» Wieści » Cały rok z Warhammerem

Cały rok z Warhammerem

|

Cały rok z Warhammerem
Wydawnictwo Fantasy Flight Games ujawniło swoje plany wydawnicze na cały rok związane z linią Warhammer Fantasy Roleplay.

Wśród wielu pozycji już tej jesieni pojawią się podręczniki, które pokażą, jak można grać w trzecią edycję w bardziej klasyczny sposób, bez użycia dodatkowych komponentów. Więcej pod tym adresem.
Źródło: Fantasy Flight Games
Tagi: Fantasy Flight Games | Warhammer Fantasy Roleplay 3 ed. | Warhammer


Czytaj również

Komentarze


kaduceusz
   
Ocena:
+1
Mnie ten ruch FFG żenuje. Gdybym był projektantem WFRP3 to czułbym się jak zwyczajny debil. No bo co oni tam piszą:

"Zrobiliśmy dla was świetny i rewolucyjny system. Spodobał się - gracie na nim, cieszycie się nim, tworzycie materiały. Jest super.

A teraz popatrzcie na to. Oto prezentujemy wam ten sam system, okrojony o połowę! Ba, nie tylko okrojony o połowę, ale i podzielny na części. Teraz każdy może sobie kupić kawałek tortu i to bez galaretki na wierzchu i co najważniejsze: bez świeczek! Czas świętować."

Ciekawi mnie jak miałby wyglądać podobny ruch w wykonaniu innych wydawnictw:

D&D
"A teraz nowość: D&D4 lite - wersja bez mocy! Kupcie dodatkowy podręcznik, dzięki któremu będziecie mogli wydrzeć z podstawek wszystkie strony poświęcone pałerkom postaci. Chudsze podręczniki do D&D na twojej półce - czy nie brzmi to bardziej sexy? Nareszcie możecie też sensownie grać bez planszy, a walki rozstrzygać testem przeciwstawnym k20+skill."

BurningEmpires
"Prezentujemy wam dodatek, dzięki któremu będziecie mogli zagrać w BE jak w normalnego erpega. Zmęczeni kreatywnością pozostałych graczy? A może brakuje wam scen koloru poświęconych waszym postaciom - chcecie po pięć na sesję? Chcecie jako MG poprowadzić scenariusz o podróżach po Żelaznych Imperiach a nie znów tę samą kampanię o najeździe Vaylenów? Teraz macie taką możliwość! A w prezencie konwersja testów na procentowe Basic RolePlaying."
05-08-2010 00:14
Malaggar
   
Ocena:
0
"Zrobiliśmy dla was świetny i rewolucyjny system. Spodobał się - gracie na nim, cieszycie się nim, tworzycie materiały. Jest super.

A teraz popatrzcie na to. Oto prezentujemy wam ten sam system, okrojony o połowę! Ba, nie tylko okrojony o połowę, ale i podzielny na części. Teraz każdy może sobie kupić kawałek tortu i to bez galaretki na wierzchu i co najważniejsze: bez świeczek! Czas świętować."

Co do podkreślenia - kłamali ;)
05-08-2010 00:32
Repek
   
Ocena:
0
@kadu
Trochę spekulujesz, nie znając zawartości.

Z tego, co tam piszą, mnie wynika co innego: sprzedają jeszcze raz to samo, spisane inaczej. I do tego bardziej modułowe - że możesz sobie kupić jedno bez drugiego.

Może się okazać, że to będzie trochę inny system w ogóle. Mnie interesuje jedno: jak obejdą brak kart? Żetony to proste [można oznaczać ołówkiem], ale zapamiętywanie lub odwoływanie się do kartki z efektami kart - to byłaby masakra dla sprawności mechaniki.

Zostają więc kostki - co zostanie okrojone, by dalej się grało w WH3 przy ich użyciu bez odwołania do specjalnych efektów.

