» Wieści » Plany wydawnicze Kuźni Gier

Plany wydawnicze Kuźni Gier

22-03-2010 19:59 | Paweł 'Szept' Furman

Plany wydawnicze Kuźni Gier
Wydawnictwo Kuźnia Gier poinformowało o swoich planach wydawniczych na rok 2010. W najbliższym czasie miłośnicy gier planszowych spod znaku kostki i kowadła mogą się spodziewać kilku ciekawych pozycji.

W I połowie kwietnia ukaże się nowa edycja Wiedźmina: Przygodowej Gry Karcianej. Gra będzie zawierać ilustracje na kartach, żetony złota oraz postać Geralta. Poprawione i doprecyzowane zostały wszystkie zasady, a instrukcja wzbogacona została o FAQ.

W czerwcu pojawi się Football Glory, gra odzwierciedlająca mecz piłki nożnej - gracze za pomocą kart kreują akcje swojej drużyny, starając się poprowadzić ją do zwycięstwa. Efektowne dryblingi, spektakularne rajdy pod bramkę przeciwnika, atomowe strzały i popisowe parady bramkarskie... to wszystko może zdarzyć się na boisku.

Gra posiadać będzie zasady podstawowe oraz rozszerzone (wprowadzające szereg nowych zdolności oddających jeszcze lepiej atmosferę prawdziwego meczu). Przeznaczona jest dla 2 osób, a czas rozgrywki wynosi od 15 do 30 minut. Wydana zostania od razu jako edycja międzynarodowa z kilkoma wersjami językowymi instrukcji.

W III kwartale 2010 r. Kuźnia Gier zaprasza na wesele, dokładnie rzecz biorąc na Wiochmen: Wesele. Jak zapowiada wydawca: "Bądź gotowy na ostrą zabawę, bo właśnie zaczyna się wesele! Wraz ze znajomymi wciel się w jednego z ośmiu bohaterów i rzuć w wir hulanki otoczony trzydziestoma unikalnymi weselnikami, gotowymi na każdy taniec."

Gra polegać będzie na wypełnianiu weselnych celów, gromadzeniu fantów, odpalaniu zagrywek i bujaniu się w takt biesiadnej muzyki.
(ciekawe, czy i tym razem pojawi się muzyka ilustrująca grę, jak miało to miejsce w przypadku gry Wiochmen Rejser - red.).
Do Wesela będzie dołączonych kilka kart do gry Wiochmen 2.

Na targi w Essen Kuźnia przygotowuje nową edycję znanego tytułu, czyli Piraci 2ed.: Córka Gubernatora. Będzie to piracka gra ekonomiczno-przygodowa, z naciskiem na piracka! (czy to oznacza, że przed premiera znajdzie się na torrentach? - red.) Dość już gier gdzie piraci skupiają się głównie na handlu, tutaj będzie się piracić! A wszystko po to aby uratować córkę gubernatora z rąk Straszliwego Pirata Robertsa. Jeżeli gracze zawiodą dziewczynę czeka Los Gorszy Od Śmierci.

Drugą premierą targów w Essen będzie dodatek do gry Kingpin. Będzie to nowa - czwarta - frakcja w konflikcie. Do miasta przemocy, w którym walczą już Ruscy, Mafia i Yakuza wkroczą wkrótce Latynosi z Kartelu!

Już niedługo na profilu gry w serwisie BGG pojawi się Kartel w wersji demo - z "prototypowymi" grafikami. Wszyscy będą mogli go przetestować i ocenić.

Ponadto wydawnictwo, na zlecenie Narodowego Centrum Kultury, przygotowuje grę karcianą Grunwald - Walka 600-lecia poświęconą Bitwie pod Grunwaldem. Gra będzie w całości dystrybuowana przez NCK m.in. podczas obchodów rocznicy pod Grunwaldem.

Drugą zleconą produkcją jest gra Arena Albionu gra karciana oparta na popularnej polskiej grze internetowej MMORPG pod tym samym tytułem.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Kuźnia Gier
Tagi: Kuźnia Gier | Plany Wydawnicze 2010 | Piraci 2 | Córka Gubernatora | Kingpin | wiochmen: Wesele | Wiedźmin: Przygodowa Gra karciana | Football Glory


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Jan Syty

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Syto!
22-03-2010 21:53
~Janina Sut

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Suto!
23-03-2010 09:59
Puszon
   
Ocena:
0
Niezwykle emocje wprowazaja nasze gry :)
23-03-2010 10:10

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.