» Dziedzictwo Imperium: Dwory Końca Świata

Dziedzictwo Imperium: Dwory Końca Świata

Dodał: AdamWaskiewicz

Dziedzictwo Imperium: Dwory Końca Świata
3.5
4.33
Ocena użytkowników
Średnia z 6 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 2

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: Dziedzictwo Imperium: Dwory Końca Świata
Linia wydawnicza: Dziedzictwo Imperium
Autor: Jakub Zapała
Okładka: miękka
Ilustracja na okładce: Konrad Winniewski
Ilustracje: Konrad Winniewski
Data wydania polskiego: 1 czerwca 2015
Liczba stron: 260
Oprawa: miękka
Format: A4
Cena: 59,95 zł

Dwory Końca Świata to gra osadzona w postapokaliptycznym renesansowym świecie Dziedzictwa Imperium. Poświęcona jest polityce, władzy i szlachcie. Potężne Rody walczą o kontrolę nad ziemią, surowcami i ludźmi. Ostateczną nagrodą jest diadem Imperatora i rządy nad całym rozległym państwem ludzi. Do tego trzeba jednak obalić rządzącą dynastię i zdobyć starożytne miasto Kaplas, pradawną stolicę i siedzibę Arcykapłana Kultu Pięciu Bogów. Tylko on może namaścić nowego władcę Imperium.

Gra o to wszystko toczy się na pełnych intryg i występku dworach, w zaułkach renesansowych miast, w posiadłościach szlachty, ozdobionych dziełami sztuki doby Odrodzenia. Wszystko może być w niej bronią: ludzie, pieniądze i magia są narzędziami w rękach ambitnych. Chociaż mistrzowie pojedynku, uczeni alchemicy i adepci wiedzy tajemnej pewni są swoich przewag w tym wyścigu, nie tylko oni decydują o przyszłości Imperium. W tym świecie słowo jest silniejsze od miecza, równając się mocą tylko ze sztyletem i trucizną. Uwodzicielki, dramatopisarze, truciciele i artystki potrafią doprowadzić do upadku najsprawniejszego wojownika i najpotężniejszego maga.

Odwiedzicie Dwory Końca Świata, wcielając się w ludzi zdolnych i ambitnych: artystów i szermierzy, dwórki i uczonych, czarodziejki i zabójców. Wasze decyzje będą miały wpływ na to, jak potoczy się historia poszczególnych krain i całego Imperium. Stworzycie postacie osób wyjątkowych, ale nie nieśmiertelnych. W każdym zaułku możecie trafić na siepaczy wroga. W każdym posiłku kryć się może trucizna. Każda audiencja może ściągnąć na Was gniew księcia, który pośle dworaka wprost na szafot. Stąpacie po cienkim lodzie. Możecie jednak zyskać tak wiele!

Źródło: Strona wydawcy

Tagi: Dwory Końca Świata | dziedzictwo imperium


Czytaj również

Dziedzictwo Imperium: Dwory Końca Świata
Piętnaście lat po końcu świata
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.