» Wieści » Afterbomb Madness za darmo

Afterbomb Madness za darmo

|

Afterbomb Madness za darmo
Jak informuje Rafał Olszak, ze strony systemu Afterbomb Madness (po wcześniejszej rejestracji) można pobrać za darmo podręcznik główny do tego systemu w formacie PDF.
Źródło: Afterbomb Madness
Tagi: Afterbomb | Afterbomb Madness RPG


Czytaj również

Komentarze


GRAmel
   
Ocena:
0
Spoko, ale ja sam sie bede glupio czul, https://www.youtube.com/watch?v=iD uMp2kDxos
14-05-2013 22:21
nimdil
    @dzeme
Ocena:
0
Zawsze tak jest jak coś kupisz tuż przed promocją. Fakt, że tutaj jest 100% zniżki ale z drugiej strony to tylko kilkanaście złotych zniżki (czy może 20 kilka).

@luchiban
Ja myślę, że równie dobrze Dron może mieć serdecznie dosyć RPGowego piekiełka i w ten sposób zamyka zabawę.
15-05-2013 17:48
Iuchiban
   
Ocena:
+6
Jakoś nie mogę w to uwierzyć, by Drone "zamykał zabawę" z RPG... W Afterbomb włożył sporo pracy i wysiłku, gra jest pozytywnie recenzowana i to nie tylko przez jego znajomych i sympatyków (czytałem chyba z 10 recenzji - generalnie bardzo pozytywne), mam za sobą sesję w Afterbomb i potwierdzam, że jest to system jak najbardziej grywalny i z klimatem (naturalnie nie każdy lubi taki mix groteski i retro - futuryzmu) - słowem wyszło coś znacznie lepiej przygotowanego od Robotici, coś co wciagnęło iluś tam ludzi (osobiście znam dokładnie 6 ludzi w to grających, tworzących 2 drużyny, przy czym są to osoby od bardzo wielu lat siedzące w erpegach, którym osoba Drone'a jest absolutnie obojętna - tak samo jak jego wypowiedzi; biorąc pod uwagę że wśród moich znajomych jest nieco ponad 20 aktywnych erpegowo te 6 to całkiem spora grupka) - nie sądzę, by darmowe udostepnienie gry było swoistym pożegnaniem się z erpegowymi ambicjami - zwłaszcza, że dopiero niecały miesiąc temu do tejże gry udało się wydać dodatek (a przecież wiele naszych rodzimych gier tego się nie doczekało - wydanie dodatku świadczy raczej moim zdaniem o próbach kontynuowania linii a nie zwijaniu wszystkiego).
15-05-2013 18:17
54591

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Pozostaje poczekać jak taka akcja przełoży się na ruch na stronie - ludzie grają, ale niewielu z nich aktywnie siedzi na forum. A Drone magicznym zaklęciem "PDF darmo" wezwał na stronę chyba pół fundomu.
17-05-2013 10:45
KFC
   
Ocena:
0
Spryciarz!
17-05-2013 11:06
Iuchiban
   
Ocena:
0
Ruch na stronie? No masz 60-70 nowych, zarejestrowanych użytkowników, którzy założyli profil tylko po to by ściągnąć PDF - co to ma wspólnego z "aktywnym siedzeniem" na forum? To tak jak na forum Klanarchii czy DP - parę osób zainteresowanych ciągnie wszystko, kto gra ten gra, ale przecież te tłumy nowozarejestrowanych ani same nie zaczną być na forum aktywne, bo po co, ani też nie sprawią, że ci którzy są aktywni będą jeszcze bardziej aktywni, a ci nieaktywni nagle się uaktywnią... Za tydzień wszystko wróci do normy - może 2-3 nowych coś tam dopisze, reszta zniknie zająwszy się swoimi sprawami, a forum będzie tak czy siak zdominowane (jak to forum) przez tych, którzy mają pomysły, albo lubią sobie podyskutować. Ot i cały efekt akcji "PDF za darmo"...
17-05-2013 20:31
Iuchiban
   
