest aż tak wielu, większość świata żyje w Wewnętrznym Układzie, a wszelkiej maści "alternatywne większości" mogły stać się stosunkowo wpływowe kulturowo ze względu na Upadek i powszechny kryzys, wywołany między innymi przez copyright i hiperkorporacje.
07-05-2013 23:49
Kumo
   
Ocena:
+2
Akurat "flat" to określenie rodzaju morfa, a nie człowieka, który w nim siedzi. Takie ciało oznacza, że kogoś albo nie stać na lepsze (tj. ma za niski rep, więc prawdopodobnie jest nie w porządku/nie jest kimś wartosciowym), albo nie chce używać czegoś lepszego (tak, jakby dzisiaj żył bez komórki, internetu i samochodu)- więc jest właśnie kimś w stylu hipisa/hipstera.
Tak naprawdę, główną przyczyną tego, że skażda mała społeczność w EP może żyć po swojemu, są nanofabrykatory. Jeśli nie ma kłopotu z zaspokojeniem podstawowych potrzeb, można robić niemal wszystko, co się chce - przecież wtedy w normalnych warunkach nie zdechnie się z głodu, zimna czy braku tlenu. Tak samo, jak my możemy przeczytać podręcznik, przemyśleć go przy kawie, a potem zużyć mnóstwo prądu na gadanie o erpegach, podczas gdy 500 lat temu prawie każdy z nas od rana do nocy zapierniczałby w polu czy warsztacie. Bo inaczej na początku przyszłego roku wykitowałby razem z całą rodziną. Hipisi czy squatersi nie mieliby wtedy racji bytu - po prostu by nie przeżyli. Mozna powiedzieć, że grunt pod ich pojawienie się stworzyli kiedyś chłopi pańszczyźniani i rzemieślnicy, umożliwiający przeżycie całego społeczeństwa - a dzięki temu rozwój intelektualny i pracę umysłową coraz większej ilości jednostek, więc rozwój nauki i techniki, bardziej wydajną gospodarkę itd., pozwalające na funkcjonowanie bez wiekszego wysiłku. Tak właśnie my dzisiaj, rozwijając technikę, udoskonalając system przekazywania informacji i likwidując niedobory, prawdopodobnie pracujemy na powstanie modelu społeczeństwa podobnego to tego w EP. W którym niektóre umiejętnosci i cechy, obecnie niezbędne do osiągnięcia sukcesu, będą równie potrzebne jak dzisiaj np. umiejetność jazdy konnej, czy krycia dachu gontem.
08-05-2013 11:33

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.