» Artykuły » Inne artykuły » Wielka Gra

Wielka Gra

Wielka Gra
Niestrudzenie zdobywamy gry z całego świata i je recenzujemy, aby nasi Czytelnicy wydawali swoje pieniądze tylko na najlepsze pozycje. Pozyskujemy od zaprzyjaźnionych wydawnictw egzemplarze planszówek, które możecie wygrać Drodzy Czytelnicy w licznych polterowych konkursach. Gry planszowe to rywalizacja i współzawodnictwo. Posiadają w sobie pierwiastek hazardu i element strategii. Planszówki są jak konkursy - odpowiednio wykorzystana wiedza prowadzi do zwycięstwa.

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić fanów gier planszowych na konkurs jakiego jeszcze w Polsce nie było! Tylko na planszowki.polter.pl w supertrudnym quizie do wygrania będzie góra planszówek. Zapraszamy do...
... WIELKIEJ GRY!

Kontynuując najlepsze tradycje legendarnego teleturnieju, co tydzień zadamy 5 pytań. Co tydzień najlepszy uczestnik otrzyma grę planszową. Ale to nie wszystko! Co 5 edycji wybierzemy najlepiej odpowiadającego do tej pory i nagrodzimy go dodatkową, specjalną planszówką. To jeszcze nie koniec! Najlepszy z najlepszych otrzyma... Eclipse!

W puli nagród znalazły się: Qubix, Świat Dysku. Ankh Morpork, Awans, Trio, Unikat, Wilk i Owce, Superfarmer, City Tycoon, Drako, Eclipse, Pupile Podziemi, Zakazana Wyspa, Władcy Podziemi, Piastowie Narodziny Orła.

Zapraszamy do zapoznania się również z regulaminem zabawy:

Forma:

1. Wielka Gra składa się z 10 etapów.
2. Każdy etap trwa tydzień, z zaznaczeniem, że organizator może przedłużyć jego czas trwania do 2 tygodni.
3. Organizator przewiduje możliwość robienia przerw pomiędzy poszczególnymi etapami.
4. Za początek tygodnia uznaje się piątek (tj. czwartek po godzinie 20:01, maksymalnie do godzin rannych w piątek), za koniec tygodnia czwartek do godziny 20:00.
5. Na początku każdego etapu publikowana jest lista pięciu pytań.
6. Odpowiedzi na pytania są przyjmowane od momentu ich publikacji do godziny 20.00 w czwartek.
7. Pod koniec każdego etapu wśród osób, które w danym etapie zdobyły najwięcej punktów, losowana jest jedna gra.
8. Pod koniec każdego etapu publikowany jest ranking 20. uczestników o największej sumie punktów zebranych od początku konkursu.
9. Pod koniec etapu #5 i #10 przyznawane są dwie nagrody dodatkowe:
a. dla lidera w rankingu (lub rozlosowana wśród osób o najwyższym wyniku)
b. rozlosowana wśród 10 osób następnych w rankingu (w przypadku większej ilości osób na tym samym wyniku punktowym liczba uczestników losowania będzie zaokrąglana w górę)

Regulamin:

1. W konkursie mogą brać udział wyłącznie zalogowani użytkownicy serwisu.
2. Członkowie redakcji i stali współpracownicy serwisu Poltergeist oraz przedstawiciele fundatorów nagród (Fundacja Rodem z Polski, Granna, IPN, Phalanx Games Polska, REBEL.pl) i ich rodziny nie mogą brać udziału w zabawie.
3. Uczestnicy wyrażają zgodę na publikację swoich nicków w liście rankingowej.
4. Zwycięzcy wyrażają zgodę na użycie swoich danych osobowych - imienia i nazwiska oraz miejscowości - w ogłoszeniach o wynikach.
5. W sprawach spornych ostateczne słowo ma szef działu planszówek w serwisie Poltergeist.
6. Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu.

