» Wieści » Nadchodzi Basilica

Nadchodzi Basilica

24-08-2010 11:23 | Artur 'nataniel' Jedlinski

Nadchodzi Basilica
W drugiej połowie października nakładem wydawnictwa REBEL.pl ukaże się debiutancka gra Łukasza Pogody pod tytułem Basilica. Gra przedstawia pojedynek dwóch średniowiecznych mistrzów budowlanych, którzy mają za zadanie wspólnie wznieść średniowieczną katedrę, zarówno razem planując jej układ, jak i kierując pracami na placu budowy.

Plan powstaje poprzez układanie na stole żetonów, przedstawiających różniące się od siebie wystrojem i architekturą części katedry. Następnie gracze rozmieszczają na nich piony – zespoły budowniczych: majstrów, kamieniarzy i cieśli, którzy będą realizować projekt.

Gracze dążą do tego, by równocześnie osiągnąć dwa cele: Po pierwsze, aby żetony katedry tworzyły jak największe obszary w jednym stylu, czyli kolorze, a po drugie, aby posiadać w każdym z takich obszarów więcej pionów od przeciwnika.

Upływ czasu symbolizuje specjalny pion króla poruszany wzdłuż toru punktacji. Co kilka posunięć pion napotyka jedno z pól oznaczających wizytę władcy. W czasie królewskiej wizyty dokonuje się oceny postępu prac i przyznaje graczom punkty zwycięstwa. Każdy uczestnik otrzymuje punkty stosownie do rozmiaru i liczby kontrolowanych obszarów. Im większe i liczniejsze są obszary znajdujące się pod kontrolą gracza, tym większa nagroda. Ten, kto do końca gry uzbiera najwięcej punktów, zwycięży.

Basilica jest grą dla 2 osób w wieku od lat 10. Jedna partia zajmuje około 45 minut.

O grze możecie także poczytać w serwisie BoardGameGeek
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: REBEL.pl
Tagi: rebel.pl | Basilica | Łukasz Pogoda | premiera | Essen 2010


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.