» Wieści » Terraformacja łowców kryształów

Terraformacja łowców kryształów

03-11-2020 15:38 | Marcin 'Karriari' Martyniuk

Terraformacja łowców kryształów

Na platformie Kickstarter rozpoczęła się zbiórka społecznościowa Star Scrappers: Orbital. Gra autorstwa Jacoba Fryxeliusa (Terraformacja Marsa) ma łączyć mechaniki budowania silniczka i rozmieszczania pracowników. Rodzime wydawnictwo Hexy Studio odpowiedzialne za kampanię społecznościową potwierdziło zamiar wydania gry w polskiej wersji językowej.

Zapowiedź:

Międzynarodowy przemysł kosmiczny odradza się po Wojnach Hy'Drańskich! By stymulować wzrost, globalne fundusze przyznają nagrody korporacjom, wyróżniającym się w różnych dziedzinach. Jako właściciel jednej z takich korporacji, stajesz do rywalizacji, by zbudować największą, najlepszą i najpiękniejszą stację kosmiczną, jaką widziały znane światy...

Star Scrappers: Orbital to gra karciana dla 1-5 graczy, korzystająca z mechanik engine building i worker placement. Zaprojektowana przez Jacoba Fryxeliusa, twórcę kultowej Teraformacji Marsa, została osadzona w uniwersum Star Scrappers – bogatym świecie w konwencji space westernu, stworzonym i rozwijanym przez Hexy Studio.

Gra trwa 5 lat (rund), zaznaczanych na specjalnej karcie. Każdy gracz buduje własną stację kosmiczną, zwaną orbitalem, zaczynając jedynie od modułu głównego. Podczas rozgrywki gracze kolejno wykonują po jednej akcji: dobudowują moduły, by rozwijać swój orbital, zagrywają karty wydarzeń, dokonują napraw, zakupują karty z rynku i korzystają ze zdolności swoich modułów. Gry wszyscy spasują, rok kończy się i przyznawane są punkty zwycięstwa – otrzymują je gracze posiadający najwięcej nieuszkodzonych modułów w każdym z sześciu dostępnych typów.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Kickstarter
Tagi: Kickstarter | Star Scrappers: Orbital | Jacob Fryxelius | Hexy Studio


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.