Ocena:
0
PS. Bo chyba nie łudzisz się, że udostępnienie jakiejś gry w pełnej wersji za darmo w PDF w naszych realiach przełoży się na wyższą sprzedawalność drukowanego podręcznika? Fajnie, że legalnie można sobie ściągnąć grę w PDF, ale moim zdaniem niewielkie są szanse na to, by dzięki temu setki ludzi zaczęły kupować podręcznik - jeżeli o to chodziło autorowi to jest to nieporozumienie.
17-05-2013 20:35
dzemeuksis
   
Ocena:
0
@Iuchiban

Bo chyba nie łudzisz się ... to chodziło autorowi to jest to nieporozumienie.

Jakieś argumenty? Praktyka (Coelho chociażby) pokazuje zupełnie coś innego. Oczywiście na setki ludzi nie ma co liczyć, ale to kwestia szczupłości rodzimego rynku.
17-05-2013 20:41
Iuchiban
   
Ocena:
0
Coelho powiadasz??? :) Przy całym uznaniu dla Afterbomb (bo to system grywalny i ze swoistym klimatem; jak najbardziej udany) nie porównywałbym go do promowanego na lewo i prawo i wielce modnego, aczkolwiek arcybanalnego pana Coelho. No nic - pożyjemy, zobaczymy kto ma rację...
17-05-2013 20:48
Szary Kocur
   
Ocena:
+2
Ta, zupełnie nieznanego w Rosji Cohelo wrzucają na torrenty. Ludzie czytają sobie kilka jego banałków, produkowanych jak z taśmy Forda, a po następne lecą do sklepu, bo ich oczy zczynają zdziebko boleć.

Oczywisty wniosek? Kopiując, kserując i ściągając z neta podwyższasz sprzedaż! Tylko głupi twórcy nie chcą się zgodzić na podobne postępowanie. A tam, ratujmy ich przed własną głupotą, ściągajmy i czytajmy w Empikach, zostawiając po sobie powyginane, używane egzemplarze(tego też broniłeś kiedyś na poltku)! Bo po co ściągać MP3 z itunes, kiedy youtube converter jest szybszy i bez rejestracji? A książki to przypadek specjalny-niektórzy lubią papier w ręku. Ale czytników coraz więcej. I potem jak się nie chce kraść to się daje za różne specjalistyczne e-booki fortunę, bo różne Mietki i Zdzisie wolały forsę wydać na piwo i konto na koszatkuj.pl.

Znam dziesiątki ludzi codziennie czysczących peb.pl, zafriko.pl i inne takie. Ile kupują np. legalnych filmów? Zero. Czy chodzą do kina? Praktycznie wcale. Które filmy z afisza widzieli? Prawie wszystkie.

Ludzie piracą bo są skąpi i leniwi. Ale najgorzej jak taki sobie ideologię dorobi.

17-05-2013 21:26
etcposzukiwacz
   
Ocena:
+2
@ Szary Kocur
To najstarsza ideologia i nie do pokonania: Przedewszystkim dobrze dla mnie.
To było, jest i będzie. Niestety.
17-05-2013 22:04
Iuchiban
   
Ocena:
0
No niestety niesposób się nie zgodzić...

