» » Sadzimy las

Sadzimy las


wersja do druku

Przyjemnie i pożytecznie

Redakcja: Marcin 'Karriari' Martyniuk

Sadzimy las
Co należy zrobić, aby wyrosło piękne drzewo? Oczywiście należy je najpierw zasadzić. A jakie kroki należy podjąć, aby zaszczepić u potomnych sympatię do gier planszowych? Grać z nimi od najmłodszych lat.

Sadzimy las to propozycja dla absolutnie najmłodszych graczy, dzięki której rodzice spędzą z pociechami przyjemne chwile, a w odległej przyszłości zaszczepią może nawet stałą sympatię do tej formy rozrywki. Tytuł łączy w sobie prostotę, estetykę oraz przystępność tematyki, co jest wynikiem pracy Katarzyny Wioski oraz osób odpowiedzialnych za szatę graficzną: Agnieszki Kowalskiej, Macieja Szymanowicza, Małgorzaty Paczewskiej oraz Sławomira Bejdy.

Celem zabawy jest jak najszybsze posadzenie pięciu kompletów drzew, składających się z podstawy drzewa, korony oraz ozdoby w postaci leśnych ptaków. Zasady gry są na tyle proste, iż czteroletnie dziecko z delikatną pomocą starszych jest w stanie cieszyć się pełnią zabawy, co jest niewątpliwie kluczowym kryterium w segmencie gier przeznaczonych dla dzieci.

Jak więc przebiega sadzenie lasu? Na początku należy posortować elementy na trzy grupy: podstawy drzew, do których dołączamy żeton borsuka z cyfrą 1, korony otrzymują bliżej niezidentyfikowane zwierzątko o cyfrze 2, zaś w towarzystwie ptaków należy wyłożyć lisa z cyfrą 3. To wszystko, można zaczynać.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

W swojej turze gracz rzuca dwiema kośćmi, po czym ich rezultat wykorzystuje wedle uznania. Najłatwiej wyjaśnić to na przykładzie: przy wynikach 1 i 3 do wyboru pozostaje pobranie trzech podstaw drzew (stos oznaczony cyfrą 1) albo jednego ptaka ze stosu nr 3. Jedyne o czym należy pamiętać to sekwencja sadzenia drzew: nie można przyozdobić drzewa piękną sową, jeśli dwa pozostałe etapy nie zostały ukończone. Należy więc wybierać pasujące elementy, chociaż może zdarzyć się – zwłaszcza pod koniec zabawy – iż tura minie bezowocnie. I to w zasadzie wszystko: uczestnicy – nawet nie śmiem ich nazwać rywalami – wykonują tury naprzemiennie do momentu, gdy jeden z nich jako pierwszy zasadzi las z prawdziwego zdarzenia.

Grając ze starszymi pociechami można wybrać wariant zaawansowany, dzięki któremu mamy okazję rezerwować elementy „na później”. Znaczenia nabierają wówczas również ptaki: do zwycięstwa wystarczy skompletować raptem cztery drzewa i obsadzić je odmiennymi gatunkami. W ten oto prosty sposób żywotność tytułu zostaje odrobinę przedłużona.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Sadzimy las to bardzo przyjemny w swej tematyce oraz formie tytuł, świetnie wypadający w każdej konfiguracji graczy. Proste i przystępna nawet dla najmłodszych zasady zapewniają kilkanaście minut uczciwej zabawy okraszonej szczerym śmiechem, a czasami również i łzami. W końcu każdy młody ogrodnik chciałby być tym najlepszym.

Wydawnictwo Granna jest potentatem w segmencie gier dziecięcych i nie jest to przypadek. Takie tytuły, jak Sadzimy las nawet jeśli nie pełnią funkcji stricte edukacyjnych, to jednak odgrywają olbrzymią rolę w kształtowaniu maluchów: uczą decyzyjności oraz radzenia sobie z przegraną przy planszówkowym stole. A że przy okazji bawią i dają rodzicom możliwość spędzenia czasu z pociechami? Tym lepiej i dla dzieci i dla rodziców.

Plusy:

  • Atrakcyjne dla oczu wykonanie
  • Prostota zasad
  • Zapewnia mnóstwo zabawy z najmłodszymi
  • Uczy dzieci decyzyjności

Minusy:

  • W swojej kategorii wagowej nie posiada minusów

 

Dziękujemy wydawnictwu Granna za udostępnienie gry do recenzji.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
8.0
Ocena recenzenta
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Sadzimy las
Typ gry: familijna
Projektant: Katarzyna Wioska
Wydawca polski: Granna
Data wydania polskiego: 2016
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 4 lat
Czas rozgrywki: 20 minut
Cena: 39,95 złCzytaj również

Tajny agent
Dedukcja i geografia
- recenzja
Santa Maria
Rozbudowujemy kolonie
- recenzja
CV Pocket
Piękne życie jest na wyciągnięcie ręki!
- recenzja
Rekin
Dopłyń albo zostań pożarty!
- recenzja
Wyspa smoków
Do biegu, po zamek, start!
- recenzja
Tempo Junior
Szybko i mądrze
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.