» Amber DRPG

Amber DRPG

Amber DRPG
8.56
Ocena użytkowników
Średnia z 18 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Amber Diceless Role-Playing Game
Linia wydawnicza: Amber Diceless Role-Playing Game
Autor: Erick Wujcik
Okładka: Stephen Hickman
Ilustracje: Michael Kucharski
Wydawca oryginału: Phage Press
Data wydania oryginału: 1991
Miejsce wydania oryginału: USA
Liczba stron: 256
Oprawa: miękka
ISBN-10: 1-880494-00-0
Cena: 22,95 USD

Wkrocz w fascynujący świat Amberu, w sam środek trwającej milenia wojny między dziećmi Porządku i Chaosu, konfliktu rozciągającego się aż do granic rzeczywistości! Zostań potomkiem jednego z książąt Amberu lub lordów Chaosu, obdarzonych potężnymi mocami, nieśmiertelnych istot, w których rękach spoczywa los miliardów istnień. Czy jesteś gotów by wziąć udział w Grze? Masz dość sprytu i odwagi, by pokierować losami swej postaci, czy też sprawisz, że zostanie marionetką, kierowaną przez silniejszych od siebie?

Oparty na serii powieści i opowiadań napisanych przez Rogera Zelaznego Amber jest systemem niezwykłym, nie tylko ze względu na ogrom inspiracji, jaką oferuje nieskończona liczba Cieni, ale również nietypowe rozwiązania w swej budowie. Jest systemem bezkostkowym, opierającym się jednak nie tylko na czystej skali porównawczej, ale również na narracji graczy i prowadzącego - jest tym samym jedną z pierwszych, jeśli nie pierwszą grą opierającą się wyłącznie na storytellingu.

Komentarze


~Erick Zimmermann

Użytkownik niezarejestrowany
    Amber, amber ponad wszystko ...
Ocena:
0
Esencja rpg, pierwszy narracyjny system, przetrwał wiele lat i wciąż pozostaje wielki :)
Szkoda że tak ciężko dostępny, można liczyć tylko na odkupienie od innego użytkownika, ale okazja zdażrza się nadzwyczaj rzadko.
27-10-2008 21:31
Enc
    Amber w PDF
Ocena:
0

Amber mocno się zestarzał - w porównaniu z nowszymi, lepiej działającymi grami narracyjnymi nie wydaje się aż taki dobry. Gdyby nie sentyment, pewnie oceniłbym go znacznie niżej. Co do dostępności, jeśli komuś nie przeszkadza format e-booka, można go zdobyć dość tanio (i legalnie) na DTRpg.

08-09-2013 16:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.