» Wyrocznia Delficka

Wyrocznia Delficka

Dodał: Balint 'balint' Lengyel

Tytuł: Wyrocznia Delficka (The Oracle of Delphi)
Typ gry: strategiczna
Projektant: Stefan Feld
Ilustracje: Dennis Lohausen
Wydawca oryginału: Pegasus Spiele
Data wydania oryginału: 2016
Wydawca polski: Fullcap Games
Data wydania polskiego: 2016
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: 100 minut
Cena: 169,95 zł

Choć jeden raz Zeus - grecki bóg piorunów i nieba - jest w dobrym humorze. Postanowił zaprosić na Olimp śmiertelnika, który dowiedzie, że jest godny dostąpić tego zaszczytu. Aby wyłonić odpowiedniego kandydata, zorganizował zawody. Wyznaczył śmiałkom dwanaście arcytrudnych zadań polegających na wznoszeniu przepięknych posągów, zbudowaniu zapierających dech w piersiach kapliczek, składaniu wspaniałych darów oraz zgładzeniu straszliwych potworów. Ten, kto zdoła dokonać tego jako pierwszy, zyska przychylność samego ojca bogów!

Ponieważ za żadne skarby nie przepuścilibyście takiej okazji, przygotowaliście swój okręt i zgromadziliście załogę, aby wyruszyć szlakiem legendarnego Odyseusza przez niebezpieczne wody Morza Egejskiego.

Pytanie tylko, jak określić właściwy kierunek? Jest tylko jedno rozwiązanie tego dylematu - odwiedziny u tajemniczej wyroczni delfickiej i pozwolić, by prepowiedziała Wasz los!

Nowatorskim rozwiązaniem użytym w Wyroczni jest brak obecności punktów zwycięstwa. Za wykonywane w trakcie gry zadania dostajemy bonusy ułatwiające nam dalszą podróż, a wygrywa ten, który zrealizuje wszystkie misje jako pierwszy i dotrze do posągu Zeusa - pola startowego.

Drobnych decyzji do podjęcia jest tak dużo, że możemy mówić o co najmniej kilku różnych strategiach na rozegranie partii. Musimy wybrać u jakich Bogów zabiegać o łaskę, jakich Towarzyszy zatrudniać, w jaki ekwipunek się wyposażyć, czy w jakiej kolejności wykonywać misje.

Jedne wybory dadzą nam większa mobilność, inne szybszy rozwój, jeszcze inne zapewnią nam większą ochronę przed ranami - oswojenie stwora znacząco zwiększy dystans, który pokonujemy kością w tym kolorze, przyjaźń z Herosem podniesie naszą obronę i pozwoli ignorować niebieskie rany, a opieka Półboga da nam możliwość używania niebieskiej ścianki na kości jako jokera.

Wyrocznia Delficka to najnowsze dzieło znanego projektanta Stefana Felda. Jest ona klimatycznym, a zarazem wymagającym wyścigiem, w któym od dwóch do czterech graczy będzie starało się znaleźć jak najoptymalniejszą drogę przez morze, wyspy i potworów mrowie. Opracowanie długofalowej strategii i zdolność przystosowania do zmieniających się warunków z pewnością bardzo się przydadzą!

Źródło: Rebel.pl

Tagi: Fullcap Games | Dennis Lohausen | Stefan Feld | The Oracle of Delphi | Wyrocznia Delficka


Czytaj również

Wyrocznia Delficka
Zeus – początek i koniec
- recenzja
Szarlatani z Pasikurowic
Mikstura na wszystko
- recenzja
Forum Trajanum
A miało być tak bogato
- recenzja
Ganges
Kości i żetony
- recenzja
Trajan
Wszystkie drogi prowadzą do punktów zwycięstwa
- recenzja
Projekt Gaja
Coś więcej niż Terra Mystica
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.