» Artykuły » Inne artykuły » III Polterowy Turniej w Neuroshimę Hex Online

III Polterowy Turniej w Neuroshimę Hex Online


wersja do druku

Zmagania przy wirtualnej planszy


III Polterowy Turniej w Neuroshimę Hex Online
III Polterowy Turniej w Neuroshimę Hex Online to kolejna już odsłona internetowego turnieju w jedną z najbardziej popularnych polskich gier planszowych. Od czasu pierwszej jego edycji dokładamy starań, by pojedynki przy wirtualnej planszy dostarczyły Wam jak najwięcej emocji w atmosferze zdrowej rywalizacji. Niech wygra najlepszy!

Tutaj na bieżąco będą umieszczane wieści z turniejowych zmagań. Mile widziane są także komentarze i relacje z Waszych rozgrywek!Nagrody sponsorują:

Wydawnictwo Portal

Serwis Poltergeist


Patronat medialny:

NeuroshimaHex.pl


Inne informacje:

Regulamin Turnieju

Strona na Facebooku


Aktualne wyniki oraz całą drabinkę turniejową można znaleźć na stronie Challonge.com.Etap wstępny turnieju - 25.10-26.10

Zapisy już zamknięte. Niesamowite, na turniej zgłosiło się aż 85 osób! W tym, tak jak się spodziewałam, 10 osób przesłało swoje maile tuż przed północą... A część jak zwykle zapomniała albo nie zdążyła ze zgłoszeniem - trudno, tak już bywa. Zapraszamy następnym razem!

Tak duża frekwencja na turnieju oznacza między innymi, że trzeba będzie go przedłużyć o jeszcze jeden etap. Jako że system szwajcarski wymusza pewne ustępstwa na organizatorach, niektórzy na wylosowanej przez Challonge.com drabince są już dalej niż inni, którzy dopiero będą musieli wywalczyć sobie miejsce w drugim etapie. To wynik ilości zgłoszeń niepasującej do typowej drabinki. Przy równych 64 miejscach dla uczestników co prawda wszyscy startowaliby z tego samego miejsca, ale co najmniej 20 osób w ogóle nie mogłoby wziąć w turnieju udziału.

Mogło się zdarzyć, że w lawinie zgłoszeń któreś zostało przeoczone - warto dla pewności sprawdzić, czy jesteście obecni w aktualnej rozpisce i powiadomić o ewentualnych problemach.


Etap I turnieju - 26.10-2.11

Etap pierwszy dobiegł końca, niezależnie od tego, co o tym sądzą ostatni maruderzy, którzy rozegrają swój pojedynek dopiero w niedzielę. W związku z tym czas na garść informacji i statystyk.

W tej fazie turnieju rozegranych zostało łącznie 17 pojedynków. 3 pojedynki nie doszły do skutku, zaś 1 zostanie rozegrany po wyznaczonym terminie.
Absolutni rekordziści, jeśli chodzi o ilość rozegranych gier, to Mar1usz i bula15, którzy rozegrali łącznie aż cztery zacięte dwumecze. Gratulujemy uporu i woli walki!
Dwóch graczy, Stanleystone i x4tz, zostało wyeliminowanych z turnieju ze względu na brak możliwości skontaktowania się z nimi, zaś mggotrek zrezygnował z rozegrania meczu.

Pierwsze eliminacje już za nami, a w następnej turze zmierzy się ze sobą aż 64 uczestników. Niektórzy z nich dopiero rozpoczynają swoją walkę o przetrwanie na turniejowej drabince. W tej najbardziej intensywnej fazie turnieju z pewnością nie zabraknie pojedynków, które można by poobserwować wieczorami - miejcie się na baczności i zaglądajcie na serwer!


Etap II, III i IV turnieju - 2.11-9.11, 9.11-16.11, 16.11-24.11

Zanim przejdziemy do rozegrania ćwierć- i półfinałów, podsumujmy eliminacje, które są już za nami.

W tych trzech etapach rozegranych zostało łącznie 50 pojedynków, zaś 6 nie doszło do skutku. Pięciu graczy (Stanleystone, DuzyJez, Beholder, subcior, littleKB) zostało zdyskwalifikowanych ze względu na powtarzające się opóźnienia lub brak kontaktu. Thanty zrezygnował z rozegrania meczu.

Z osób, które nie przeszły dalej, najbardziej zażarcie walczyli ojgeant i Kurgan, którzy rozegrali w swoich pojedynkach aż po 5 dwumeczy. Gratulujemy zażartej walki i życzymy więcej powodzenia następnym razem!

Pozostało już tylko ośmiu uczestników: Tarfilar, Keleris, Tomekzzamapy, Malieux, Grzegorz1995r, VVirus, Monia i Osiedle. Przed nimi jedne z najważniejszych najtrudniejszych pojedynków tego turnieju.

