» Wieści » Dwory Końca Świata - zbiórka na nową grę fabularną

Dwory Końca Świata - zbiórka na nową grę fabularną

25-07-2014 07:05 | KFC

Dwory Końca Świata - zbiórka na nową grę fabularną

Na portalu crowdfundingowym wspieram.to rozpoczęła się zbiórka na nową grę fabularną Dwory Końca Świata.

Dwory Końca Świata to pierwsza z trzech zaplanowanych gier fabularnych osadzonych w renesansowym świecie fantasy, uniwersum Dziedzictwa Imperium. Każda z nich będzie eksplorować różne aspekty tego settingu. Tematem przewodnim Dworów Końca Świata jest WŁADZA. Autorzy gry chcą umożliwić tworzenie opowieści o całych dworskich frakcjach, realizujących ambitne cele w niebezpiecznym świecie. W założeniach ma to być opowieść o karierach wzorowanych na dziejach Cezara Borgii czy Jana Zamoyskiego. Na salonach takiego świata królować będzie plotka i intryga. Będziecie mogli urządzać bale, brać udział w szlacheckich łowach i prowadzić armie do boju.

Gra będzie wykorzystywać poprawioną i uproszczoną mechanikę znaną z systemu Dziedzictwo Imperium. Gracze wcielą się w bohaterów jednej frakcji – grupy ludzi połączonych wspólnym celem, na drodze do którego będą musieli przezwyciężyć różne przeszkody oraz własne ograniczenia (osobiste ambicje i wierność wobec własnych Rodów Imperium).

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Podręcznik będzie liczył około 250 stron. Podczas zbiórki PDF dostępny jest w cenie od 20 zł a drukowany podręcznik w cenie promocyjnej od 50 zł. Planowana data premiery to listopad 2014 roku. O tym czy podręczniki trafią do szerszej dystrybucji zadecyduje między innymi poziom sukcesu zbiórki. Podstawowy cel finansowy to 3 500 złotych. Zbiórka potrwa do 17 września.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: wspieram.to
Tagi: Dwory Końca Świata | dziedzictwo imperium | jakub zapała | gry fabularne | RPG | wspieram.to | crowdfunding


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

KRed
   
Ocena:
0

Wizualnie prawie jak Warhammer :D

https://wspieram.to/ckfinder/userfiles/11643/images/13.jpg <- ilustracja z Dziedzictwa

http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/6/63/Greatswords.jpg <- ilustracja z Warhammera

Grafy z Warha, klimat z Mona, klany z L5K. Fajne by było jakieś porównanie mechaniki do podobnych koncepcji (Honor i Krew, Birthright), żeby wiedzieć czy nie mam już tej gry na półce :)

25-07-2014 16:58
Malaggar
   
Ocena:
+3

Świat kształtowany przez grających na poziomie nie spotykanym dotąd w Polsce.

Gromkopierdne deklaracje +100!

A to mnie rozłożyło zupełnie

25-07-2014 17:02
Hangman
   
Ocena:
+2

Oplułem się. Lepiej dla twórców tego dzieła, żeby to był żart. Nie wierzę absolutnie w to coś. Po tym pierwszymfilmie, który realizował ktoś nie spełna rozumu chyba. Oglądamy kogoś, kto mówi że prowadzi prelekcje, a nie potrafi wydukać poprawnie złozonego zdania. Poza nim mamy szereg obrazków które są po prostu tandetne i nie mają nic wspólnego z przedstawianą grą.

 

Dwory końca świata to dynamiczna, szybka gra, skupiająca się wokół tematu renesansowej polityki władzy

Zapomniał jeszcze dodać, że wartka. To ciekawe o czym jest konkretnie ta gra, skoro skupia się wokół tematu polityki. Zresztą zadna gra odnośnie tego tematu nie może być dynamiczna.

 

Będą bale i pojedynki. Będa intrygi i szalone wynalazki.

Same nowości...

 

I będa mroczne skrytobójstwa w zaułkach miast.

Po tym zdaniu mi się na myśl nasunęło tylko jedno słowo: Dziecinada

No tak, czym jeśli nie mrocznymi skrytobójstwami najlepiej nie przyciąga się gimnazjalistów, prawda? Autor w ogóle wie co to jest skrytobójstwo? W co on grał, że u niego te mroczne skrytobójstwa się dokonywały w zaułkach. Pewnie jakaś gildia Khorna skrycie mordowała żebraków.

 

Dla mnie to wygląda nie mniej ni więcej, tylko jakąś kpiną, brakiem szacunku do ludzi i w ogóle wyłudzeniem, a nie faktycznie reklamą jakiejś tam gry. Już pomijając wyżej wymienione przytyki. Bo to jakieś kopiiuj wklej z młotka, tylko po co od razu nazywać to szumnie czymś nowym i atorskim i robić zrzutkę? Jak chcieli zrobić grę o polityce w mrocznym wiecie, to proszę, od tego byłby młotek albo wiedźmin albo monastyr. ale by nie zarobili bo trzeba byłoby to wydać za darmo?

