» Wieści » Zostań Panem Podziemi

Zostań Panem Podziemi

13-09-2022 21:28 | Aesthevizzt

Zostań Panem Podziemi

Wydawnictwo Rebel poinformowało o rozpoczęciu przedsprzedaży nowej edycji gry planszowej Władcy Podziemi. Jej oficjalna premiera została zaplanowana na 28 września.

Opis wydawcy

Władcy Podziemi to wznowienie kultowej już gry strategicznej pełnej humoru i nikczemnych zagrywek. Uczestnicy wcielają się w młodych zarządców, którzy starają się o oficjalną licencję udzielaną przez Ministerstwo Podziemi. W okresie próbnym będą drążyć tunele, wydobywać złoto, najmować potwory, tworzyć pułapki i zajmować się wszystkimi rzeczami, które są potrzebne w porządnych podziemiach. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ konkurencja nie śpi, a bohaterowie tylko czekają, żeby nam przeszkodzić.

Przebieg rozgrywki

Gra toczy się w dwóch etapach: 

  • Budowania, gdy gracze powiększają i ulepszają swoje podziemia, wynajmują chochliki, rekrutują potwory, kupują pułapki i płacą podatki. Władcy o najbardziej nieprzyjemnej reputacji przyciągają najpotężniejszych poszukiwaczy przygód, podczas gdy ci nieco słabsi udają się do mniej groźnych podziemi. 
  • Walki, podczas której władcy starają się obronić swoje tereny. W każdej z czterech tur poszukiwacze przygód będą starali się podbić jedno pole podziemi stworzonych przez gracza. Można się bronić za pomocą pułapek i potworów pozyskanych w trakcie budowy, aby jak najszybciej wyeliminować bohaterów, zanim podbiją zbyt dużą część podziemi.

Obie fazy składają się na 1 rok, a cała rozgrywka trwa 2 lata. Liczba ruchów jest zatem ograniczona, a my musimy podejmować przemyślane decyzje. Z instrukcją gry można zapoznać się TUTAJ.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Facebookowy profil wydawcy
Tagi: Wydawnictwo REBEL.pl | Władcy Podziemi


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.