Joe Hill, Rogi
» Tytani

Tytani

Dodał: Marcin 'Karriari' Martyniuk

Tytani
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Tytani
Seria wydawnicza: Tytani
Typ gry: strategiczna
Projektant: Łukasz Woźniak
Ilustracje: Piotr Krężelewski
Wydawca polski: Go On Board
Data wydania polskiego: sierpień 2020
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 13 lat
Czas rozgrywki: 80-160 min.
Cena: 319 zł
Mechanika: Area Control / Area Influence, Area Movement, Campaign / Battle Card Driven, Card Drafting, Dice Rolling, Hand Management, Take That, Variable Player Powers

Tytani to gra typu territory control dla od 2 do 4 graczy.

Gra rozgrywa się w historycznej, fantastycznej scenerii XVII-wiecznej Europy. Niekończące się wojny zbierają swoje żniwo, a ludzie popadają w rozpacz. Nie ma nadziei na koniec, brak perspektyw na pokojowe rozstrzygnięcie. Wiara ludzi powoli się wypala.

Duchy narodów budzą się z wielowiekowego spoczynku, ożywiając serca ludzi i starożytnych wojowników zwanych Tytanami. Ludzie, przepełnieni niezwykłymi mocami, stają ramię w ramię z potężnymi Tytanami, walcząc o odzyskanie Europy. Ta wojna zakończy wszystko i wybrany zostanie Król Królów.

Tytanach gracze wcielają się w role królów, którzy prowadzą armie z mitycznymi Tytanami do bitwy. Do wyboru są 4 narody spośród ówczesnych imperiów europejskich – Rzeczpospolitej Obojga Narodów, Rosji, Szwecji i Imperium Osmańskiego.

Tytanach każdy Naród oprócz unikatowej cechy startowej i specjalnego działania Tytana posiada własną talię kart Narodu. To karty które dają stała funkcję dla całej armii albo konkretnych Oddziałów. Każdy gracz zdobywa kilka takich kart podczas gry, leżą one odkryte i działają do końca gry. Grając kolejny raz tym samym Narodem inny zestaw kart sprawi, że twoja rozgrywka będzie wyjątkowa i inna od wszystkich innych

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Łukasz Woźniak | Go On Board | Tytani | Piotr Krężelewski


Czytaj również

Król i Zabójcy vs. 7 Ronin
Planszowe boje - część 16.
Król i Zabójcy
Przepraszam, czy tu inhumują?
- recenzja
Mercurius
Gdybym był bogaty…
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.