Pamięć zwana imperium
» Wieści » Zakazana Pustynia od Rebela

Zakazana Pustynia od Rebela

05-10-2018 09:49 | Joanna 'Shadov' Walczak

Zakazana Pustynia od Rebela

Rebel zaprezentował zdjęcia polskiego wydania gry planszowej Zakazana Pustynia, autorstwa Matta Leacocka, C. B. Canga i Tylera Edlina. W 2013 roku tytuł otrzymał prestiżową nagrodę Mensa Select, przyznawaną pozycjom wspierającym rozwój intelektualny. Premierę polskiej edycji zaplanowano na listopad.

Inf. prasowa:

Zakazana pustynia to kolejny projekt w stylu popularnej Zakazanej Wyspy, w którym grupa uczestników jednoczy się przeciwko mechanice gry. Na samym początku graczom zostają przydzielone role, które definiują specjalne zdolności i początkowe miejsce na planszy. Następnie uczestnicy zabawy muszą skoordynować swoje działania w ten sposób, by jak najszybciej zdobyć zestaw potrzebnych przedmiotów, zanim kolejne fragmenty pustyni na dobre znikną im z oczu i już na zawsze pozostaną niedostępne.

Co się zmienia?

Rozgrywka w Zakazanej Pustyni różni się nieco od tej w Zakazanej Wyspie, choć podstawowe mechaniki poruszania się po planszy pozostają takie same. Do gry zostało jednak dodane kilka nowych mechanizmów usprawniających grę, m.in. modułowa, często zmieniająca się plansza, zarządzanie zasobami i nowy system lokalizacji artefaktów – w tym przypadku części latającej maszyny.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Strona wydawcy
Tagi: Wydawnictwo REBEL.pl | Rebel | Zakazana Pustynia | C. B. Canga | Tyler Edlin | Matt Leacock


Czytaj również

Zakazana Pustynia
Doświadczeni przez wiatr i piach
- recenzja
Zona: Sekret Czarnobyla
Zona wzywa!
- recenzja
Pandemic: Upadek Rzymu
Stare, ale takie nowe i fascynujące
- recenzja
Chatka z piernika
Chodź no, ciasteczko ci dam...
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.