» Wieści » Rebel Times #4

Rebel Times #4

|

Rebel Times #4
Pojawił się czwarty numer internetowego magazynu dla miłośników gier Rebel Times. Można go pobrać z tego miejsca. Spis treści:
  • Galaktyczne podboje (Twilight Imperium 3th Edition)
  • Somebody called for an exterminator? (Wiedźmin: Przygodowa Gra Karciana)
  • Dwa lata w feudalnej Japonii (Shogun)
  • Złam kilof sabotażyście! (Saboteur)
  • Umarł król, niech żyje król! (Warrior Knights)
  • Nowa nadzieja (Blue Moon City)
  • Gra o rzucaniu samochodami (Scion: Hero)
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Przejdź dalej: Rebel Times #4

Źródło: Rebel
Tagi: Rebel Times


Czytaj również

Komentarze


Sting
    Spoko...
Ocena:
0
...rozumiem, ale miodność to ocena zawartości podręcznika. Twoje przykłady wskazują, że można na jego podstawie zrobić taką i taką kampanię. Nie neguje tego. Jednak w podręczniku jest bardzo mało tekstu fabularnego, który możnaby ocenić pod względem miodności. Jest natomiast mechanika, która pełni w każdym systemie troche inne funkcje (np. kontrolną). Dlatego w Scionie jest bardzo mało rzeczy, które można ocenić. Dlatego też otrzymał 5/10.
27-01-2008 12:32
LaMedusa
    hmm
Ocena:
+1
moim zdaniem Cyberpunk 2020 jest o niebo lepszy od Sciona (tu można podać listę około 34 komercyjnych gier RP, które są ciekawsze od Sciona), po prostu WW wymyślił kolejną gierkę i nie jest ona rewelacyjna niezależnie od tego co zrobi z nią MG.
27-01-2008 12:57
Beamhit
   
Ocena:
-1
Dla mnie większość starych systemów ssie, bo mają przerost formy nad treścią (choroba większości systemów przed erą DnD 3.0), głupią niegrywalną mechanikę (którą z założenia twórców i tak gracze mieliby olać), no i nie ruszam też trupów.

PS. Do Stinga będzie. Ja oceniam podręcznik prawie zawsze pod względem mechaniki (chyba że z założenia system porusza tematykę, którą uważam za nudną - jak granie wampirami; wtedy nie biorę się za lekturę, z powodu pierwszego wrażenia). Nie przemawiają do mnie właśnie te wszystkie klimatyczne wstawki, które zazwyczaj olewam.
27-01-2008 15:04
LaMedusa
    hmm
Ocena:
0
hmm może masz rację, lecz nowe gry powielają stare wzory i dla wyjadaczy właściwie po za nową szatą graficzną niewiele wnoszą a mechanika ... no cóż każda jest dobra na swój sposób i z doświadczenia wiem że ile jest mechanik tylu jest co najmniej ludzi których one zachwycają. Reszta to opowiadacze którzy snują historie posiłkując się podręcznikiem od czasu do czasu. Dlatego też ww Scion nie jest pozycją która może zachwycić swoim przebogatym światem i mnóstwem zaskakujących rozwiązań tych z nas którzy są bardziej zaawansowani w historiach wszelakich.
A co do trupów... hmm, też za nimi nie przepadam, bo plączą się pod nogami.
27-01-2008 17:35
Sting
    Beamhit...
Ocena:
0
...no i mamy przyczynę konfliktu. Po prostu zwracamy uwagę na inne rzeczy :). W takim razie spokojnie możesz podciągnąć ocenę Sciona do 8 bo mechanike, choć jej jest w cholere, ma spójną i rozbudowaną. Dla mnie ten element nie ma tak wielkiego znaczenia i zwracam uwagę na co innego. Stąd właśnie 5.

Pozdrawiam!
27-01-2008 19:26

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.