» Wieści » Thunderstone po polsku w maju

Thunderstone po polsku w maju

02-03-2010 15:23 | Artur 'nataniel' Jedlinski

Thunderstone po polsku w maju
Już w maju, nakładem wydawnictwa REBEL.pl, pojawi się polska edycja gry karcianej Thunderstone. Jest to gra karciana utrzymana w konwencji fantasy, w której zadaniem gracza jest tworzenie drużyny bohaterów mającej zgładzić jak najwięcej potworów czających się w podziemiach.

Mechanika Thunderstone zbliżona jest do bestsellerowej karcianki Dominion. Gra polega na kupowaniu kart dostępnych we wsi i przedstawiających bohaterów, bronie, czary czy magiczne przedmioty.

Karty te trafiają do talii gracza – na początku swojej tury może on albo udać się do wsi (aby kupić kartę) albo wyprawić się do podziemi, by zgładzić czającego się tam potwora.

Bohaterowie, podobnie jak w grach przygodowych, mogą zdobywać kolejne poziomy, stając się tym samym coraz potężniejsi. Gracz może awansować swoich bohaterów, wydając zdobyte podczas wypraw do podziemi punkty doświadczenia

W grze występuje 550 kart, z których tylko część bierze udział w każdej rozgrywce, dzięki czemu każda gra jest inna i stawia przed graczami inne wymagania.

W tym roku mają pojawić się także dwa dodatki do gry - Wrath of the Elements i drugi (o jeszcze nie ujawnionym tytule), które pojawią się w polskiej edycji wraz z premierą światową.

Więcej informacji – w tym cena, polski tytuł i inne – już niebawem.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: REBEL.pl
Tagi: thunderstone | Rebel


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

JacekSpider
   
Ocena:
0
Miał być dodatek PL i co? Nie ma :(
10-01-2012 18:05

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.