» Troja

Troja

Dodał: Maciek 'starlift' Dzierżek

Troja
brak
6.62
Ocena użytkowników
Średnia z 4 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Troja - Poltergeist patronem
Typ gry: karciana niekolekcjonerska
Ilustracje: Jakub Jabłoński
Wydawca polski: Krakowska Grupa Kreatywna
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: od 45 do 60 minut
Cena: 39.95 zł

Gra Troja obrazuje legendarny konflikt - Wojnę Trojańską, a konkretnie jego ostatnią część, czyli walkę pod murami oraz oblężenie miasta. Gracze wcielają się w role największych bohaterów greckich, walczących po stronie Achajów pod dowództwem króla Agamemnona. Poszczególne karty przedstawiają m.in. bohaterów, przedmioty, wrogów, zdarzenia czy bestie mityczne, zaś gracze starają się wykorzystać je jak najlepiej aby osiągnąć określone cele zanim zrobią to inni. Na czym to polega? Aby zwyciężyć gracz, prowadząc wybranego bohatera greckiego musi osiągnąć 24 Punkty Chwały jednocześnie nie dopuszczając, by udało się to innym graczom. Czyni to poprzez zwyciężanie kolejnych wrogów, pojedynki i utrudnianie gry pozostałym bohaterom.
  1. Gra zaczyna się od dobrania kart oraz Fazy Obozu, gdy każdy z graczy może uzbroić się w magiczne i potężne przedmioty oraz wezwać achajskie oddziały pod swoją komendę, by wsparły go w walce. Jednak każde takie wsparcie kosztuje bohatera utratę chwały w oczach bogów i ludzi (gdyż to nie jest chwalebne, walczyć za pomocą oddziałów i potężnych przedmiotów!).
  2. W fazie wyzwań bohaterowie achajscy "wychodzą" z obozu pod mury Troi i rzucają na siebie lub sobie wzajemnie karty wyzwań, czyli oddziały Trojańskie lub mityczne bestie. Jeśli bestii zabraknie, żądni chwały herosi mogą wyzwać nawet siebie nawzajem! Każda wygrana bitwa daje bohaterom kolejne punkty chwały, każda przegrana, powoduje ich utratę.
  3. W czasie tych zmagań nie raz zainterweniują bogowie czy też wydarzą się nieprzewidziane rzeczy - achajski heros w krytycznej sytuacji może wezwać na pomoc swego patrona lub rzucić kartę boskiej interwencji lub zdarzenia, które to pozwolą mu wyjść z opresji obronną ręką.
Wyjdź przed mury Troi i stań do walki! Niech świat zapamięta Cię na wieki, niechaj Twoi przeciwnicy zginą w piaskach zapomnienia! Zasady gry są nieskomplikowane, co pozwala zagrać w Troję nawet osobom, które nie miały wcześniej doświadczenia z grami planszowymi i karcianymi (aczkolwiek osoby doświadczone także będą się świetnie bawić!). Troja to całkowicie polska produkcja przygotowana i wydana na najwyższym, światowym poziomie. Autorami gry są osoby należące do krakowskiej grupy Kuźnia Gier. Zawartość pudełka: * 110 ślicznie ilustrowanych kart * 8 żetonów Boskiego Gniewu * instrukcję (oczywiście w języku polskim) Ważna informacja: to nie jest gra kolekcjonerska. W pudełku znajduje się wszystko, co niezbędne do gry. Ta gra nie ma żadnych busterów, nie trzeba zbierać kart by mieć silną talię. To jak gra planszowa, ale bez planszy. Linki: * Oficjalna strona gry. Troja

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Marek Mydel | Michał Stachyra | Maciej Zasowski | Troja | Krakowska Grupa Kreatywna


Czytaj również

Troja
I ty możesz zostać Achillesem
- recenzja
Labirynt Czarnoksiężnika
Idziemy prosto i w prawo? Nie tym razem...
- recenzja
Wolsung
- recenzja
Rice Wars
Gra niczym katana...
- recenzja
Inwigilacja luksusowa
Co tam, panie, w polityce?
- recenzja
Inwigilacja
Ta śmieszna polityka...
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.