» Wieści » Agent i Elric

Agent i Elric

23-09-2010 17:39 | AdamWaskiewicz

Agent i Elric
Jak informuje wydawnictwo Mongoose Publishing, do sprzedaży trafiły nowe podręczniki do drugiej edycji RuneQuesta oraz do Travellera.

Elric of Melnibone to nowa edycja systemu opartego na prozie Michaela Moorcocka, pierwszy z serii systemów nawiązujących do cyklu Eternal Champion. Oprócz podręcznika podstawowego dostępny jest ekran MG.

Little Black Book 5: Agent to z kolei najnowsze rozszerzenie do systemu Traveller, poświęcone, jak wskazuje sam tytuł, postaciom agentów. Od rządowych szpiegów po najemnych infiltratorów sprzedających swoje usługi za najwyższe stawki, każdy rodzaj agenta znajdzie tu coś dla siebie. Dodatek wprowadza także nowy typ postaci - łowcę nagród.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Mongoose Publishing
Tagi: Mongoose Publishing | Elric | Agent | Little Black Book | Traveller | RuneQuest 2


Czytaj również

Komentarze


~JB

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Najpierw FFG pokazało Chaosium, jak należy wykorzystać potencjał Zewu Cthulhu, a teraz Mongoose wydaje RPG, który, podobnie jak Stormbringer Chaosium, oparty jest o prozę Moorcocka. Coś się Chaosium nie stara.
24-09-2010 12:38
~Paladyn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Mongoose ma ścisle okresloną taktykę: zająć się rzeczami starszymi, lekko zakurzonymi i pomijanymi, a jednocześnie dobrze zakorzenionymi w pamięci klientów o dosyć szerokiej bazie fanów. Na razie taka taktyka się sprawdza, conajmniej dwie gry wyszły im świetnie (MRQ2 i Traveller).
24-09-2010 13:43
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
Poprzedniego Elrica wydanego przez Mongoose nie widziałem, ale ich Hawkmoon mnie nie zachwycił - a skoro nowy Elric ma być pierwszym systemem z cyklu nawiązującego do do mooorcockowskiego Eternal Championa, to i pewnie reedycji Hawkmoona doczekamy się zaniedługo.
24-09-2010 14:01
lucek
   
Ocena:
0
Yeah! Nowy Elric! Kozak. Szkoda, że na RQ a nie standalone, ale nie można mieć wszystkiego.
24-09-2010 18:39
~Paladyn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@lucek: Mam wrażenie, że MRQ2 ma być dla Mongoose takim D&D PHB :). Nie dziwota, zwłaszcza, że po co tworzyć kolejne mechaniki? Podobny trend widać w Travellerze, który jest podstawą dla OTU, Hammers Slammers, chyba Babylon 5, Judge Dread itp.
24-09-2010 20:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.