» Wieści » Nowe gry karciane od G3

Nowe gry karciane od G3

18-08-2010 12:52 | Paweł 'Szept' Furman

Nowe gry karciane od G3
Na przełomie sierpnia i września 2010 roku swoją premierę będą miały trzy nowe gry karciane przygotowane przez firmę G3: Kameleon, Mamma Mia! oraz Packa na muchy.Kameleon
Gracz, niczym kameleon, może zmieniać swój kolor wiele razy w trakcie rozgrywki. Jednak gracze, którzy zmieniają kolory zbyt często, nie poradzą sobie za dobrze i mogą nawet za to otrzymać punkty ujemne. Oznacza to, że gracz musi poczekać na odpowiedni moment i miejsce, aby dokonać zmiany. Ale musi to zrobić przed przeciwnikami.

Kameleon to polska edycja gry karcianej Coloretto, której autorem jest Michael Schacht, twórca m.in. gier Zooloretto (Spiel des Jahres 2007) czy Valdora (Familijna gra roku wg Magazynu Świat Gier Planszowych).

Packa na muchy
Na początku je widać, jednak po chwili już ich nie ma. Niezależnie od tego czy jest to mała muszka, czy tłuste muszysko, gdy packa idzie w ruch, żadna z nich nie może się czuć bezpiecznie. Packa na muchy oto szybka gra, w której wygrywa ten, kto umie najszybciej operować tytułową packą na muchy

Packa na muchy to szybka i bardzo zakręcona gra imprezowa. Gra ma niezmiernie proste zasady. Gracze, w kolejności zgodnej z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, odkrywają karty. Grający, wyposażeni w packi na muchy, starają się równocześnie pacnąć najbardziej wartościowe muchy. Zwycięzcą zostaje gracz, który na końcu gry posiada najbardziej wartościowe muchy. Autorem gry jest Christian Heuser.

Mamma Mia!
W tej smakowitej grze karcianej gracze wcielają się w role kucharzy przygotowujących pizze. Przyjmują od swoich kelnerów zamówienia i otrzymują z puli składniki, które łączą ze sobą, a następnie wkładają do pieca i pieką. Kiedy wszystkie składniki zostaną wykorzystane, gracze otwierają piec, aby sprawić, które pizze zostały przygotowane zgodnie z zamówieniami, a które nie.

Jeżeli źle zapamiętali co było dokładane, mogą się gorzko pomylić, a ich zamówienie zostanie odesłane. Niezrealizowane zamówienia wracają do graczy, którzy mogą spróbować je wykonać podczas kolejnej rundy. Gracz, który po trzech rundach przygotuje najwięcej pizz, zdobywa tytuł Mistrza Pizzy i zwycięża!

Autorem gry jest Uwe Rosenberg, twórca takich hitów jak Fasolki czy Agricola.


Wszystkie z powyższych gier będą miały swoją premierę na przełomie sierpnia i września 2010. Wraz z nimi do sklepów trafi także dodruk bestsellerowej gry familijnej Zooloretto (Spiel des Jahres 2007).

Plany wydawnicze G3, na ten rok, nie kończą się na powyższych pozycjach. Już we wrześniu firma zaprezentuje kolejny tytuł, a w ostatnim kwartale roku swoją premierę będzie miała nowa odsłona jednego z dotychczasowych bestsellerów wydawnictwa.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: G3
Tagi: Zoloretto | Packa na muchy | Mamma Mia! | Kameleon | G3


Czytaj również

Mamma Mia!
Mamma Mia! – czyli kuchenne memory
- recenzja
Szarlatani z Pasikurowic
Mikstura na wszystko
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.