» Wieści » Seria "Zagrajmy, mamo" od Naszej Księgarni

Seria "Zagrajmy, mamo" od Naszej Księgarni

21-08-2017 19:36 | Balint 'balint' Lengyel

Seria

Wydawanej od 1951 rok serii książek Poczytaj mi, mamo nie trzeba nikomu przedstawiać. Zapewne wszyscy rodzice doskonale znają jej charakterystyczne logo. Już niedługo rodzice i dzieci będą mieli okazję poznać gry nawiązujące do tej kultowej serii! We wrześniu pojawią się dwie gry z serii Zagrajmy, mamo.

Informacja prasowa:

W ramach serii „Zagrajmy, mamo” wydawane będą wartościowe gry wspierające rozwój dzieci. Dwie gry otwierające serię opracowane zostały przez zagranicznych autorów i zdobyły popularność w wielu krajach.
Krówka w kuchni to gra niemieckiej autorki Anji Wrede, specjalizującej się w dziecięcych grach edukacyjnych. Natomiast autorem gry Myszki w ogrodzie jest Jacques Zeimet, znany na całym świecie twórca gier pochodzący z Luksemburga. Gra była nagradzana w Japonii, Norwegii oraz dwukrotnie w Niemczech.

Krówka w kuchni 
Pierwsze zaskoczenie czeka dzieci i rodziców zaraz po otwarciu pudełka. Znajdą w nim bowiem drewnianą łyżkę kucharską! Fabularnie gra przenosi nas do kuchni, gdzie mali gracze pomagają przyrządzać potrawy.
Rodzice zaskoczeni będą również samą rozgrywką, ponieważ wielu z nich nie spodziewa się, że gra na spostrzegawczość może równocześnie uczyć dzieci sylab. A właśnie na to położony jest tu główny nacisk. 
Gracz losuje kartę ze składnikami potrzebnymi w kuchni. Bierze łyżkę i wystukuje sylaby poszczególnych składników. Pozostali gracze muszę jak najszybciej odnaleźć wystukiwane składniki. 

Myszki w ogrodzie
Gra składa się z wyjątkowych elementów: planszy przedstawiającej ogród z „prawdziwymi” mysimi norkami oraz dużych drewnianych figurek myszek. Zabawa polega na chowaniu myszek w odpowiednich norkach: schowanie jednej powoduje automatyczne pojawienie się w ogrodzie innej. Myszka, która wychodzi z norki zjada przysmaki w swoim kolorze. Wygra osoba, która pomoże myszkom zjeść najwięcej przysmaków.
Gra jest niezwykle dynamiczna, a przy okazji uczy małych graczy kolorów.  

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Myszki w ogrodzie | Krówka w kuchni | Nasza Księgarnia


Czytaj również

Labirynty: Minotaur
Labirynty, labirynty, jak uciec z nich?
- recenzja
Koty
Spokojny koci sen
- recenzja
Ekosystem
Wielka gra dla małych i dużych
- recenzja
Sen – edycja jubileuszowa
Nowy, piękny sen
- recenzja
Draftozaur
Niby dinozaury ale prawie jak cuda!
- recenzja
Gra Słów
Zgadnij, co mam na myśli?
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.