» Wieści » Tegoroczne nowości Gigamic już dostępne

Tegoroczne nowości Gigamic już dostępne

08-08-2010 14:59 | Paweł 'Szept' Furman

Tegoroczne nowości Gigamic już dostępne
W ciągu najbliższych dni we wszystkich dobrych sklepach z grami planszowymi dostępne będą tegoroczne nowości francuskiej firmy Gigamic. Wydawnictwo słynące dotychczas przede wszystkim z doskonale wykonanych gier logicznych wyrusza na podbój sektora gier familijnych, prezentując m.in. grę o wyścigach żaglówek czy doskonałą mieszkankę gry w kości, pokera i remika. Jednak miłośnicy czystych rozrywek umysłowych nie muszą się o nic martwić – firma o nich nie zapomniała.

Nowymi tytułami w ofercie są:

KAKUZU CLASSIC

Kakuzu pozwala wielu graczom na zmierzenie się na tym samym wzorze sudoku. Na początku rozgrywki wszystkie liczby są ukryte pod kamieniami. Poprzez wylosowanie płytki z woreczka gracz ustala jaką liczbę musi odnaleźć na planszy usuwając jeden ze znajdujących się na niej kamieni. Jeżeli uda mu się odnaleźć właściwą wartość, może kontynuować ruch – zatrzymuje zdobyty kamień i poszukuje nowej liczby. Jeżeli jednak się pomyli, przekazuje zdjęty kamień przeciwnikowi po lewej, na którego teraz przychodzi kolej. Jak łatwo się domyślić celem gry jest zebranie jak największej liczby kamieni.

Liczba graczy: 1-4
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: 20 minut

Sugerowana cena detaliczna: 99,00 zł

PAPAYOO

Mogłoby wydawać się, że Papayoo to normalna gra karciana, w którą można zagrać przy pomocy zwykłej talii kart. Jednak w tej grze nie ma waletów, dam ani króli. Zamiast nich jest natomiast niezwykła kostka oraz piąty kolor zwany Payoo. Celem gry jest zdobycie możliwie najmniejszej liczby punktów, unikając zbierania okropnych Payoo, a przede wszystkim Papayoo. Tej kłopotliwej 7, której kolor zmienia się z każdym kolejnym rozdaniem. Wszystko przez kostkę!

Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: od 7 lat
Czas rozgrywki: 30 minut
Sugerowana cena detaliczna: 59,00 zł

REGATTA

Złap wiatr w żagle i wystartuj w eleganckim wyścigu jachtów. Steruj swym jachtem po trasie ścigając się z przeciwnikami oraz omijając napotkane przeszkody.

Każdy gracz ma na ręce 5 kart. Aby poruszyć swój jacht musi wybrać z ręki kartę wskazującą kierunek oraz odległość, na jaką popłynie jego łódź. Jeżeli uda mu się złapać wiatr w żagle, będzie mógł nawet pokonać podwójny dystans. Jednak czy będziesz płynąć do przodu, czy też zdecydujesz się zatarasować trasę przeciwnikom? Decyzja należy do Ciebie!

Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: od 5 lat
Czas rozgrywki: 20 minut
Sugerowana cena detaliczna: 59,00 zł

YAMY

96 zabawnych kart: każda z nich kwadratowa, z wartością od 1 do 6, w jednym z czterech kolorów. Każdy gracz ma na ręce 5 kart i w każdym swoim ruchu wymienia jedną z nich, starając się stworzyć jedną z kombinacji, której nie ma na swoim arkuszu: dwie pary, trójkę, czwórkę, fula, strita, kolor, szkółkę 1, szkółkę 2 i tak dalej… Jednak musi przy tym uważać aby się nie zdradzić ze swoimi planami, ponieważ jeżeli przeciwnicy odkryją jaki jest jego cel, mogą zacząć rzucać kłody pod nogi. Kiedy jeden z grających wyłoży swoje karty jedyną rzeczą, o którą musimy się martwić jest zdobycie możliwie największej liczby punktów, nawet jeżeli oznacza to zrezygnowanie z jednego z naszych celów.

Liczba graczy: 2-5
Wiek graczy: od 7 lat
Czas rozgrywki: 30 minut

Sugerowana cena detaliczna: 59,00 zł

Polskim dystrybutorem firmy Gigamic jest spółka G3.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: informacja prasowa
Tagi: G3 | Gigamic


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.