Outpost 2
» Wieści » "Nie przerabiam zasad, nie zabijam pomysłów autorów"

"Nie przerabiam zasad, nie zabijam pomysłów autorów"

01-04-2010 13:50 | Paweł 'Szept' Furman

Najwięksi światowi i polscy wydawcy zawiązali Koalicję Przeciwników Homerules i zapowiedzieli rozpoczęcie akcji "Nie przerabiam zasad, nie zabijam pomysłów autorów".

Akcja skierowana jest przeciwko twórcom tak zwanych house rules, którzy w opinii wydawców niszczą wielogodzinną pracę autorów zmieniając oficjalne zasady gier planszowych.

W wyniku ich działań dochodzi do tego, że w Internecie dostępne są dziesiątki reguł różniących się od oryginału i wprowadzających chaos, szczególnie wśród nowych graczy. W wyniku tych szkodliwych działań dochodzi do wielu spięć i nieporozumień między grającymi, którzy zasiadając do planszy nie wiedzą według jakich zasad toczyć się będzie rozgrywka. Szczególnie dobrze znany jest przypadek z ostatniego międzynarodowego turnieju Tide of Irons, kiedy to trzech sędziów musiało przekonywać zawodnika francuskiego o niemożliwości poruszania się jego czołgów wstecz z podwójna prędkością. Cała sprawa skończyła się zrzuceniem pionków z planszy i wyprowadzeniem zawodnika przez ochronę. Wydawcy zdali sobie jednak sprawę jak poważnym problemem są "zasady domowe" i postanowili z nimi walczyć, m.in. poprzez lobbowanie na rzecz wprowadzenia odpowiednich zapisów ustawowych w poszczególnych krajach. Już teraz w każdej nowej instrukcji znajdzie się zapis o zakazie przerabiania zasad.

W Polsce do ochrony praw wydawców i autorów gier planszowych stworzono już odpowiednie komórki Policji i CBŚ. KPH zapowiedziało przyznawanie statuetek złotego piona szczególnie zasłużonym dla kampanii policjantom.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: zasady


Czytaj również

Zmiany w Magic 2010
Czyli opis najważniejszych nowinek
Nocne Pociągi
część 2. Podróże
Nocne Pociągi
część 1. Przyjazdy, odjazdy
Skinchangers
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Puszon
   
Ocena:
+2
Szepcie, ależ ci się nudzi ;)
01-04-2010 14:31
Malaggar
   
Ocena:
0
Bez przerabiania zasad pewnie 90% gier nadaje się do wywalenia ;)
01-04-2010 14:56
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
xD

Nie przebiłeś Paladyna, ale też fajnie. ; )
01-04-2010 15:22
Siriel
   
Ocena:
0
Protestuję przeciwko publicznemu znieważaniu francuskiej armii, a co za tym idzie nadwerężaniu jej i tak kruchego morale. ;)
02-04-2010 10:58
Szept
   
Ocena:
0
Powyższa wiadomość była oczywiście żartem z okazji pierwszego kwietnia.
02-04-2010 11:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.