Koordynatorem konkursu ze strony serwisu Poltergeist będzie polterowa Stanisława Rychter - znany i lubiany Daniel Oklesiński! Serdecznie zapraszamy wszystkich do zabawy!!!

Autor: Daniel 'ScripterYoda' Oklesiński

Wielka Gra #1 (29 czerwca - 13 lipca)


1. W jakim łącznym nakładzie została wydana Kolejka?
a) 25000
b) 41000
c) 15000
d) 16000

Poprawna odpowiedź: b) 41000

Omówienie: Tak, Kolejka ma już nakład rzędu ponad 40 tysięcy egzemplarzy. Pierwsze wydanie pojawiło się w lutym 2011 roku. 6000 sztuk wyprzedało się w przeciągu kilkunastu dni, a cały kraj ogarnęło kolejkowe szaleństwo. Kolejny nakład to 5000 sztuk z lipca 2011 r. Pomimo że IPN ponad dwukrotnie zwiększył sugerowaną cenę (z 25 zł do 65 zł) i ten nakład rozszedł się błyskawicznie. Jak na ironię, gra opowiadająca o staniu w kolejkach i trudnej dostępności towaru sama stała się niedostępna na kolejne miesiące. W listopadzie pojawił się trzeci już nakład (5000), który ponownie szybko zniknął ze sklepowych półek. Na kolejną możliwość kupna gry trzeba było czekać aż do czerwca tego roku. Tym razem za jednym razem wydrukowano 25000 sztuk gry! Obecne wydanie jest też międzynarodowe. W Kolejkę mogą teraz grać Brytyjczycy, Niemcy, Japończycy, Rosjanie oraz Hiszpanie. Jeśli ktoś chce jeszcze nabyć grę, niech się spieszy, bo największy jak na razie nakład też powoli się kończy, a nie wiadomo kiedy, jeśli w ogóle, wyjdzie kolejny.

Wszystkie nakłady dają łączną liczbę magicznych 41 tysięcy wydrukowanych sztuk. To pytanie nie sprawiło zbyt dużych trudności, jednak nie było też zbyt łatwe. Poprawną odpowiedź podało 56% uczestników. Drugą najczęstszą odpowiedzą była odpowiedź a).

2. Ile gier edukacyjnych wydał łącznie IPN (razem z dodatkami)?
a) 5
b) 3
c) 4
d) 2

Poprawna odpowiedź: a) 5

Omówienie: To pytanie było jednym z łatwiejszych. IPN jak na razie opublikowało 5 gier: Pamięć '39, Awans, 303, Kolejka oraz dodatek do tej ostatniej czyli Ogonek. Dobra odpowiedź padła od 79% procent uczestników.

3. Jaki jest roboczy tytuł kolejnej gry IPN?
a) Konspiracja
b) Kolejka 2
c) 111
d) Jaki znak twój?

Poprawna odpowiedź: d) Jaki znak twój?

Omówienie: Najbliższa gra jaką planuje wydać IPN to Jaki znak twój?. Kolejna gra Karola Madaja oparta jest na popularnej grze Dobble. Dwójka graczy szuka wspólnego symbolu na swoich kartach. Możemy zdobyć jeden punkt za znalezienie symbolu, a drugi za opisanie go (symbole to portrety, herby, pomniki, itp.).

To pytanie sprawiło największe trudności. Dobrze odpowiedziała zaledwie niecała piąta część uczestników. Najpopularniejszą odpowiedzą była Konspiracja, którą jakiś czas temu IPN zapowiadał wydać, jednak o grze na razie przycichło.

4. W jakim roku były używane dystynkcje wojskowe, których uczymy się w Awansie?
a) 1937
b) 1927
c) 1920
d) 1939

Poprawna odpowiedź: d) 1939

Omówienie: Odpowiedź to oczywiście d). Poza jedną osobą wszyscy podali prawidłową odpowiedź. Następnym razem postaramy się nie tworzyć aż tak prostych pytań.

