» Burning Wheel: Fantasy Roleplaying System Revised Edition, The

Burning Wheel: Fantasy Roleplaying System Revised Edition, The

Dodał: Łukasz 'TOR' Garczewski

Burning Wheel: Fantasy Roleplaying System Revised Edition, The
brak
7.43
Ocena użytkowników
Średnia z 14 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: The Burning Wheel: Fantasy Roleplaying System Revised Edition
Linia wydawnicza: Burning Wheel
Autorzy: Luke Crane, Chris Allingham, Don Corcoran, Radek Drozdalski, Ian Marshall, Thor Olavsrud, Rich Soto, Peter Tierney
Okładka: Kev Sather
Ilustracje: Jin Kwan, Erika Handerson, Kev Sather, Dan Schenstörm, Dan Licht,
Wydawca oryginału: Luke Crane (GHQ)
Data wydania oryginału: 2005
Miejsce wydania oryginału: USA
Liczba stron: 304
Oprawa: miękka
Format: 140 x 216 mm
ISBN-10: 0-9758889-0-0
Numer katalogowy: GHQ 1.500
Cena: 25,00 USD

Burning Wheel to wielokrotnie nagradzana gra fabularna, w której gracze wcielają się w tętniące życiem i dynamiczne postacie, których przekonania kształtują fabułę podczas sesji

Książka ta opisuje jasny i pełen dramatyzmu system, zawierający w sobie zasady rozwoju postaci, prób wiary i nerwów, ostrych konfliktów społecznych, niebezpiecznej magii, wiary czyniącej cuda i brutalnej walki wręcz. Wybory graczy w widoczny sposób wpływają na wynik każdej akcji, prowadząc do chwalebnego zwycięstwa lub haniebnej porażki.

Mechanika została przedstawiona w sposób łatwy do przyswojenia, wraz z wieloma komentarzami i wskazówkami od autora. Jeśli nie będziesz miał się na baczności, Burning Wheel zmieni sposób, w jaki grasz w gry fabularne.

Ken Hite nazwał Burning Wheel najlepszym nowym RPG 2003 roku. Recenzenci GamingReport.com, RPG.net, Silven.com, Realms.org.uk wychwalali grę, określając ją jako "wyśmienitą", "imponującą", "innowacyjną" i, co najważniejsze, "zabawną".

Wypróbuj tę grę, poddaj się testom i oceń ją sam.

Komentarze

string(15) ""

kaduceusz
   
Ocena:
0
Niezwykle treściwy erpeg. Szkoda, że żeby czerpać z niego fun cała drużyna musi znać zasady. Bez tego ani rusz.
05-11-2008 17:00
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Bardzo nieczytelny, wymaga poznania masy reguł, do tego nie daje zbyt wiele frajdy - szczerze odradzam (w przeciwieństwie do Burning Empires).
10-11-2008 13:13
Szczur
    Naprawdę kiepski erpeg
Ocena:
0
Prymitywna podstawa abstrakcyjnej mechaniki połączona z nadmierną szczegółowością umiejętności i manewrów. Na dodatek zaserwowane niestrawne porady autora, konieczność znania podręcznika przez całą drużynę, kiepski układ, kiepskie wydanie. I dobicie przy pomocy beznadziejnej mechaniki walki (zarówno Fight! jak i Range and Cover).

Zawiera kilka ciekawych pomysłów (choć mechanicznie kiepsko albo tragicznie wykonanych) ale raczej nic super-nowatorskiego na chwilę obecną (i rok 2003 nawet).
Gra niestety gdzieś tak na poziomie polskich produkcji, a w paru miejscach to chyba nawet poniżej.
08-12-2008 13:23
kaellion
   
Ocena:
0
Ilość zasad porównywalna z każdym zwykłym RPGiem. Tyle że w innych RPGach większość ludzi nie korzysta z całej mechaniki, używając tego co im odpowiada.
Po ponad dziesięciu sesjach w ten system uważam że ta mechanika działa. Jeśli tylko ktoś zacznie z niej korzystać to robi się ciekawie bo większość zasad zazębia się i fajnie to wychodzi. Dzięki temu gracze sami ładują się w tarapaty by zaliczyć test i zdobyć rozwinięcie. Żadna inna gra nie promuje w takim stopniu jak BW ładowania się w kłopoty.
Zresztą każdej mechaniki można się nauczyć, każda ma pewne niuanse o których prawie wszyscy zapominają lub je ignorują. Tu wszystko działa.
15-07-2010 16:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.