» Teksty » Relacje z imprez » Dlaczego warto: obozy RPG

Dlaczego warto: obozy RPG


wersja do druku

Po tym artykule na bank będziesz chciał/-a pojechać na obóz BT Orion


Dlaczego warto: obozy RPG
Artykuł sponsorowany

Konwenty mają swoje wady. Nie zawsze łatwo znaleźć ekipę do gry. Samemu trzeba troszczyć się o jedzenie, noclegi i dojazdy. Na dodatek, jeśli jesteś niepełnoletnia lub niepełnoletni, rodzice mogą marudzić, że wyjeżdżasz sam do obcego miasta bez żadnej opieki.

Na obozach Oriona nic takiego Ci nie grozi. Wyjeżdżamy razem na blisko dwa tygodnie w góry, żeby w atmosferze zniewalającej przyrody grać w gry fabularne, LARPy, bitewniaki i karcianki, o nic się przy tym nie martwiąc. U nas do towarzystwa masz nie tylko masę zapaleńców takich jak Ty, z którymi możesz potem grać u siebie w mieście, ale i doborową ekipę Mistrzów Gry, będących jednocześnie wychowawcami.

No i, nie zapominajmy, zajadasz się najapetyczniejszą kuchnią Pani Magdy.

W co gramy?

W zależności od turnusu, w różnych proporcjach bawimy się w gry fabularne, bitewniaki, karcianki i LARP-y.

Systemów RPG Ci u nas pod dostatkiem: na początku każdego obozu Mistrzowie Gry opowiadają o kilku grach ze swojego asortymentu, a uczestnicy zapisują się na te, które najbardziej ich przekonały. Dysponujemy szerokim wachlarzem propozycji: od Warhammera, przez systemy Świata Mroku i Shadowruna, po Wolsunga czy Zew Cthulhu.

Do wyboru, do koloru.

Wśród kadry znajdziesz zasiedziałych obozowiczów, którzy związali się z Orionem po odbyciu kilku turnusów w charakterze uczestników, zdobywców Pucharu Mistrza Mistrzów (Wojtka Rzadka, Jarka Kopcia), a także reprezentantów docenianej w całej Polsce grupy kreatywnej Lans Macabre. To doborowa ekipa. Przyznaje to nawet konkurencja!

Każdy uczestnik rozgrywa podczas turnusu osiem sesji z jednym z naszych Mistrzów Gry. Praktyka wskazuje, że większość uczestników gra też we własnym gronie.

Bitewniaki, magiczne karteczki i inne dziwa

Podczas poszczególnych turnusów kładziemy większy nacisk na gry bitewne, karciane albo LARP-y.

Te ostatnie organizują Mistrzowie Gry, oddając czasami pałeczkę zapalonym uczestnikom. Jeden z LAPR-ów na każdym turnusie rozgrywany jest na terenie fortu w Srebrnej Górze, zamykanego specjalnie dla nas. Kilkadziesiąt poprzebieranych osób ganiających wieczorem po zacienionym dziedzińcu, nastrojowych podziemiach i trawiastym dachu, starających się wykonać zadania przeznaczone dla ich postaci – to naprawdę robi wrażenie.

W karcianki i bitewniaki gramy w przytulnej sali turniejowej z werandą na świeżym powietrzu. Gralnią opiekują się wieloletni zapaleńcy i animatorzy sceny gier stołowych, którzy mają w CV organizację ogólnopolskich turniejów i doświadczenie w pracy z młodzieżą. Podobnie jak Mistrzowie Gry, są zarazem certyfikowanymi wychowawcami kolonijnymi.

Jak przekonać rodziców?

Sam/-a już wiesz, że chcesz pojechać na obóz z BT Orion. Jak przekonać do tego rodziców?

Powiedz im, że nasze biuro ma trzynastoletnie doświadczenie w organizacji tego typu obozów, że:
a) wszyscy wychowawcy mają uprawnienia wychowawców kolonijnych,
b) wszyscy są starannie wybranymi specjalistami w swoich dziedzinach,
c) uczestnicy, którzy zachłysną się atmosferą naszych obozów, wracają na nie co roku, czasami kończąc przygodę z Orionem solidnie po osiemnastych urodzinach.

Jeśli Ty albo Twoi rodzice macie jakiekolwiek pytania, piszcie do nas i zajrzyjcie na naszą stronę internetową rpg.btorion.pl

Odpowiemy na wszystkie pytania pod adresem: [email protected]

Zapraszamy również na nasz fanpage na Facebooku: www.facebook.com/orionrpg
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę