» Wieści » Nowe zasady Tannhausera

Nowe zasady Tannhausera

20-04-2010 10:14 | AdamWaskiewicz

Nowe zasady Tannhausera
Na stronie Fantasy Flight Games zapowiedziane zostało wydanie nowych, uaktualnionych zasad do gry planszowej Tannhauser. Oprócz poprawionych reguł z podstawowej wersji gry mają także zawierać zasady z dodatku Operation Novogrod. Z fragmentem 96-stronicowego podręcznika można zapoznać się pod tym adresem.
Źródło: Fantasy Flight Games
Tagi: Fantasy Flight Games | Tannhäuser: Operation Novgorod | Tannhauser


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kasmizar
   
Ocena:
0
Ja błagam o jedno zdanie dotyczącego tematu gry. Widzę jakiś wojskowy temat, ale nic więcej.
20-04-2010 17:41
Beamhit
   
Ocena:
+2
Jest to planszowa gra taktyczna (podobna do: Doom, Descent, Space Crusade, SPace Hulk) która rozgrywa się w alternatywnej historii naszego świata (pierwsza wojna nigdy się nie zakończyła). Dodatkowo Amerykanie wspierają się technologią z rozbitego UFO, a Niemcy posiadają okultystyczne moce.

Z ciekawostek, jest kilka odnośników do Polski. Podstawowa plansza przedstawia Zamek Książ, natomiast często gęsto w historii świata przewija się Częstochowa i Czarna Madonna.
20-04-2010 18:18
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0
Beamhit - dziękuję za uzupełnienie informacji.

Do kompletu Rosjanie mają coś na kształt pancerzy wspomaganych i elektryczne bronie Tesli.
20-04-2010 20:43
Kumo
   
Ocena:
0
Nawet ciekaw jestem, jak wyjdzie ta nowa mechanika. Bo stara była tak #%@# losowa, że po dwóch rozgrywkach odechciało mi się grać na dobre. A szkoda, bo gra świetnie wydana i tematyka mi się podoba.

BTW, gdzieś tam na sieci trafiłem m.in. na autorskie zasady dla ekipy Hellboy'a i B.P.O. do Tannhausera... A nawet pomyślałem o zrobieniu polskiej drużyny...
20-04-2010 22:23
nataniel
   
Ocena:
0
Ciekawe co zmieni sie w mechanice, bo w tej wersji podstawowej to totalny crap byl. Amerykanie mieli super strzelcow a Niemcy super postacie do walki wrecz - wiec ograniczalo sie to do tego, ktora strona doprowadzi do korzystniejszej dla siebie sytuacji (walka w zwarciu czy na odleglosc) i rzutami kostek.
22-04-2010 20:07
neishin
   
Ocena:
0
Dokładnie tak jak mówi nataniel. Zależało to też od mapy - jedna nastawiona była na strzelanie (długie proste korytarze), druga na walkę wręcz (małe pomieszczenia).
Straszliwe rozczarowanie przeżyłem po zakupie tej gry.
22-04-2010 22:11

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.