» Wieści » Czerwone lokacje

Czerwone lokacje

|

Czerwone lokacje

Na stronie wydawnictwa R. Talsorian Games zamieszczono tekst przybliżający niektóre z lokacji, jakie mogą odwiedzić postacie w przygodach zebranych w podręczniku Tales of the RED do gry fabularnej Cyberpunk Red. Premiera suplementu planowana jest na konwent GenCon, który odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia.

Źródło: R. Talsorian Games
Tagi: R. Talsorian Games | Cyberpunk Red: Tales of the RED | Cyberpunk Red | Tales of the RED


Czytaj również

Komentarze


Johny
   
Ocena:
0

Czy nowy Cyberpunk jest tak samo nastawiony na walkę jak stary? Czy zaczął bardziej wspierać także inne opcje zabawy?

07-07-2022 19:21
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Na pewno mniej - choćby ze względu na to, że startowe postacie nie mogą być takimi koksami jak w edycji 2020. Ale nie da się zaprzeczyć, że walka nadal pozostaje istotnym elementem.

08-07-2022 17:45
Johny
   
Ocena:
0

Chodzi mi o to, że w starym miałem poczucie, że w sumie oprócz solo, reszta postaci była nie na miejscu. Hasłami gry było życie na krawędzi, poza jest wszystkim. Pozostałe postacie były jakby tylko dodatkiem. Netrunnerem nikt nie grał bo miał za skomplikowane zasady. Technicy byli za spokojni. A z całej reszty i tak żadna z postaci nie dorównywała potencjałowi bojowemu solosa a o tym była ta gra.

Czy teraz są eksplorowane jakieś nowe tematy? Marzyłby mi się Cyber poruszający problem wszechmocnych Sztucznych Inteligencji ala Cthulhu. Albo pokazujący problemy społeczne, obracające się wokół szaleńczych prób zrobienia Nicht City odrobinę lepszym miastem. Niby była postać reportera, czy idealistycznego rockera, ale w żadnych tekstach nie widziałem by ktoś się tym przejmował.

Czytałeś może jakieś przygody? To bardziej NTy najazd na korporację, czy może stawienie przed dylematem na ile czyiś klon jest pełnoprawną osobą?

08-07-2022 20:10
Karghoul
   
Ocena:
+1
CPRed ma jak dotąd właściwie jedną przygodę (heist na cargo, wiadomo, dużo strzelania), ale podręcznik poza klasycznymi tematami NC (złe korpo, gangusy) otwiera się na postapokaliptyczne pustkowia i artefakty sprzed 4 korporacyjnej. Podręcznikowa przygoda jest właśnie o poszukiwaniach takiego artefaktu. Trochę lepiej wyeksponowano dwulicowość korpo. Mechanicznie nieco przycięto solo, a podbito u innych szanse w siłowym rozwiązaniu - ale gunporn dalej mocny i chyba to zgodne z oczekiwaniami odbiorców.
09-07-2022 10:36
Johny
   
Ocena:
0

Dzięki Karghoul! Twoja opinia bardzo mi pomogła!

09-07-2022 17:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.