» Ramzes II

Ramzes II

Dodała: nana122

Ramzes II
8
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Typ gry: przygodowa
Wydawca polski: Ravensburger
Liczba graczy: od 2 do 5
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: od 30 do 45 min.

Celem gry jest odnalezienie największej ilości skarbów faraona i zebranie dzięki temu najbardziej wartościowych kart ze skarbami.

Plansza do gry podzielona jest na 12 kwadratowych pól, na których jest miejsce dla 4 piramid. Pod piramidami gracze chowają skarby, a na nich układają piramidy, pozostawiając jedno miejsce wolne (bez piramidy). Następnie plansza jest przekręcana kilkakrotnie wokół swojej osi, tak, by nikt już nie wiedział, gdzie znajduje się jaki skarb. Załączone do gry karty należy potasować i rozdzielić według podanych na odwrocie cyfr na 3 stosy. Teraz można zacząć grę!

Najpierw gracze grają o skarby z pierwszego stosu, potem z drugiego i trzeciego. Gracz odkrywa wierzchnią kartę z pierwszej talii. Karta wskazuje na rodzaj poszukiwanego skarbu, a cyfra na jego wartość. Gracze przesuwają piramidy ustawione na planszy gry na wolne pole, starając się znaleźć bezpieczną drogę do skarbu. Jeżeli kolejne odkrywane pola są puste, gracz kontynuuje ruch. Jeżeli jednak odkryte pole zawiera poszukiwany skarb, to gracz odkłada przed sobą zakrytą kartę ze skarbem, odkrywa następną kartę ze skarbem i kontynuuje poszukiwania. Jeżeli znaleziony skarb nie jest tym aktualnie poszukiwanym, to ruch przechodzi na gracza po lewej.

W grze występuje też kilka kart z wydarzeniami, które komplikują rozgrywkę, np.: powodują obrócenie planszy o 180°, ciągnięcie kart ze skarbami od sąsiada, czy też niespodziewane zakończenie gry i inne.

Gra ma dwa stopnie trudności. Pierwszy z nich, pozwala na granie z małymi dziećmi i w tym celu do gry używamy tylko pierwszego stosu kart. Drugi – to pełna gra.

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.