» Tea Time

Tea Time

Dodał: Mateusz 'TheProdigy' Gołaszewski

Tea Time
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Tea Time
Typ gry: karciana niekolekcjonerska
Projektant: Emanuele Ornella
Ilustracje: Chiara Varcesi
Wydawca oryginału: Gigamic
Data wydania oryginału: 2012
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: ok. 15-30 min.
Cena: 36 zł

Przed pierwszą rundą ustala się losowo gracza rozpoczynającego, który otrzymuje kartę Alicji. Następnie tasuje się pozostałe karty i układa je w stosie. Przed każdą rundą, gracz rozpoczynający rozkłada karty na stole. Karty muszą być ułożone stronami naprzemiennie: raz awersem, raz rewersem i tak na zmianę (strona z postacią, strona z odbiciem lustrzanym, itd.).

Rundę zaczyna osoba, która posiada kartę Alicji. Bierze jedną kartę ze stołu i na jej miejscu umieszcza kartę Alicji. Następny gracz może wybrać jedną lub dwie karty. Aby wziąć więcej niż jedną kartę muszą one przylegać do siebie w pionie, poziomie lub po skosie.

Podczas swojej kolejki każdy gracz musi wziąć co najmniej jedną kartę. Gracze układają wybrane karty przed sobą w kolumnach, pogrupowanych według postaci. Karty muszą być układane tą samą stroną jaką leżały na stole (postacią lub odbiciem lustrzanym do góry). Jeśli gracz weźmie kartę
z postacią, którą już posiada lecz ułożoną odwrotną stroną, wówczas obie karty się znoszą i zostają odłożone (graczom nie wolno mieć dwóch kart tych samych postaci, ułożonych dwoma różnymi stronami do góry).

Po zebraniu wszystkich kart ze stołu, runda się kończy. Ponownie rozkłada się karty na stole i zaczyna się kolejna runda. Gra kończy się po pięciu rundach (przy grze dla dwóch graczy) lub trzech (przy grze dla trzech i czterech graczy). Gracze zdobywają punkty w zależności od ilości kart zebranych w trakcie gry. Wygrywa osoba z największą ilością punktów.

Galeria

Tagi: Tea Time | Emanuele Ornella | Gigamic | Chiara Varcesi


Czytaj również

Mombasa
Giełda, kolonializm i poprawność polityczna
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.