Ze względu na ciągłe opóźnienia postanowiliśmy zrezygnować z egzekwowania sztywnych terminów aż do końca turnieju. Uczestnicy będą mieli większą swobodę wyznaczenia czasu pojedynków, dzięki czemu będziemy o nich z wyprzedzeniem informować w komentarzach pod arykułem oraz na Facebooku. Zapraszam do oglądania i kibicowania!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Neuroshima HEX: Death Breath
Heksagonalne zombie
- recenzja
Missisipi
Truciciele znad ścieku
- recenzja
Neuroshima Hex - wersja cyfrowa
Klasyka w wydaniu elektronicznym
- recenzja
Neuroshima Hex! Duel
Podwójne zniszczenie
- recenzja
Neuroshima Hex! Sharrash
Wybuchowe szczury
- recenzja
Stalowa Policja
Nigdy nie zadzieraj ze Stalową Policją
- recenzja

Komentarze


~Osiedlony

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Taaak, zdaję sobie z tego sprawę, sztywne terminy są problematyczne, ale weźmy pod uwagę, że udział w turnieju jest dobrowolny - chętnych jak widać jest całkiem sporo (80 osób? Ten wynik pozytywnie mnie zaskoczył :) ), jestem zdania, że para dorosłych ludzi powinna być w stanie wygospodarować sobie te 30 minut, bo załóżmy, że tyle średnio trwa pojedynek, raz na niech by to nawet było 5 dni. Zwłaszcza, że większość uczestników to chyba uczniowie, studenci? Albo odnoszę mylne wrażenie. To tylko taka moja opinia, że jednak osoby, które po tygodniu wciąż się nie ustawiły po prostu podchodzą do tego delikatnie mówiąc niepoważnie - i choć to tylko gra, każdy powinien zdawać sobie sprawę, że jednak czekają na niego inni. ;P Nie bądźmy nierozsądni. To nie kwestia zapracowania tylko braku zorganizowania.

No ale to przypadki skrajne, jak sama wspomniałaś na pierwszym etapie nie udały się tylko 3? pojedynki. Wracając do kwestii rozgrywek grupowych: zakładając, że każda z dajmy na to 6 osób z grupy ma dane kontaktowe do pozostałych, spora część z pewnością rozegrała by swoje mecze niemal od razu, dając reszcie czas do 'nadgonienia' i być może turniej wcale by się specjalnie nie przeciągał. Także idea nie jest zła. ^
09-11-2012 22:53
Senthe
   
Ocena:
0
Tak jak mówiłam, biorę poprawkę na tych spóźnionych, którzy są niczemu niewinni, bo dotknęła ich cudza nieogarniętość. Nad tymi niepoważnymi oczywiście nie ma co się litować ;).
(Zresztą np. w tej turze mam przynajmniej dwie osoby, które spóźnione są z mojej winy :( - niestety tak to jest, jak się wysyła 70 maili na raz...)

Przemyślę ideę z grupami.Tylko jakim systemem by dzielić na grupy? Wg ratio? Bo chyba losowe przydzielanie mogłoby się okazać dużo mniej skuteczne niż teraz...
09-11-2012 23:35
~Osiedle

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Chyba ciekawiej jest całkowicie losowo i sprawiedliwiej. Poza tym np. ja mam 2 konta, i wg którego byś mnie przydzieliła? ;) Jak się asy nawzajem powycinają, to też ciekawie nie będzie. Grupy muszą być zróżnicowane wewnątrz. Random FTW. :D
10-11-2012 18:17
Aesandill
   
Ocena:
0
Zresztą co znaczą rankingi?
Jak kogoś wyrzuca co druga grę to uznajemy go za słabiaka a kogoś z dobrym łączem który gra tylko z słabym kumplem za kozaka?
Albo nigdy nie gra babelem?
10-11-2012 21:53
Senthe
   
Ocena:
0
@Aes
Ja nigdy nie gram Babelem. :D
Ze słabym kumplem raczej ciężko zyskać na rankingu. Podobnie granie z Babelem nie jest wymagane.

Ale rzeczywiście rating niewiele nam mówi o graczu, może dopiero od jakichś 1800-2000.
11-11-2012 11:29
Aesandill
   
Ocena:
0
Ja lubię NY a nie cierpię Neo, i zwykle własnie wygrywam grając NY a przegrywam Neo.
11-11-2012 14:54
Senthe
   
Ocena:
0
VVirus vs Grzegorz1995r - czwartek 29 listopada, 18.40
Osiedle vs Monia - sobota, 1 grudnia, 22.00

Zapraszam ;)
29-11-2012 11:36
Senthe
   
Ocena:
0
Osiedle vs VVirus - dziś o 20!
Malieux s Tarfilar - jutro o 21! :)
09-12-2012 16:09

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.