5. Pytanie gościa (Karol Madaj): Czy rotmistrz Witold Pilecki miał wyższy stopień wojskowy od kapitana OPR “Orzeł” Jana Grudzińskiego?
a) tak
b) nie, miał niższy stopień
c) nie, był mu równy stopniem

Poprawna odpowiedź: c) nie, był mu równy stopniem

Omówienie: Na pytanie gościa poprawną odpowiedź podało dwie trzecie użytkowników. Rotmistrz i kapitan to różne stopnie, jednak stoją na tym samym szczeblu hierarchii wojskowej.

Zwycięzca: bloodlord

Wyniki po pierwszym etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #2 (13 lipca - 19 lipca)


1. Jakie wydawnictwo miało pierwotnie wydać Qubixa?
a) Portal
b) Galakta
c) REBEL.pl
d) Egmont

Poprawna odpowiedź: a) Portal

Omówienie: Qubix to projekt, który od samego początku zachwycił Ignacego Trzewiczka, szefa wydawnictwa Portal. Kilka lat temu trwały plany jego wydania, jednak sprawa, z powodów produkcyjnych, ciągle była odkładana na późniejszy termin. W końcu Trzewik, jako fan gry, odstąpił od projektu i pozwolił większemu wydawnictwu, jakim jest Granna, wydać o wiele szybciej grę. To pytanie nie sprawiło nikomu, poza jednym uczestnikiem, problemu.

2. Która z niżej wymienionych gier nie musiała być poprawiana przez wydawcę już po premierze? Innymi słowy, która gra została wypuszczona do sprzedaży bez błędu i wydawca w żaden sposób nie ingerował w jej zawartość po premierze?
a) Forbidden Alchemy
b) Qubix
c) 51. Stan
d) Kupcy i Korsarze

Poprawna odpowiedź: d) Kupcy i Korsarze

Omówienie: Zdecydowanie najtrudniejsze pytanie w tym etapie. Poprawnie odpowiedziało ledwie 5 osób. Oczywiście chodziło o Kupców i Korsarzy. Jest to jedyna gra z tego zbioru, w której wydawca nie poprawiał nic po premierze. Co prawda, do każdej gry dodano zastępcze karty statków, jednak zrobiono to jeszcze przed jej premierą. Najwięcej osób obstawiało Qubixa, jednak nawet Granna nie obeszła się bez pomyłki, którą na szczęście szybko naprawiono.

3. Ile gier (licząc dodatki) Adama Kałuży pojawiło się na rynku (zostało po raz pierwszy wydanych przez wydawnictwo) po premierze Qubixa?
a) 1
b) 2
c) 3
d) 4

Poprawna odpowiedź: c) 3

Omówienie: Pierwsze dwie gry znaleźć bardzo ławo - chodzi o Drako oraz K2: Broad Peak. Co jest jednak tajemniczą trzecią pozycją? Okazuje się, że hiszpańskie wydawnictwo nestorgames znane z wydawania gier logicznych, w ubiegłym roku (a dokładnie w sierpniu) opublikowało po raz pierwszy 9-tkę. Jest to gra Adama Kałuży z 2007 roku, jednak do niedawna była dostępna w internecie w systemie print&play

4. Pytanie gościa (Adam Kałuża): Do jednego z numerów Świata Gier Planszowych została dołączona gra Adama Kałuży. Jaka to gra?
a) Glok
b) Folkon
c) Folko-boks
d) Mini-mozaika

Poprawna odpowiedź: c) Folko-boks

Omówienie: Adam Kałuża jest znany z wymyślania i publikowania wielu gier print&play (chociażby niedawno zamieścił na BGG pliki do gry Pasterze). Jedna z takich małych gier została właśnie wydana jako dodatek do ŚGP. Pytanie okazało się bardzo proste, brak błędnych odpowiedzi.

