» Burning Wheel: Character Burner Revised Edition, The

Burning Wheel: Character Burner Revised Edition, The

Dodał: Łukasz 'TOR' Garczewski

Burning Wheel: Character Burner Revised Edition, The
7.29
Ocena użytkowników
Średnia z 7 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 9

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
Tytuł: The Burning Wheel: Character Burner Revised Edition
Linia wydawnicza: Burning Wheel
Autorzy: Luke Crane, , Peter Tierney, Radek Drozdalski, Thor Olavsrud, Chris Allingham, Aaron Brown, Rich Soto, Danaher Dempsey
Okładka: Kev Sather
Ilustracje: Erika Handerson, Mark Smylie, Kev Sather, Dan Schenstörm, Dan Licht,, Kurt Komoda, Chris Moreno, Jordan Worley, Peter Bergting
Wydawca oryginału: Luke Crane (GHQ)
Data wydania oryginału: 2005
Miejsce wydania oryginału: USA
Liczba stron: 304
Oprawa: miękka
Format: 140 x 216 mm
ISBN-10: 0-9758889-0-0
Numer katalogowy: GHQ 1.500
Cena: 25,00 USD

Każda decyzja niesie ze sobą konsekwencje, każda akcja wywołuje reakcję. Wybory, jakich dokonujesz, zamykają jedną ścieżkę, jednocześnie otwierając inną. Ta filozofia leży u podstaw systemu tworzenia postaci w Burning Wheel. I nie jest to tylko kwestia wepchnięcia punktu tu czy nabazgrania cyferki tam: w momencie, w którym gracz zdecyduje się na stworzenie postaci w Burning Wheel, staje on przed decyzjami związanymi z przeszłością bohatera, przekonaniami, wierzeniami, bliznami przeszłości, celami i w końcu marzeniami. Wybrana przez niego ścieżka wpływa nie tylko na ostateczny kształt postaci, ale także na charakter przyszłej opowieści.

Character Burner zawiera szczegółową mechanikę kreacji postaci w Burning Wheel Fantasy Roleplaying System: cztery grywalne rasy, setki cech, umiejętności i czarów oraz jeszcze więcej ścieżek życia - wystarczająco dużo opcji, by za każdym razem stworzyć niepowtarzalną postać.

Książka ta zawiera zasady przedstawione w sposób łatwy do użycia, wsparte tuzinami przykładów i komentarzy od autora, dając graczom szansę stworzenia naprawdę głębokich i skomplikowanych postaci. "Wypal" postać i przekonaj się sam.

Komentarze

string(15) ""

Szczur
    Początkowo
Ocena:
0
humorystycznie skojarzył mi się ze Złym Cieniem, bo tam też był osobny dodatek o tworzeniu postaci. Niestety w miarę lektury skojarzenie stawało się coraz silniejsze.

Character Burner jest kiepsko napisany, tworzenie postaci ma fatalną mechanikę i jest zdecydowanie za długie na to co oferuje (z uwagi na dużą liczbę nadmiarowych i niepotrzebnych wyborów).

Zgodnie z zapowiedzią autora możesz stworzyć dowolną postać do dowolnego świata fantasy...pod warunkiem, że będzie to świat tolkienowski, z nieśmiertelnymi, rozpaczającymi elfami które żyją w zhierarchizowanym społeczeństwie i ogarnięte żałobą udają się na Zachód; opętanymi nienawiścią orkami; ultra-chciwymi krasnoludami...
Tak, można zagrać w dowolnym świecie pod warunkiem, że będzie to świat wymyślony (ale nie opisany) przez autora, do którego zrobił livepathy i traity.

Całość fatalna.
08-12-2008 13:30

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.