» Wieści » Statki, łupy i kościotrupy nadpłyną w sierpniu

Statki, łupy i kościotrupy nadpłyną w sierpniu

29-04-2015 13:06 | AdamWaskiewicz

Statki, łupy i kościotrupy nadpłyną w sierpniu

Wydawnictwo Portal Games zapowiedziało wydanie nowej gry planszowej, zatytułowanej Statki, łupy, kościotrupy. Jej akcja ma rozgrywa się na pełnym bitew i przygód morzu, a piraci konkurują ze sobą o przychylność Króla Piratów.

Podczas rozgrywki w Statki, łupy, kościotrupy rzuca się specjalnymi kośćmi, by rozgrywać bitwy, grabić kupców a następnie w portach rozwijać statki i werbować członków załogi. Każda partia dzięki scenariuszom pozwala przeżywać całkowicie nowe przygody na niebezpiecznym i niezbadanym morzu, gwarantując niepowtarzalność rozgrywki.W każdej rundzie gracze napadają na statki handlowe oraz inne pobliskie okręty, starając się złupić tyle dóbr, ile w stanie jest pomieścić ich statek! Herszt piratów zbiera wszystkie kości graczy, potrząsa nimi i wrzuca do pudełka - na otwarte morze, na którym rozstrzygnięte zostaną losy bitwy morskiej! Symbole na kościach determinują wynik walki. Po rozpatrzeniu rezultatów piraci zabierają się do grabieży. W Statki, łupy, kościotrupy gracze mogą zacumować w kryjówce piratów, aby usprawnić swój statek, zatrudnić nową załogę za parę butelek rumu, czy też oddać złupione dobra w ręce Króla Piratów. Na koniec gry, wygrywa gracz, który zaskarbił sobie przychylność Króla Piratów.

Podczas ulepszania swojego statku gracze będą używać tekturowych części statku, dzięki czemu każdy z okrętów graczy będzie miał unikatowy wygląd! W pudełku znajdziemy dziesiątki tekturowych elementów pozwalających nam swobodnie przekształcać i ulepszać statek według własnego pomysłu! Wśród podstawowych części i nowych piratów do zatrudnienia, znajdziemy również unikatowe elementy wyposażenia, dzięki czemu staniemy się najbardziej rozpoznawalnymi piratami pływającymi po wodach tego szalonego morza!

Statki, łupy, kościotrupy jest grą przeznaczoną dla 2 do 5 graczy w wieku 8+. Średni czas rozgrywki to 45-90 minut. W środku znajdziemy 38 unikatowych kości, 5 tekturowych plansz statków, przeszło 50 części statków i ulepszeń, ponad 20 piratów, dwie talie scenariuszy, 35 żetonów monet, 64 żetony dóbr oraz instrukcję do gry. Statki, łupy, kościotrupy swoją zagraniczną premierę będą miały pod koniec lipca na konwencie GenCon 2015. W dystrybucji detalicznej pojawi się w sierpniu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Portal Games | Wydawnictwo Portal | Ignacy Trzewiczek | Statki łupy kościotrupy | Rattle Battle Grab the Loot


Czytaj również

Statki, Łupy, Kościotrupy
Okręt mój płynie dalej
- recenzja
Diuna: Sekrety rodu
Historia na pierwszym planie
- recenzja
Detektyw: Sezon pierwszy
Włoska mafia na kampusie Agathy Christie
- recenzja
Prêt-à-Porter (trzecia edycja)
Przepraszam, czy tu dziergają?
- recenzja
Artefakty Obcych: Przełom
Przełom nie nastąpił
- recenzja
Osadnicy: Królestwa Północy
Wieczne imperium
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.