» Wieści » Dwory Końca Świata - zbiórka na nową grę fabularną

Dwory Końca Świata - zbiórka na nową grę fabularną

|

Dwory Końca Świata - zbiórka na nową grę fabularną

Na portalu crowdfundingowym wspieram.to rozpoczęła się zbiórka na nową grę fabularną Dwory Końca Świata.

Dwory Końca Świata to pierwsza z trzech zaplanowanych gier fabularnych osadzonych w renesansowym świecie fantasy, uniwersum Dziedzictwa Imperium. Każda z nich będzie eksplorować różne aspekty tego settingu. Tematem przewodnim Dworów Końca Świata jest WŁADZA. Autorzy gry chcą umożliwić tworzenie opowieści o całych dworskich frakcjach, realizujących ambitne cele w niebezpiecznym świecie. W założeniach ma to być opowieść o karierach wzorowanych na dziejach Cezara Borgii czy Jana Zamoyskiego. Na salonach takiego świata królować będzie plotka i intryga. Będziecie mogli urządzać bale, brać udział w szlacheckich łowach i prowadzić armie do boju.

Gra będzie wykorzystywać poprawioną i uproszczoną mechanikę znaną z systemu Dziedzictwo Imperium. Gracze wcielą się w bohaterów jednej frakcji – grupy ludzi połączonych wspólnym celem, na drodze do którego będą musieli przezwyciężyć różne przeszkody oraz własne ograniczenia (osobiste ambicje i wierność wobec własnych Rodów Imperium).

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Podręcznik będzie liczył około 250 stron. Podczas zbiórki PDF dostępny jest w cenie od 20 zł a drukowany podręcznik w cenie promocyjnej od 50 zł. Planowana data premiery to listopad 2014 roku. O tym czy podręczniki trafią do szerszej dystrybucji zadecyduje między innymi poziom sukcesu zbiórki. Podstawowy cel finansowy to 3 500 złotych. Zbiórka potrwa do 17 września.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: wspieram.to
Tagi: Dwory Końca Świata | dziedzictwo imperium | jakub zapała | gry fabularne | RPG | wspieram.to | crowdfunding


Czytaj również

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
0

Szkoda, że nie zamieścili lepszego opisu projektu na wspieram.to. Sądząc z innych źródeł gra może być grywalna i na pewnych płaszczyznach stanowić lepszy ekwiwalent Monastyru (którego PDFy są w takiej cenie, jak tu podręcznik w wersji papierowej), choć oczywiście nie można tego na tym etapie powiedzieć jednoznacznie.

26-07-2014 16:10
Beamhit
   
Ocena:
0

A może rysownik rysował z figurek, nie bezpośrednio z ilustracji ;) I może akurat miał tak sklejonego halabardnika? ;)

26-07-2014 18:25
deailon
   
Ocena:
0

Vox populi vox Dei ;)
http://dziedzictwoimperium.blogspot.com/2014/07/kosci-zostay-rzucone-czyli-skrot-zasad.html

28-07-2014 12:43
Malaggar
   
Ocena:
0

Gdyby robił podróbkę WH40k to miałby jako inspirację TO

28-07-2014 13:46
deailon
   
Ocena:
0

No i się zebrało ;)

03-09-2014 14:37

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.