25-07-2014 17:47
KFC
   
Ocena:
+2

KRed podejrzewam, że już masz, zerknij do tego wpisu i do tego ;)

25-07-2014 18:17
KRed
   
Ocena:
+2

Czytałem, szkoda, że zero konkretów. Porównanie z Blood & Honor:

choć Gracze mają tu silną kontrolę narracyjną, zasady trzymają ją blisko postaci

to losy BG i ich współpracowników oraz osobistych wrogów będą zajmowały większość miejsca z notatkach, a nie typowe dla gier Wicka drobne szczegóły opisu zwyczajów, krainy i kultury

Dwory dają też dużo więcej opcji, nie tylko pozwalając na wszystko, co oferują OBYDWA komentowane tu systemy, ale i dużo więcej. Nie przywiązujemy BG do miejsca ani obowiązkowymi majętnościami ani zawczasu opisanymi BNami.

Nadal nic nie wiem. Chciałbym mechanizmów, zobaczyć jak zasady kształtują grę. Czy to są bardziej Indie, czy Europa (jak dobrze zagadasz to nie musisz testować, bo odgrywanie i uznaniowość)? Najlepiej na przykładzie z sesji (scena walki fizycznej, scena walki o wpływy).

Nasza nowa gra (...) rozwija wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań, które już znacie, ale też wprowadza nowe. Jest sprawnie działającym systemem, który długo i starannie testowaliśmy. Przede wszystkim stanowi zaś samodzielny kawał dobrego RPG, o własnych wyrazistych cechach.

Oglądam grafiki, i co drugą mam wrażenie, że już to widziałem :)

http://3.bp.blogspot.com/(...)/Realmita.jpg

http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/e/e5/HighElf.jpg

świetny grafik wziął się za zrobienie pięknych ilustracji

Taa. Szkoda. Temat gry nawet mi podchodzi, ale na razie udało się twórcom nie zainteresować mnie zupełnie.

25-07-2014 18:41
Araven
   
Ocena:
0

Racja, konkretów, ani przykładów mechaniki nie podali. Ale zaryzykowałem te 20 PLN na PDF-a aby poznać mechaniczną stronę rozstrzygania konfliktów m.in.politycznych, zarządzania majątkiem i rozstrzygania starć zbrojnych. Tak z ciekawości. A nuż mi się coś przyda do Fate.  Mam nadzieję, że nie będę żałował wydatku. 

25-07-2014 19:23
Wlodi
   
Ocena:
0

Oglądam grafiki, i co drugą mam wrażenie, że już to widziałem :)

http://3.bp.blogspot.com/(...)/Realmita.jpg

http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/e/e5/HighElf.jpg

"Rozporządzanie i korzystanie z opracowania zależy od zezwolenia twórcy utworu pierwotnego (prawo zależne)"

Czy tutaj grafika nie podchodzi pod ten punkt?

Ogólnie jestem za tym by tworzyły się nowe systemy - a wiem, że Dziedzictwo pojawia się od dłuższego czasu na konwentach, jednak ...

Naprawdę ta ilustracja będzie w podręczniku?

25-07-2014 19:55
KFC
   
Ocena:
0

Wątpię, żeby podchodził.

"Plagiat to kradzież, świadome skopiowanie cudzej pracy lub pomysłu i przedstawienie jej pod własnym nazwiskiem. Inspiracja to zapożyczenie, które stanowi punkt wyjścia do stworzenia własnego utworu posiadającego cechy indywidualne."

Jakbyś się nie wysilał to grafiki podlinkowane przez KReda to nie kopie a i z tym inspirowaniem to śliskie, dlaczego na deviancie jest masa grafik inspirowanych innymi dziełami i nikt tego nie zdejmuje?

Poza tym wątpię żeby komuś chciało się ścigać autora który może zarobić na swojej grze jedynie na pizze...

25-07-2014 20:39
Malaggar
   
Ocena:
0

dlaczego na deviancie jest masa grafik inspirowanych innymi dziełami i nikt tego nie zdejmuje?

Bo autorzy nie trzepią na nich kasy?
PS. Aż mi się rolka i autor z devianta przypomnieli :D

25-07-2014 22:17
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

Czy to ten sam grafik który odpowiadał za ilustracji w podręczniku głównym? A jeśli tak, to czy opanował już painta?

25-07-2014 22:32
Malaggar
   
Ocena:
0

Godny następca ilustratora Złego Cienia.

