» Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy

Dodała: Agnieszka 'jagnamalina' Bracławska

Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy
Typ gry: przygodowa
Projektant: Adam Betley, Michał Ostapowicz
Ilustracje: Anna Rudka, Magdalena Szerszeń
Wydawca polski: Redi Games
Data wydania polskiego: październik 2018
Liczba graczy: od 2 do 6
Czas rozgrywki: ok. 120-180 min.
Cena: 219,00 zł

Królowa Wiktoria zaginęła. Uzbrojona po zęby, z mieczem, dwoma toporami, nożami do rzucania i pistoletem wyskoczyła przez okno Pałacu i pognała w noc. Plotki głoszą, że demoniczne siły ukradły klejnoty koronne. Inne plotki głoszą, że królowa bardzo się nudziła w pałacu i postanowiła podbić nową kolonię. Jeszcze inne plotki głoszą, że Charles Dickens tak naprawdę ma na imię Marysia, ale te plotki trochę przycichły od zniknięcia monarchini. Londyn szaleje. Grupki Brytyjczyków wylewają się na ulicę w poszukiwaniach królowej. Kto ją odnajdzie?

Penny Dreadfun: Duchy, Demony, Dickensy zabierze Was do roku 1888, do wiktoriańskiej Anglii, pełnej okultyzmu, brytyjskiego humoru oraz mniej lub bardziej historycznych osób. Gracze wcielą się w jedną z dziewięciu nietypowych postaci, które – kierowane różnymi pobudkami – wyruszają na poszukiwania królowej Wiktorii.

By odnaleźć monarchinię, bohaterowie będą musieli przeszukać uliczki Londynu z czasów rewolucji industrialnej, sekretne podziemia i kanały metropolii, a w końcu i dziewięć kręgów piekielnych. W czasie podróży przyjdzie im się zmierzyć z wieloma przeciwnikami, zebrać liczne artefakty i towarzyszy oraz stoczyć potyczki między sobą.

Zwycięzcą zostanie ten bohater, który przyprowadzi Wiktorię z powrotem do Pałacu Buckingham. Może to być najsilniejszy gracz, może to być gracz najsprytniejszy; może to być gracz, który królową odnalazł, może to być gracz, który ją odbił na samym finiszu. Ale zwycięzca może być tylko jeden…

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Penny Dreadfun: Duchy | Demony | Dickensy; Penny Dreadfun; Duchy | Demony | Dickensy; Adam Betley | Michał Ostapowicz | Anna Rudka | Magdalena Szerszeń | Redi Games


Czytaj również

Miasto Kości
Mroczny świat Nocnych Łowców!
- recenzja
Szablony i demony
Rozszerzenie znanej demonologii D&D
Demony - Łukasz Śmigiel
Demony zła i gramatyki
- recenzja
Demony - antologia
Niestraszne demony
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.