5. Pytanie gościa (Karol Madaj): Najgłębsza jaskinia na Jurze to:
a) Brzozowa
b) Studnisko
c) Wierzchowska Górna
d) Głęboka

Poprawna odpowiedź: b) Studnisko

Omówienie: Adam Kałuża uwielbia jaskinie, do dziś stara się "raz w roku jeździć na jurę w jakieś dziury". Okazuje się, że autor nie zadał zbyt trudnych pytań. Na to błędną odpowiedź udzieliło ledwie dwie osoby

Zwycięzca: Millygirl

Wyniki po drugim etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #3 (19 lipca - 26 lipca)


1. Jak nazywa się gra, która będzie opublikowana w tym roku z okazji 15-lecia wydania Superfarmera przez Grannę?

Odpowiedź: Rancho

2. Z jakiego powodu Superfarmer nie doczekał się edycji narodowej w krajach arabskich?

Odpowiedź: przez obecność niektórych zwierząt

3. Kto jest autorem logo Gry-Roku?

Odpowiedź: Adam Kałuża

4. Z jakiej gry pochodzi wypraska ze zdjęcia?

Odpowiedź: Small World

5. Jaka polska gra miała podobne problemy co SuperFarmer, to znaczy nie da się jej kupić z tych samych powodów w krajach arabskich?

Odpowiedź: Kraby

Zwycięzca: Ssandy

Wyniki po trzecim etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #4 (10 lipca - 16 sierpnia)


1. Jak załadować strzelbę na słonie w uniwersum gry Arkham Horror?

Odpowiedź: zapłacić 2 $

2. W grze Takenoko - co robi Panda kiedy przestraszy się burzy?

Odpowiedź: je pęd bambusa

3. W której z podanych gier figurka smoka jest największa?

Odpowiedź: Wrath of Ashardalon

4. Który z Piastów został zidentyfikowany po śmierci po sześciu palcach u jednej ze stóp?

Odpowiedź: Henryk Pobożny

5. W grze Piastowie Narodziny Orła jakie plemie włada ziemią kaliską?

Odpowiedź: Glapian

Zwycięzca: flowerus

Wyniki po czwartym etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #5 (17 lipca - 23 sierpnia)


1. Jaka bogini nie występuje w grze Cyklady: Hades?

Odpowiedź: Persefona

2. Ile kobiet-kapitanów występuje w grze Merchants & Marauders?

Odpowiedź: 3

3. W grze Bios: Megafauna - jaki organizm nie występuje na żetonie Kenozoiku?

Odpowiedź: Deciduous Gymnosperm

4. W grze Kingsburg: to Forge a Realm, który z Zarządców daje nam ujemne punkty?

Odpowiedź: Thief

5. Nazwisko jakiego pisarza nie występuje w grze Alien Frontiers?

Odpowiedź: Clarke

Zwycięzca etapu: bulkhatos

Zwycięzca z najlepszej 10-tki (półmetek): BeeRee

Zwycięzca rankingu (półmetek): Tench

Wyniki po piątym etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #6 (24 sierpnia - 30 sierpnia)


1. Kim nie był szlifierz kamieni w grze Sutakku?

Odpowiedź: burzą

2. Ile jest kart z symbolem pionka w grze 51 stan z 2010 roku?

Odpowiedź: 7

3. Ile kosztuje Paweł Broczek w grze Piłkarski Manager autorstwa Piotra Pochciała?

Odpowiedź: 7600

4. W grze A Game of Thrones the Card Games Core Set występuje ród Starków. Ilu bohaterów z tego rodu posiada na karcie symbol zielonego oka?

Odpowiedź: 2

5. W grze Inn-fighting D&D Dice Game jak nazywa się zdolność obronna Beholdera?

Odpowiedź: Nullify

Zwycięzca etapu: martam2121


Wyniki po szóstym etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #7 (31 sierpnia - 6 września)


1. W grze Potion-Making Practise na ilu kartach nie-czarów znajdują się "niebieskie grzybki" jako składniki (elements)?

Odpowiedź: 4

2. W grze Znak Starszych Bogów jeden z Przedwiecznych nie walczy z Baadaczami po przebudzeniu, zamiast tego niszczy świat. O kogo chodzi?

