» Rising Sun

Rising Sun

Dodał: Henryk Tur

Rising Sun
8.5
8.25
Ocena użytkowników
Średnia z 2 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Rising Sun
Seria wydawnicza: Rising Sun
Typ gry: strategiczna
Projektant: Eric M. Lang
Ilustracje: Adrian Smith
Wydawca oryginału: CMON
Wydawca polski: Portal Games
Data wydania polskiego: 15 kwietnia 2018
Liczba graczy: 3-5
Wiek graczy: od 14 lat
Czas rozgrywki: 90-120 min
Cena: 399,99 PLN

Rising Sun to gra planszowa dla 3 do 5 graczy, której akcja rozgrywa się w legendarnej feudalnej Japonii. Każdy z rywalizujących graczy prowadzi swój klan do zwycięstwa poprzez zdobywanie punktów zwycięstwa na przestrzeni kilku pór roku.

Gracze będą tworzyć i zrywać sojusze, podejmować działania polityczne, wielbić bóstwa, adaptować swoje klany do zmieniającej się sytuacji i rozmieszczać swoje figurki na mapie Japonii. Punkty zwycięstwa zdobyć można na kilka sposobów - od wygrywania bitew, poprzez opieranie się na kluczowych prowincjach, aż do wykorzystywania cnót zgromadzonych przez twój klan. Gdy nastanie zima, a w krainie przykrytej warstwą białego puchu zapada spokój, pod skrzydłami wielkich Kami na tron wstępuje nowy Cesarz - gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa obejmuje rządy nad Krajem Wschodzącego Słońca!

Rising Sun to kolejna strategiczna gra autorstwa Erica Langa, twórcy hitów takich jak Blood Rage, The Godfather: Imperium Corleone, czy Chaos w Starym Świecie. Pozycja ta zachwyci wszystkich miłośników bardziej zaawansowanych i skomplikowanych rozgrywek, a konieczność negocjacji sprawi, że każda partia będzie całkowicie nowym i niepowtarzalnym doświadczeniem.

Wspaniałe figurki, przepiękne ilustracje Adriana Smitha i rewelacyjne reguły stworzone przez weterana branży, w połączeniu z niesamowitym klimatem pełnym mitycznych demonów i bóstw sprawiają, że Rising Sun jest jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów pierwszej połowy 2018 roku.

Źródło: strona wydawcy

Tagi: Adrian Smith | Eric M. Lang | Portal Games | Rising Sun | CMON


Czytaj również

Rising Sun
Wiśnie i miecze
- recenzja
Blood Rage
Po złoto, kobiety i chwałę!
- recenzja
A Song of Ice & Fire: Figurkowa Gra Bitewna
Wprowadzenie do systemu, część #1
Narcos
Zabawa w policjantów i … złodzieja
- recenzja
Zombicide: Zielona Horda
Z motyką na zombie
- recenzja
Bloodborne: Gra karciana
Po krew i trofea
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.