» Wieści » Dział RPG na Avangardzie

Dział RPG na Avangardzie

21-07-2010 21:26 | Michał 'rincewind bpm' Smoleń

Dział RPG na Avangardzie
Wśród atrakcji rozpoczynającego się 22 lipca konwentu Avangarda nie zabrakło także punktów programu prowadzonych przez redaktorów i współpracowników rpg.polter.pl i innych działów serwisu.


prelekcja: Przyszłość LARP-ów w naszych rękach
Paweł 'Gerard Heime' Jasiński
Czwartek, 18.00
LARP-y to rodzaj rozgrywki bardzo podatny na modyfikacje i zabawę formą. Już w tej chwili jest wiele typów LARP-ów i wszystko wskazuje na to, że wciąż będą powstawać nowe ich warianty.
Jak ty wyobrażasz sobie przyszłość tego typu gier? Czy ta przyszłość rysuje się w świetlanych barwach? Co jeszcze możemy zrobić, by urozmaicić (a może udziwnić) nasze hobby? Zapraszam zarówno ekipy LARP-owe jak i wszystkich zainteresowanych tym tematem LARP-owiczów.

prelekcja: D&D 4E PL - prezentacja i omówienie gry
Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk
Czwartek, 18.00
Czy figurki są niezbędne? W jaki sposób można rozbroić przeciwnika? Jak właściwie działają próby umiejętności? Wyjątkowa okazja, by na żywo pozbyć się wątpliwości w kwestii interpretacji niektórych zasad, poznać najbardziej charakterystyczne cechy systemu i porozmawiać o tłumaczeniu! Prelekcja oparta o dwuletnie doświadczenie na różnych konwentach.

nWoD: Świat Mroku od podstaw 1
Marcin 'Qendi' Sztomberski i Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki
Czwartek, 18.00
Wprowadzenie do Świata Mroku jako systemu i konwencji dla początkujących. Mechanika, założenia poszczególnych podsystemów, potencjał na sesjach.

prelekcja: Inspiracje psychologiczne w RPG
Stanisław 'Scobin' Krawczyk
Czwartek, 21.00
Jak autentycznie odgrywać postać? Jak zaskakiwać graczy? Jakie ważne procesy zachodzą w małej grupie społecznej? Jeżeli ciekawią Was te i inne inspiracje, których może dostarczyć erpegowcom psychologia – serdecznie zapraszam!

prelekcja: Czwarta edycja i co dalej?
Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk
Czwartek, 21.00
Niedawno miała miejsce polska premiera 4. edycji D&D; tymczasem już jesienią za Oceanem mają się ukazać produkty z serii Essential Dungeons & Dragons. Czy historia się powtarza i obserwujemy nadejście edycji 4,5? A może są to przymiarki do kolejnego wydania gry, tym razem sygnowanego numerem piątym? Zapraszam do dyskusji o przyszłości systemu.

prelekcja: Projektowanie kampanii politycznych w RPG
Paweł 'Gerard Heime' Jasiński
Piątek, 13.00
Zakulisowe machinacje, mroczne spiski i okrutna walka o władzę. Wszystko to brzmi świetnie w teorii, lecz w praktyce wielu MG ma problemy z poprowadzeniem dobrej kampanii politycznej. Tymczasem dobrze przygotowany scenariusz do takiej kampanii to samograj - pozwala łatwo i przyjemnie poprowadzić skomplikowaną, pełną pułapek intrygę. Jeśli chcesz wiedzieć, jak go szybko wymyślić i spisać w przystępnej formie, przyjdź na moją prelekcję.

warsztaty: "Prowadź Wolsunga za kwadrans: warsztaty
Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Piątek, 16.00
Spragnieni sesji gracze za chwile wpadną do twojego domu, a ty wciąż nie masz gotowego scenariusza? Chcesz poprowadzić spotkanym na konwencie graczom? Podczas tych warsztatów dowiesz się, jak szybko przygotować scenariusz, jaka jest specyfika jednorazowych sesji, w jaki sposób uczynić z krótkiej przygody satysfakcjonującą całość i w pełni wykorzystać potencjał fabularny i mechaniczny Wolsunga, a także jak uporać z ewentualnymi problemami.