Odpowiedź: Azathoth

3. W grze Flash Point możemy uratować z pożaru następujące zwierzęta:

Odpowiedź: 1 psa i 1 kota

4. Na karcie promocyjnej do Dixit Odyssey ile znajduje się widocznych kamyczków na trawie?

Odpowiedź: 17

5. W uniwersum Sentinels of the Multiverse (wersja podstawowa + pierwszy dodatek) występują spokrewnione ze sobą osoby, które stoją po przeciwnej stronie barykady? Jakiego rodzaju są to relacje?

Odpowiedź: matka i córka

Zwycięzca etapu: PowerMilk


Wyniki po siódmym etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #8 (7 września - 13 września)


1. W grze Arkham Horror (chodzi o wersje podstawową i duże dodatki) pewni Badacze nie mogą wziąć pożyczki. O kogo chodzi?

Odpowiedź: Wendy Adams i "Skids" O'Toole

2. W grze Siberia (rok 2011) jaka jest maksymalna cena za jaką możemy sprzedać diament?

Odpowiedź: 6000

3. Przed którymi agresorami skuteczną obroną będzie zbudowanie Barykady (Barricade) w grze Kingsburg?

Odpowiedź: przed goblinami

4. W grze Onirim (rok 2010) występują komnaty w 4 kolorach. Jakich komnat jest najmniej?

Odpowiedź: brązowych

5. W grze Villagers & Villains (rok 2011) która z wymienionych postaci nie jest Wyzwaniem (Challenge)?

Odpowiedź: Berserker

Zwycięzca etapu: Ignam


Wyniki po ósmym etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #9 (21 września - 27 września)


1. W grze Racial Wars: Narodziny Liderów - Lot nad pustynią która z jednostek Savandów zadaje najwięcej obrażeń?

Odpowiedź: Czerwony Ogień

2. W grze Alien Frontiers (rok 2011) jaka karta dostarcza 1 punktu zwycięstwa posiadaczowi?

Odpowiedź: Alien Monument

3. Ukończenie którego z wymienionych obiektów kończy rozgrywkę w Glory to Rome?

Odpowiedź: Katakumby

4. Który z wymienionych potworów nie występuje w grze Catacombs (2010)?

Odpowiedź: Hell Hound

5. Gdy zginie postać gracza w grze King of Tokyo, która z kart pozwoli temu graczowi utrzymać się w rozgrywce?

Odpowiedź: It has a child!

Zwycięzca etapu: runman


Wyniki po dziewiątym etapie (nick - liczba punktów)Wielka Gra #9 (28 września - 4 października)


1. Podaj imię i nazwisko wielkiego reżysera, który występuje w grze Traumfabrik (2000) jako aktor?

Odpowiedź: Orson Welles

2. Poniżej znajdziesz technologie, które nie są częścią podstawowej wersji Eclipse. Trzy z nich były częścią gry do pewnego etapu rozwoju, ale potem zostały usunięte. Która z wymienionych technologii nigdy nie była testowana podczas rozwijania Eclipse?

Odpowiedź: Manifold Deformer technology

3. Knizia stworzył trylogię gier, w której w każdym tytule zawarte jest co najmniej jedno nazwisko. Seria składa się z trzech pozycji, a w jednej z kilku nazw tej serii występują również trzy nazwiska, to jedno z nich nie wystąpiło w żadnym tytule, które?

Odpowiedź: Bardi

4. W grze Munchkin Quest Edycja Polska występuje potwór, z którym aktywny gracz musi walczyć sam, jaki to potwór?

Odpowiedź: Altanka

5. Która z postaci kobiecych w Emirze jest najbardziej chciwa?

Odpowiedź: Xenia

Zwycięzca etapu: flowerus

Zwycięzca z najlepszej 10-tki: piotrekbier

Zwycięzca rankingu: xjustx


Wyniki po dziesiątym etapie (nick - liczba punktów)

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Wielka GraCzytaj również

Wielka Gra 2
Wielka Gra powraca!

