» Wieści » Nowości od Albi

Nowości od Albi

13-09-2013 11:41 | Artur 'GoldenDragon' Jaskólski

Nowości od Albi

Firma ALBI Polska, dystrybutor gier planszowych, prezentów i opakowań, wprowadza na rynek dwie nowości. Są to gry: planszowa - Alias Party Wielki Zakład oraz edukacyjna - Brain Box Matematyka.

Pierwsza integruje poprzez zabawę, rozwija umiejętności twórcze, słowne i ruchowe. Natomiast druga nadaje się jako pomoc dla nauczycieli, umożliwiając poznanie dzieciom podstawowych zagadnień: dodawania, odejmowania, mnożenia, ułamków, skali mapy, czy rodzajów wykresów. Alias Party Wielki Zakład to gra dla wielu pokoleń, Brain Box Matematyka dedykowana jest dzieciom od 7 roku życia.

Gra Party Alias Wielki Zakład to kontynuacja znanej i lubianej gry Party Alias. Nie jest to jednak dodatek, tylko samodzielna gra. W Wielkim zakładzie można zakładać się z drużyną przeciwników o to, że nie dadzą rady wykonać zadania, które dla nich wybierzemy. Zadania słowne przetestują zasób słów oraz pamięć, twórcze - pozwolą pochwalić się artystyczną duszą. Dzięki zadaniom ruchowym z pewnością uda się nie tylko rozruszać całe ciało, ale także mózgi współgraczy. Celem gry jest okrążenie planszy jak najszybciej, aby jako pierwszy przeciąć wstęgę na mecie.  Drużyny starają się spełnić wyzwania, które wybierają dla nich przeciwnicy w różnych aktywnościach, takich jak:

  • Wyzwania ruchowe - pantomima, teatr kukiełkowy
  • Twórcze - rysowanie, malowanie, lepienie z modeliny
  • Słowne - skojarzenia oraz zagadki

Jednak najważniejszym celem jest dobra zabawa oraz integracja wśród rówieśników, a także międzypokoleniowa. Party Alias Wielki Zakład świetnie nadaje się więc na spotkania rodzinne i wśród grona znajomych, ale równocześnie dla dzieci w wieku szkolnym i młodzieży. Gra przeznaczona jest nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci od 11 lat.

Brain Box Matematyka

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Dzięki tej grze dzieci z radością sprawdzą swoją wiedzę z matematyki, poćwiczą pamięć i poznają wiele nowych ciekawych zagadnień. Dowiedzą się jakie szerokie zastosowanie w życiu ma matematyka. Zdrowa rywalizacja zachęci je do zdobywania nowej i bardzo pożytecznej wiedzy z zakresu: dodawania, odejmowania, mnożenia, ułamków. Uczestnik gry pozna również zasady skalowania map oraz typy wykresów, a także rodzaje figur płaskich i przestrzennych. Spróbuje odpowiedzieć na pytania takie jak: Ile centymetrów ma 1 metr, który trójkąt ma tylko jedną linię symetrii, czy każda figura ma cztery kąty? Gra Brain Box Matematyka przeznaczona jest dla dzieci od siódmego roku życia, może stanowić więc świetne uzupełnienie pomocy szkolnych dla nauczycieli klas początkowych. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Brain Box Matematyka | Party Alias Wielki Zakład | Albi


Czytaj również

Anachrony – unboxing
Mroczna przyszłość ludzkości... z czego się składa?
Karak
Stare, dobre RPG na planszy
- recenzja
Lorenzo il Magnifico
Konkurując z Wawrzyńcem Wspaniałym
- recenzja
Polski film
W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle, a kto lubi je tylko jesienią?
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.