25-07-2014 22:39
jakkubus
   
Ocena:
0

Wizualnie prawie jak Warhammer :D

https://wspieram.to/ckfinder/userfiles/11643/images/13.jpg <- ilustracja z Dziedzictwa

http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/images/6/63/Greatswords.jpg <- ilustracja z Warhammera

Może po prostu jeden Cygan do obu ilustracji pozował.

25-07-2014 23:19
Hangman
   
Ocena:
+1

KFC

Nawet, jeśli kopiujesz coś nieudolnie, to nadal jest to kopia. Nieważne, że skopiowałbyś oryginał gorzej. Jeszcze rozumiem żeby się zdarzyła jeda, dwie podobne ilustracje, ale tyle? Gołym okiem widać, że autor po prostu rżnął z oryginału, celowo zmieniając szczegóły. I to jest przykre.

Sam wiem jak to wygląda, bo jak byłem mały, to czasami rysowałem swoich ulubionych bohaterów z komiksów, a że nie miałem do tego talentu, to przerysowywałem ich patrząc na rysunek. Efekt był podobny, jak te zaprezentowane tutaj.

26-07-2014 00:29
KRed
   
Ocena:
0

Nie ma co od razu wytaczać procesu. Przede wszystkim to nie jest nasz interes.

A po drugie to jest inspiracja. Zachowany jest ogólny układ postaci, ale autor spaprał w tych malowidłach każdy detal, i każdy element jest dodatkowo zamazany, dzięki czemu dzieło zdecydowanie posiada "cechy indywidualne", które nie pozwalają pomylić tych dwóch ilustracji ze sobą.

Wiemy o co chodzi. Gdyby grafik znał się na rysowaniu to by rysował z pamięci, albo inspirował się zdjęciami. Tu wydaje mi się dodatkowo, że człowiek smarował bez tabletu, samą myszką. Trzeba przyznać, że przynajmniej każdą część postaci uczciwie narysował na nowo (dzięki czemu te części nie bardzo do siebie pasują).

26-07-2014 01:37
Hangman
   
Ocena:
0

chodzi bardziej o szacunek do kupującego i czytelnika. oni się mogą sądzić z wydawnictwami jak chcą, bo to nas nie dotyczy, ale skoro zerżnęli z innych gier większość elementów, włączając grafiki, to wpadałobyo tym wspomnieć. ja tu widzę zapowiedź jakiegoś oryginalnego, wiekopomnego dzieła, a to jest jawna kpina. już w tym pierwszym filmie powinno być powiedziane jasno i wyraźne, że ich gra czeripe garściami z takich tytułów jak młotek czy monastyr, że starali się zebrac z nich najlepsze elementy, podlać klimatem i przekształtcić w pełnoprawną grę - bo tak to na razie wygląda. sama gra może byc fajna, pomimo jakiejś groteskowej reklamy, ale jeśli mi ktoś próbuje wcisnąć podróbkę znanych systemów zebranych w jedną grę, reklamując to jako coś nowego i spaniałego, to uważam, że chce mnie oszukać i za to należy go wychłostać conajmniej

26-07-2014 09:54
sil
   
Ocena:
0
Hangmanie, znasz jakas gre, ktora nie czerpie z innych?
26-07-2014 10:48
Araven
   
Ocena:
0

Autor napisał, że nie wszystkie grafiki są gotowe. Część istniejących którym zarzucacie, że to "plagiat" może zostać zastąpiona innymi np. całkiem nowymi. Robicie burzę w szklance wody. Nie wiem skąd ta nagonka, narzekacie, że RPG podupada, a jak ktoś próbuje coś wydać to atakujecie i hejtujecie. I to nie tylko ten system.

26-07-2014 11:40
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

Tzn kto? Pisz konkretnie bo poczuje się urażony jak Drachu

26-07-2014 11:59
Araven
   
Ocena:
+1

Nie zamierzam wskazywać nikogo, wystarczy przeczytać powyższe posty i każdy sobie wyrobi zdanie na temat krytykowania i hejtu. Osobiście nie kupuję RPG dla grafik, a bardziej dla rozwiązań mechanicznych i tematyki.
O w/w systemie nie wiadomo niemal nic, ani w kwestii mechaniki, ani tego jakie tam będą ostatecznie grafiki. Mam nadzieję, że z czasem pojawią się bardziej konkretne informacje. Nie będę się wdawał w słowne przepychanki z nikim na temat systemu o którym nie wiadomo niczego pewnego.

26-07-2014 12:18
Malaggar
   
Ocena:
0

Nie wiem skąd ta nagonka, narzekacie, że RPG podupada, a jak ktoś próbuje coś wydać to atakujecie i hejtujecie.

Ja nie narzekam, że podupada, bo mam to gdzieś. Mogę wiec hejtować swobodnie.

26-07-2014 12:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.