Komentarze


Senthe
   
Ocena:
0
@~Tencz
"W sprawach spornych ostateczne słowo ma szef działu planszówek w serwisie Poltergeist". Nie ja decyduję o rozwiązaniu tego problemu, ale od razu przyznaję Ci rację - faktycznie do KiK pojawiła się errata, a błąd w pytaniu nie został w porę wyłapany.
23-07-2012 21:27
GoldenDragon
   
Ocena:
0
Szanowni Uczestnicy przeanalizujemy sprawę i wkrótce ustosunkujemy się - jak szybko tylko się da. Proszę o cierpliwość! :)
23-07-2012 22:33
mig1
   
Ocena:
0
poruszałem tą kwestię w poście z 13-07-2012 18:29 i otrzymałem odpowiedź, że erraty nie są traktowane jako ingerencja w zawartość.

Ponawiam prośbę o jednoznaczność i precyzję pytań (3 etap był raczej ok;)

Kiedy pojawi się lista rankingowa po 2 etapie?
23-07-2012 23:02
   
Ocena:
0
A ja tam widzę informację, że gra nie miała oficjalnej erraty. Dodatkowo pytanie jest o grę bez błędów,więc to też jest mylące. Dlatego nie mogę się zgodzić, że odpowiedź jest prawidłowa. IMHO to pytanie nie powinno się liczyć w rankingu. Ewentualnie cały ten etap bym pominął, bo dwa pytania były mylące, a pozostałe chyba bardzo proste (to drugie rozwiązanie może być niesprawiedliwe dla tych, którzy pilnie biorą udział).
24-07-2012 00:45
~pls

Użytkownik niezarejestrowany
    Kupcy i Korsarze
Ocena:
0
To nie może być dobra odpowiedź
"która gra została wypuszczona do sprzedaży bez błędu"
Przecież tam akurat błędów w tłumaczeniu było co niemiara, więć jakim cudem gra która jest niezgodna z pytaniem może być uznana za odpowiedź na pytanie?
24-07-2012 07:02
Fleschu
   
Ocena:
+1
Ale każda z podanych gier zawierała jakieś błędy np. w tłumaczeniu, czy wymagała erraty do instrukcji. W pytaniu chodziło o to do której z gier wydawca nic nie wysyłał - nie ingerował w zawartość gry. A do tego kryterium pasują jedynie "Kupcy i korsarze".
24-07-2012 16:37
   
Ocena:
0
@Fleschu: tłumaczysz, co autor miał na myśli, a nie co jest w pytaniu. To, że errata była na stronie, a nie wysłana fizycznie, nie jest częścią pytania.
24-07-2012 17:24
mig1
   
Ocena:
0
ponawiam pytanie: kiedy będzie lista wyników z drugiego etapu? minęło już 5 dni a skoro po pierwszym etapie udało się ją opublikować w ciągu jednego dnia to chyba tutaj dużo bardziej skomplikowane to nie jest?;)
24-07-2012 18:34
BeeRee
   
Ocena:
0
@Tencz.
W takim razie, która gra pasuje do pytania? Bo ja przerzuciłem internet i zaznaczyłem Qubix`a (choć wiedziałem, że miał błędy), co po omówieniu z narzeczoną i z zaprzyjaźnionym CG Pegaz, okazało się nieprawdą (nie ingerował w zawartość - znaczy nie zmieniał ilościowej/jakościowej zawartości opakowania - jedynie KiK). Nie mam kompletu punktów i się nie bulwersuję.

