» Dzieci Rogatego Szczura

Dzieci Rogatego Szczura

Dodała: Karolina 'Viriel' Bujnowska-Brzezińska

Dzieci Rogatego Szczura
6.86
Ocena użytkowników
Średnia z 22 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 17

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: Dzieci Rogatego Szczura (Children of the Horned Rat)
Linia wydawnicza: Warhammer FRP 2 ed.
Autorzy: Gary Astleford, Steve Darlington, Robert J. Schwalb
Okładka: Andrea Uderzo, Scott Purdy
Ilustracje: Miguel Coimbra, Mike Franchina, Mark Gibbons, Paul Herbert, Jon Hodgson, Ralph Horsley, Nuala Kennedy, Andy Law, Chuck Lukacs, Pat Loboyko, Scott Purdy, Wayne Reynolds, Adrian Smith, Christophe Swal, Sam Wood
Wydawca oryginału: Black Industries
Wydawca polski: Copernicus Corporation
Data wydania polskiego: 5 grudnia 2007
Liczba stron: 148

Skaveny nie istnieją!
Tak przekonują nas uczeni z Imperium. Często mylone ze zwierzoludźmi, skaveny to nie bezmyślna horda dzikich bestii, lecz podstępna rzesza knująca zagładę Imperium. Tworzą nowe zarazy, produkują spaczeniową broń i hodują zmutowane potwory, które roją się w tunelach Pod-Imperium. Zagrożenie inwazją skavenów nigdy nie było bardziej realne. Książka Dzieci Rogatego Szczura odkrywa sekretny świat przerażających szczuroludzi, stanowiąc niezbędny leksykon o wszystkim, co dotyczy skavenów. Na kartach tego niesamowitego tomu znajdziecie to wszystko, o czym chcieliście się dowiedzieć, w tym:
 • Wyczerpujące informacje o tym, jak skaveny postrzegane są w Imperium i innych krainach Starego Świata, a także liczne mity i legendy na ich temat.
 • Fizjologiczny opis ze szczegółowymi uwagami o różnych odmianach wstrętnych szczuroludzi.
 • Szczegółową historię skavenów oraz ich dokonań.
 • Pełny przegląd skaveńskiej społeczności, opisujący sposób myślenia i działania szczuroludzi, a także ich postrzeganie siebie nawzajem oraz pozostałych ras.
 • Przegląd Wielkich Klanów oraz informacje o sześciu Klanach Wojennych.
 • Szczegółowe opisy osad skavenów, włącznie z przykładowym gniazdem: Pod-Delberz.
 • Nowe rodzaje broni, jak ostrze ogonowe lub kula trującego wichru.
 • Dokładne zasady dotyczące skaveńskiej magii, włącznie z wieloma nowymi zaklęciami, jak Iskrząca zagłada oraz Hyc-hyc, a także zasady tworzenia i używania skaveńskiej technologii.
 • Wskazówki do odgrywania postaci skavenów oraz ponad dziesięć profesji, w tym Szarego Proroka oraz inżyniera spaczenia.
 • Kilka nowych potworów, jak żujognat oraz szczurza matrona.
 • Oraz nową przygodę autorstwa Chrisa Pramasa!
To doskonałe uzupełnienie dowolnej przygody osadzonej w Starym Świecie. Dzieci Rogatego Szczura odkrywają jedno z największych niebezpieczeństw, przed jakimi staje Imperium. Nie dawaj wiary kłamstwom. Skaveny naprawdę istnieją i wkrótce zniewolą nas wszystkich!
***
Na 148 stronach dodatku Dzieci Rogatego Szczura znalazło się osiem rozdziałów przybliżających nam naturę skavenów, w tym jeden będący gotową do poprowadzenia przygodą. Ich szczegółową zawartość możecie sprawdzić w zaprezentowanym poniżej spisie treści.
Przewodnik po rasie skavenów rozpoczyna się rozdziałem pt.: Skaveny istnieją i są wśród nas! Należy bowiem pamiętać, że dla mieszkańców Imperium nie jest to fakt oczywisty. Opisuje, w jaki sposób mieszkańcy Starego Świata postrzegają skaveny, ze szczególnym uwzględnieniem tego, jak zręcznie ukrywają wszelkie wieści o złowieszczych szczuroludziach pod płaszczem legend, mitów i przekłamań. Dodatkowo znajdują się tu rady dla tych, którzy zamierzają walczyć ze skaveńskim zagrożeniem, włącznie z wypowiedziami doświadczonych szczurołapów i wskazówkami dotyczącymi wyposażenia, a także lista śladów, jakie mogą wskazywać na pojawienie się szczuroludzi w okolicy. Rozdział zawiera też szeroki przegląd różnych typów skavenów oraz opisuje ich fizjologię i obyczaje, przedstawione z perspektywy przedstawicieli Imperium. Zamieszczono tu również kilka legend o szczuroludziach, m.in. opowieść "O grafie Mandredzie Szczurobójcy i niezwykłym serze" i poemat "Zagłada Kavzar albo Trzynaście uderzeń dzwonu".
Rozdział II czyli Historia skavenów zgłębia dzieje tej podstępnej rasy, odkrywając niektóre tajemnice związane z pochodzeniem skavenów. Skaveny nie dbają o przeszłość i nie spisują swojej historii. Dla nich wart uwagi jest jedynie czas obecny, gdy nie władają światem, i czas, który nadejdzie wkrótce, gdy będą władcami. Nie oznacza to jednak, że nie znajdzie się w tym ustępie miejsca dla ciekawych informacji choćby tych o Skavenblight, upadku krasnoludów, Nagashu, czy genezie Czarnej Śmierci.
Kolejny rozdział, zatytułowany Społeczeństwo skavenów, opisuje zawiłości społeczeństwa szczuroludzi, przedstawiając jego hierarchię, niuanse interakcji socjalnych między członkami oraz szczegóły dotyczące kultury tych potworów, jeśli można to nazwać kulturą. Wszystko to uzupełnia rys charakteru skavenów, ich nastawienie do innych ras, znaczenie kultu Rogatego Szczura, kształt rządu i zasady obejmowania władzy.
Rozdział IV - Osady skavenów - przybliża wygląd, organizację i strukturę skaveńskich osad, które w niepokojący sposób przypominają świat na powierzchni. Te najważniejsze z nich zostały przedstawione bardzo szczegółowo. Przy każdej z wymienionych społeczności podano ogólne informacje, włącznie z położeniem, populacją, źródłami dochodu i powiązaniem klanowym. Zamieszczono także jej krótki opis i pomysł na przygodę.
Następny rozdział, noszący tytuł Wojna, wyjaśnia motywy, jakimi kierują się wojownicze skaveny, a także przybliża typową taktykę prowadzenia przez nie działań zbrojnych. Zaprezentowane są także nowe zaklęcia i artefakty oraz zasady dotyczące technologii spaczeniowej. Wojna to integralna część życia skavenów. Militarne zasoby skavenów są wielkie i niemal niezniszczalne. Zaprezentowano tu wszystkie typy skavenów, od czcicieli zarazy przez inżynierów spaczenia aż po skrytobójców. A także wiele rodzajów broni, jakimi szczuroludzie się posługują, m.in.: muszkiet spaczeniowy, kula trującego wichru, kadzielnica zarazy.
Rozdział VI, czyli W szczurzej skórze, przeznaczony jest dla drużyn, które oczekują ostrzejszej gry oraz dla Mistrzów Gry (MG), którzy zamierzają wprowadzić bardziej wymagających przeciwników. Zaprezentowane tu zostały nowe profesje i zdolności, opracowane specjalnie dla skavenów, a także porady dotyczące odgrywania postaci należących do tej rasy.
Przedostatni rozdział, zatytułowany Kampania ze skavenami stanowi bezcenne narzędzie do projektowania kampanii, w których skaveny odgrywają znaczącą rolę jako Bohaterowie Graczy (BG) albo ich przeciwnicy. Zawarto tu wskazówki dotyczące odgrywania skavenów oraz liczne pomysły na przygody. Ten rozdział to kwintesencja i kontekst dla wszystkich przedstawionych wcześniej informacji. Zawarto w nim również Bestiariusz, prezentujący istoty, jakie można napotkać w Pod-Imperium.
Dodatek zamykają Niewolnicy przeznaczenia, czyli scenariusz stawiający poszukiwaczy przygód naprzeciw szczuroludzi. Zawiera on także wskazówki pomagające odegrać tę przygodę z punktu widzenia skavenów. Uzupełnieniem edycji polskiej jest Dodatek: Przykładowe skaveny, zawierający współczynniki gotowych do wykorzystania postaci skavenów. Mogą być one użyteczne przy prowadzeniu przygody zarówno przeciwko szczuroludziom, jak i po jedynie słusznej stronie dzieci Rogatego Szczura! Plik PDF zawierający wszystkie przykładowe strony możesz pobrać tutaj.

