» U-Boot: Gra Planszowa

U-Boot: Gra Planszowa

Dodał: Joanna 'Shadov' Walczak

U-Boot: Gra Planszowa
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 1
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: U-Boot: Gra Planszowa
Typ gry: kooperacyjna
Projektant: Bartosz Pluta, Artur Salwarowski
Ilustracje: Chris Clor
Wydawca polski: Phalanx Games Polska
Data wydania polskiego: 29 marca 2019
Liczba graczy: od 1 do 4
Wiek graczy: od 12 lat
Czas rozgrywki: 30-120 min.
Cena: 309,90 zł
Mechanika: Action Point Allowance System, Simulation, Worker Placement

U-Boot: Gra Planszowa to w pełni kooperacyjna, rozgrywana w czasie rzeczywistym gra planszowa o walce podwodnej w czasach drugiej wojny światowej. Pozwala 1 do 4 graczy objąć role Kapitana, Pierwszego Oficera, Nawigatora, oraz Głównego Mechanika na pokładzie okrętu podwodnego typu VIIC. Gra wspomagana jest przez aplikację mobilną, pozwalającą osiągnąć niespotykany dotąd poziom realizmu, oraz sztuczną inteligencję odpowiedzialną za wrogie działania, które zmuszą załogę do wspięcia się na wyżyny umiejętności. Akcja rozwija się zarówno w skali strategicznej jak i taktycznej, nieustannie wymagając współpracy, efektywnego zarządzania załogą, oraz szybkiej oceny zagrożeń.

Każda z czterech ról wiąże się z różnymi obowiązkami, zachęcając graczy do wykształcenia skutecznego systemu komunikacji przy użyciu autentycznej terminologii morskiej. Kapitan jest odpowiedzialny za realizację obranej misji, wydawanie punktów akcji i dyscyplinę wśród marynarzy. Pierwszy oficer obsługuje aplikację mobilną, zarządza przepływem informacji, a także dba o stan zdrowia załogi. Nawigator steruje okrętem, ustalając jego kurs oraz zanurzenie, lecz równocześnie aktualizuje wszystkie niezbędne informacje na mapie strategicznej, oraz taktycznej. Ostatni, choć nie mniej ważny, jest Główny Mechanik, który odpowiada za maszynownię, naprawy, oraz wszelkie inne mechaniczne urządzenia na pokładzie okrętu (jak zbiorniki balastowe, uzbrojenie, itp.). Równolegle do tego każdy z oficerów dowodzi swoją częścią załogi, wydając rozkazy w systemie worker placement.

Rolą aplikacji mobilnej jest zapewnienie realistycznej, przebiegającej w czasie rzeczywistym rozgrywki. W tym celu zawiera ona najważniejsze instrumenty znajdujące się na pokładzie uboota (takie jak peryskop, hydrofon, Enigma i wiele innych). Ale spokojnie – zdecydowana większość gry tradycyjnie przebiega na planszy, przy czym instrumenty pozwalają odkryć informacje niejawne, zaś aplikacja potrzebuje tylko niektórych danych (takich jak kurs, czy prędkość okrętu), by wygenerować odpowiednią reakcję wroga. Jest również odpowiedzialna za wszystkie efekty dźwiękowe, tym samym wciągając graczy jeszcze głębiej w klaustrofobiczne wnętrze uboota VIIC. Lecz przy tym wszystkim powinno się obejść bez ciśnień, gdyż przy formule ‘open and play’ pierwsze torpedy w mig przetną wodę dzięki prostym zasadom, samouczkom video, oraz zróżnicowanym poziomom trudności (wybieranym osobno dla każdego z graczy).

Od szybkich potyczek, przez pełne misje bojowe, aż po szeroko zakrojoną kampanię, U-Boot: Gra Planszowa pozwoli Ci przeprowadzać operacje podwodne we wszystkich istotnych morskich teatrach działań drugiej Wojny Światowej. Powodzenie tych misji zależeć będzie od wykonania rozmaitych zadań powierzonych przez Oberkommando der Kriegsmarine (dowództwo niemieckiej marynarki wojennej), a będą wśród nich patrole, zasadzki na konwoje, stawianie min we wrogich wodach i znacznie więcej! Każda z misji będzie wymagała od graczy przyjęcia całkowicie innej strategii i stylu gry, zaś aplikacja mobilna wygeneruje szczegółowy raport na koniec każdej rozgrywki (oceniając wysiłki graczy, oraz przyznając medale, awanse, etc.). Oczywiście zakładając, że okręt w ogóle wróci do bazy…

Ocean wzywa, a załoga czeka na Twoje rozkazy. Czy jesteś gotów, by poprowadzić elitę Kriegsmarine do boju? Poluj bądź stań się ofiarą, stawiając czoła wzburzonym wodom największego konfliktu w historii!

Zawartość pudełka:

 • długi na 90 cm tekturowy model U-Boota – trójwymiarowa plansza do gry w skali 1/72;
 • 16 plastikowych figurek marynarzy w skali 1/72;
 • 1 plastikowa armata 88 mm w skali 1/72;
 • 1 plastikowa armata 20 mm w skali 1/72;
 • 1 plastikowy zestaw peryskopów w skali 1/72;
 • 13 plastikowych znaczników okrętów (1 U-boot, 4 eskortowce, 4 statki handlowe, 2 małe jednostki, 1 znacznik wroga, 1 znacznik konwoju);
 • 2 plastikowe znaczniki rozkazu;
 • zasady gry i poradnik taktyczny;
 • 1 tekturowy dysk torpedowy;
 • 4 arkusze pomocy gracza;
 • 4 tekturowe panele graczy;
 • 4 tekturowe panele wachty;
 • 108 kart;
 • 282 tekturowe żetony i znaczniki (w tym linijka i kątomierz);
 • 8 arkuszy (mapa strategiczna, arkusz identyfikacyjny, arkusz kodów enigmy, dziennik kapitana).

Gra wymaga darmowej aplikacji do prowadzenia rozgrywki (na urządzeniu mobilnym lub komputerze: iOS, Mac, Android, Windows PC; połączenie z internetem nie jest wymagane w czasie gry).

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: U-BOOT | Bartosz Pluta | Artur Salwarowski | Chris Clor | U-Boot: Gra planszowa | U-Boot: The Board Game | Phalanx | Phalanx Games Polska


Czytaj również

Mare Nostrum: Imperia
Podbij to jeszcze raz
- recenzja
Hunger The Show
Wielkie Reality
- recenzja
Scythe
Kosy w dłoń!
- recenzja
Sekary
Włącz – wyłącz – wyłącz – włącz
- recenzja
Czas Honoru: Operacja Most III
Wunderwaffe w Bliźnie
- recenzja
Wiedźmy
Kapelusz pełen Wiedźm
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.