@mig1
Oczywiście, że to nie jest skomplikowane, co nie zmienia faktu, że jeśli lista się nie pojawiła, to znaczy, że jest jeszcze niegotowa, z przyczyn mi nieznanych. cierpliwość jest cnotą :)

pozdrawiam
BeeRee(t)
24-07-2012 20:56
mig1
   
Ocena:
+1
@BeeRee No, cóż - widocznie specjalnie cnotliwy nie jestem;)
24-07-2012 21:23
   
Ocena:
0
@BeeRee
Ja się nie bulwersuję, ale nie ma gry pasującej do pytania. Czy to będzie sprawiedliwe? IMHO - nie. Gra trochę straci sens, bo będzie premiować kogoś, kto dobrze strzelił, ewentualnie zrobił to co ja - sprawdził, że 3 gry miały poprawki, ale nie sprawdził KiK, co wystarczyło. Ja szybko znalazłem info o poprawkach do 3 gier, a o tych do 51. Stanu dopiero udało mi się po wynikach. Odrzucenie KiK bazowałem między innymi na recenzji w Polterze. Dodatkowy post ScripterYoda utwierdził mnie tylko w tym, bo gra miała nie mieć oficjalnej erraty, a do KiK jest oficjalna. Tyle z mojej strony, co będzie dalej, zależy od organizatorów.
24-07-2012 21:26
Fleschu
   
Ocena:
+1
@mig1
Też czekam na ogólny ranking :) Ale opóźnienie jest pewnie spowodowane tym, że teraz mają pojawić się wyniki osób, które były niezalogowane w pierwszym etapie. Obawiam się, że to może niestety trochę potrwać...
24-07-2012 21:27
ScripterYoda
   
Ocena:
0
Z powodu wątpliwości dotyczących pytania drugiego w etapie #2 postanowiliśmy przyznać punkt za to pytanie każdemu zalogowanemu uczestnikowi, który wziął udział w tym etapie.

Przepraszamy za wszelkie niejasności, sami pierwszy raz organizujemy tak duży konkurs, więc dopiero zdobywamy doświadczenie. Mamy jednak nadzieję, że dostarczamy dobrej zabawy.

Publikacja rankingu jest odrobinę opóźniona w związku z osobami niezalogowanymi oraz pytaniem drugim, ale pojawi się on już niedługo.
25-07-2012 14:07
mig1
   
Ocena:
0
@ScripterYoda - czy to oznacza powtórne losowanie zwycięzcy etapu z uwzględnieniem osób które z tym dodatkowym punktem osiągnęły 5 pkt?
25-07-2012 14:28
ScripterYoda
   
Ocena:
+1
@mig1 - nie, nagrodę już przyznaliśmy. Dodatkowy punkt będzie się liczył do walki o Eclipse.
25-07-2012 14:34
   
Ocena:
0
Dlaczego w pytaniu trzecim nie uwzględniono K2: Lawina?
25-07-2012 16:39
BeeRee
   
Ocena:
0
@Epyon
gdyż Lawina była dodatkiem gratisowym - niepudełkowym

@mig1
wyobraź sobie czasy jak byłeś młody i Pani w restauracji dała Ci balonik i zaraz po wyjściu on Ci "uciekł". przykre nie? dlatego nagroda nie będzie losowana drugi raz.
25-07-2012 17:49
   
Ocena:
0
A gdzie jest mowa o grach pudełkowych?!

Lawina została wydana przez Rebel.pl: http://boardgamegeek.com/boardgame expansion/120600/k2-the-avalanche
25-07-2012 17:57
bulkhatos
    Doliczenie punktów za pierszy etap dla niezalogowanych
Ocena:
0
Kiedy nastąpi doliczenie punktów osobom głosującym jako niezalogowani w pierwszym etapie? Jeśli już nastąpiło to chyba zostałem pominięty i proszę o sprawdzenie. Z góry dzięki.
25-07-2012 18:02
BeeRee
   
Ocena:
0
to masz zadanie:
kup ją w Rebelu :)
nie dasz rady. to był gratis do gazety...

@bulkhatos
a odpowiedziałeś na maila od Poltera związanego z podaniem nicka na forum?
25-07-2012 18:02

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.