prelekcja: Co to jest Jeepform?
Jakub 'Fingrin' Tabisz
Piątek, 18.00
Myślisz, że LARPy to najfajniejsza sprawa pod słońcem? Lubisz dobrze opowiedzianą historię i krwiste jak befsztyki postacie? W takim razie jeepform jest dla ciebie. To nie jest LARP ani sesja RPG, to nie jest przedstawienie teatralne ani serial TV. Co to w końcu jest? Jeepy są czymś pomiędzy grą RPG a LARPem, gdzie każdy uczestnik wspólnie tworzy historię. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej przyjdź na prelekcję.

prelekcja: Inspiracje literackie w RPG
Stanisław 'Scobin' Krawczyk
Piątek, 21.00
Jak ciekawie prowadzić narrację? Na ile sposobów można charakteryzować postać? Co to jest konwencja i dlaczego jest taka ważna? Jeśli interesuje Was co może wnieść do gier fabularnych literatura – to jest prelekcja dla Was!

prelekcja: Jak poprowadzić czarny kryminał?
Sobota, 11.00
Michał 'rincewind bpm' Smoleń
Podczas prelekcji wspólnie z publicznością zastanowimy się, jak dobrze przygotować sesję RPG w klimatach czarnego kryminału. Co charakteryzuje odpowiednich bohaterów? O jakich wątkach fabularnych nie sposób zapomnieć? Czy można odwoływać się do konwencji noir na sesji fantasy? Jaką mechanikę powinniśmy wykorzystać? Zapraszam nie tylko fanów Chandlera, ale także wszystkich graczy RPG, chcących lepiej zrozumieć proces świadomego, całościowego kreowania sesji.

prelekcja: A po co nam niefantastyczne LARPy?
Jakub 'Fingrin' Tabisz
Sobota, 18.00
Wielu miłośników LARPów nie wyobraża sobie gry bez wampirów, elfów, obcych, zombie, duchów itd. Tymczasem w Polsce i na świecie powstaje mnóstwo LARPów niefantastycznych. I są naprawdę fajne. Zapraszam na prelekcję, na której dowiecie się wiele o LARPowych superprodukcjach bez krztyny fantastyki. LARPy realistyczne powoli podnoszą głowę w Polsce i od razu zdobywają nagrody i uznanie. W końcu LARP to nie tylko gra. Być może po tej prelekcji przekonacie się, że warto zrobić LARPa w zupełnie innym stylu niż zwykle.

prelekcja: D&D 4E - szybciej i bez planszy?
Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk
Niedziela, 10.00
Czwarta edycja zawiera wiele użytecznych (szczególnie dla początkujących Mistrzów Podziemi) uwag i zaleceń dotyczących przygotowywania i prowadzenia gry. Cóż z tego, skoro wymaga stosowania licznych, zajmujących mnóstwo miejsca pomocy, a byle potyczka zajmuje godzinę? To spotkanie będzie okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń, dzięki którym możliwe będzie ograniczenie, jeśli nie całkowite wyeliminowanie, wspomnianych problemów.

Poza tym, otwarte sesje Świata Mroku poprowadzi Bartosz 'Kastor Krieg' Chilicki. Zapraszamy tez na LARPy – pełna lista gier (w tym prowadzonych przez naszych redaktorów) znajduje się tutaj.

Polecamy także atrakcje przygotowane przez Kuźnię Gier (patrz tutaj) i Wydawnictwo Gramel (lista tutaj). Wydawnictwo Portal z kolei przygotowało cały blok programowy, poświęcony grom RPG i planszówkom.

Ważnym wydarzeniem tegorocznej Avangardy będzie premiera dodatku do Wolsunga pod tytułem Lyonesse: Miasto, Magia, Maszyna.

Do zobaczenia na konwencie!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Avangarda 2010 | Avangarda


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~óff-line

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
w bloku rpg sa larpy? troszke sie pomieszaly wpisy chyba :)
22-07-2010 10:33
rincewind bpm
   
Ocena:
0
W bloku RPG są prelekcje o LARPach :)
22-07-2010 14:39

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.