Osobiście obawiam się jednak, że podręcznik dostępny legalnie w PDF może autentycznie zastąpić bardzo wielu potencjalnie zainteresowanym normalny podręcznik za 49zł z Rebela... Nie będe wnikał w intencje Drone'a i jego strategię promocji produktu, ale moim skromnym zdaniem darmowy PDF z Afterbomb naturalnie zwiększy pulę osób mających styczność z systemem, ale może wbrew oczekiwaniom autora wręcz zminimalizować sprzedawalność podręcznika. Ot paradoks, ale w naszych realiach niestety jak najbardziej realny - wielu ludzi może po prostu grać/prowadzić posługując się PDF-em czy wydrukiem, a 49 zł przeznaczyć na coś absolutnie innego...
No nic - co ma być to będzie... Jedno jest pewne - dzięki akcji "PDF za darmo na urodziny" na pewno wzrosło zainteresowanie systemem... Na ile będzie to trwałe i opłacalne z punktu widzenia autora to inna sprawa...
Decyzja o udostępnieniu za darmo tego PDF-a dosłownie w 2 miesiące po jego starcie na CDP nadal wydaje mi się dziwna i nieprzemyślana z marketingowego punktu widzenia.
http://hiperanty.wordpress.com/201 3/03/07/konferencja-cd-projekt/ - 7.03 rusza sprzedaż PDF za prawie 20 zł, 13.05 wieczorem, zupełnie nagle tenże sam PDF jest już za free pod czysto formalnym warunkiem zarejestrowania się na forum... Za stary jestem chyba, bo logiki w tym nie widzę. No mniejsza, stało się jak się stało - przynajmniej nieco ponad 90-ciu (jeżeli dobrze policzyłem) ludzi "wzbogaciło się" o darmowego PDF-a... Do tej pory oczywiście żaden z nich nie stał się "aktywnym członkiem" tegoż forum - co jest dla mnie dość oczywiste... Tak więc jak na razie wiemy, że przynajmniej argument o potencjalnej "aktywizacji forum" jest chybiony.
18-05-2013 00:41
dzemeuksis
   
Ocena:
0
@Szary Kocur

Krótko, bo po tonie twojej wypowiedzi widać, że szkoda tracić czas.

Ta, zupełnie nieznanego w Rosji Cohelo wrzucają na torrenty. (...) bo ich oczy zczynają zdziebko boleć.

To nie mój wymysł, sam Coelho o tym pisał na swoim blogu.

Oczywisty wniosek? Kopiując, kserując i ściągając z neta podwyższasz sprzedaż!

Wypieraj sobie prawdę, wypieraj. Fakty i badania pokazują, że tak właśnie jest (pomijając, że to stwierdzenie, to spłycające sprawę, demagogiczne uproszczenie).

tego też broniłeś kiedyś na poltku

Najwyraźniej czegoś nie zrozumiałeś, bo na pewno nie broniłem ludzi, którzy niszczą udostępnione za darmo mienie.

Bo po co ściągać MP3 z itunes, kiedy youtube converter jest szybszy i bez rejestracji?

Niebywały strumień świadomości. Katastrofę Tupolewa też mi zaraz przypiszesz?

Znam dziesiątki ludzi codziennie (...) Prawie wszystkie.

Badania dowodzą, że piracenie nie jest substytutem kupowania. Nie wiem, czy to wypierasz, czy jesteś tego nieświadomy, czy po prostu zainteresowany, żeby tak nie było. Ale tak jest. Wszystko na to wskazuje.

Ale najgorzej jak taki sobie ideologię dorobi.

Święte słowa. Ludzie, którzy rozmawiają w takim tonie, są tego dobrym przykładem. Widać, że jakich faktów by nie podać, to i tak wyprą.

A tam, ratujmy ich przed własną głupotą, ściągajmy i czytajmy w Empikach

Najlepszy jest ten fragment (właściwie cały akapit), bo pokazuje, że w swoim zacietrzewieniu kompletnie, ale to kompletnie nie rozumiesz o co mi chodzi i przypisujesz bezsensowne poglądy.

Nigdy nie pochwalałem, nie pochwalam i nie będę pochwalał piractwa. Nigdy nikogo nie zachęcałem, nie zachęcam i nie będę zachęcał do piracenia. A wręcz przeciwnie. Jak będziesz jeszcze chciał kiedykolwiek odnosić się do tego, co napisałem w kwestiach prawno-autorskich, miej, proszę, to na uwadze.
18-05-2013 17:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.