Pozdrówka
05-08-2010 01:08
~Fuzzy

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
A teraz mały zonk dla tych co się napalili.
Jay Little w nowym FAQ napisał iż tylko te 3 książki będą w nowym formacie czyli jest to tylko alternatywna wersja Core Setu (dla MG i graczy będzie zawierać treść ze wszystkich dodatków do Signs of faith włącznie) ale nie zobaczycie tam nic o Mrocznych Bogach. czyli jeśli chcecie mieć książki o Tzeentchu lub Nurlgu musicie i tak kupić wcześniejsze dodatki. Jak zapowiedział nie będzie więcej dodatków w nowym formacie do WFRP. To tylko dla tych, których nie stać na kupno Core Setu. W tych 3 książkach nei będzie nic nowego tylko przedrukowany materiał wzbogacony przykłady i materiały z kart. Następne dodatki będą nadal tylko publikowane w pudełka z kartami itd.
Będzie git, to się ludzie dopiero będą wkurzać!
05-08-2010 08:33
Armoks
   
Ocena:
0
Creature Guide ma 112 stron.
Player’s Guide ma 304 stron (o ile mnie wzrok nie myli, bo zdjęcie kiepskiej jakości).
GM’s Guide - 176 stron.
GM’s Vault zawiera 12 kostek, jednakże nie zostało sprecyzowane jakie.

Trochę więcej informacji w poście na forum FFG, jak dla mnie wynika z niego, że trzeba będzie kupić i Creature Guide, i Creature Vault.

KLIK
09-08-2010 13:09
raskoks
   
Ocena:
0
ja także mam miesznae uczucia - niby fajna sprawa - bo te wszystkei informacje znajdą się w podręcznikach a nie tylko na kartach :)
ale i tak ciężko widze granie bez tego całego flufuu - i co gorsza zapowiedź, że taka forma nie będzie kontynuowana ? Co to ma na celu ?
10-08-2010 13:36
kaduceusz
   
Ocena:
0
> Co to ma na celu ?

No jak to, sprzedanie tego samego produktu, tylko bez gadżetów, ludziom, którzy nie lubią gadżetów. A co oni sobie z tym produktem (w którym widocznie brakować będzie gadżetów) zrobią to już ich broszka, nie?
10-08-2010 15:17
raskoks
   
Ocena:
0
całkiem możliwe :P
11-08-2010 10:20
~Ryba

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Napisze tak - jestem już RPGowym dinozaurem i gram od dawna we wszystko (prawie) i ... i 3ed Warhamera bardzo mi się spodobała swą nowością (jak i starością), kiedyś kserowaliśmy systemy ba nawet sie przepisywało na maszynie a teraz wszyściutko jest ładne, piekne i dostępne. Kiedyś zamiast figurek używało się żołnierzyków bo poprostu nie było u nas figurek, ale systemy je zakłądały. A w tych czasach kiedy komputer,konsole (gry) zajmują dzieciaki (wiem bo mam) ciężko do nich dotrzeć przez zwykłą ksiażke (bez tych wszystkich karteczek,obrazków i znaczników). Dlatego moje zdanie jest takie - bardzo fajnie że to wyszło, że jest łądne i fajne a najważniejsze to działa, cały czas do RPG jest potrzebny MG i gracze a te bajerki wspierają poprostu grę (to poprostu narzędzia- nie zastępuja kreatywności MG i graczy) wiec jak ktoś chce grać w RPG to nawet system mu niejest potrzebny a jak ktoś chce się wspomóc pięknymi rysunkami, znacznikami to czemu nie ? (w wielu systemach na kartach było mnstwo miejsca na znacznki które się kreśliło potem scierało i tak do wymiany karty na nową...). Tak FFG na mnie zarobi bo bedę kupować ich gry bo wiekszość jest fajna i dobra do miłego spedzania czasu, że to kosztuje ... no cóż tak już jest w dorosłym świecie że trzeba zarabiać żeby móc kupować... chleb też kosztuje wiecej niż 20 lat temu. Pozdrawiam wszystkich którym poprostu wystarczy wyobraźnia do RPG a reszta.. reszta to narzedzia. Niezapomnianych przygód !
04-09-2010 09:16

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.