Komentarze


8536

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Kakaja cena, dawajte cenu...
Mam nadzieje, ze nie przywala znowu jak z Ksiega Spaczenia
19-10-2007 23:17
~TopGunt

Użytkownik niezarejestrowany
    @Żółw
Ocena:
0
Do kogo pijesz?
Bo ja mam 13 lat i czuję się z tym znakomicie. :)
20-10-2007 16:38
~Blizz

Użytkownik niezarejestrowany
    Fajny artukół, ale...
Ocena:
0
... czy to wystawianie dla czytelnków stron z książki nie narusza praw autorskich? W końcu, aby ją przeczytać to trzeba najpierw zapłacić, a tu mamy pod nosem dużo informacji z niej z free...
20-10-2007 19:48
Siriel
   
Ocena:
0
Nie narusza. Są udostępniane za zgodą wydawnictwa.
20-10-2007 21:10
Chavez
    Blizz
Ocena:
0
Widzisz, Copernicus jako jeden z nielicznych polskich wydawcow w ten sposob chce zachecic ludzi do kupienia dodatku ;) Kazdy moze przeczytac pare stron i sam ocenic, czy chce go miec :)
20-10-2007 23:09
Siriel
    Można już zamawiać
Ocena:
0
Ruszyła przedsprzedaż Dzieci Rogatego Szczura.

Na stronie Copernicusa

http://www.copcorp.pl/modules.php? op=modload&name=News&file=article&si d=281&mode=thread&order=0&thold=0
24-10-2007 19:02
Chavez
   
Ocena:
0
Bys newsa wrzucil ;)
24-10-2007 20:40
~ja

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
zapowiada sie ciekawie.
swoja droga, to niezle sraja tymi dodatkami
03-12-2007 19:59
Kajet
    Kupiony :)
Ocena:
0
Dodatek jest całkiem ciekawy, ale wątpie by mój team miał zamiar odgrywać skaveny, raczej woleliby je tępić. Lecz mimo wszystko tomiszcze zasługuje na uwagę, szczególnie jeśli lubisz rasę szczuroludzi ;).
31-05-2009 14:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.