» Wieści » Munchkin we Wrocławiu

Munchkin we Wrocławiu

15-06-2012 15:17 | Artur 'GoldenDragon' Jaskólski

Munchkin we Wrocławiu
Już w najbliższą niedzielę 17 czerwca we wrocławskiej kawiarni "Wydawnictwo" przy ul. Włodkowica, o godzi. 16:30 rozpocznie się oficjalny turniej niekolekcjonerskiej gry karcianej Munchkin organizowany przez wrocławskie Stowarzyszenie Wielosfer.


Informacja organizatorów:

Munchkin to gra karciana symulująca klasyczną sesję RPG. Gracze - w zależności od przyjętej konwencji - tworzą bohaterów, walczą z potworami, by zdobywać skarby i poziomy doświadczenia. Z czasem ich postaci są coraz potężniejsze i mogą się mierzyć ze smokami hydra(ntami) i czy nawet pradawnym, przedwiecznym złem.

Ważnym aspektem gry jest rywalizacja, choć czasem okazuje się, że sami musimy prosić współgraczy o wsparcie. Pomoc sojusznikom (tymczasowym oczywiście) jest zatem niezbędna. Dodatkową cechą "Munchkina" jest jego konwencja i zabawne podejście do tematu gier RPG. Już pierwszy rzut oka na grafiki, humorystyczne nazwy i opisy kart mówią: "to tylko zabawa, ale spójrzcie, jaka doskonała".

Same zasady gry są proste i można je streścić w 3 zdaniach:
1. Otwórz drzwi lochu
2. Walcz z potworem, który się tam czai
3. Zgarnij skarb

Wszystko to sprawia, że gra toczy się szybko, płynnie, a rozgrywka pełna jest niespodziewanych zwrotów akcji.

Zapisy na turniej odbędą się tuż przed jego rozpoczęciem, zatem nie musicie zapisywać się na niego wcześniej. Nie musicie nigdzie się rejestrować. Jesteście bohaterami. Przychodzicie i walczycie. Zatem jeśli macie możliwość i wolny niedzielny wieczór, zapraszamy do wzięcia udziału w turnieju. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z tą kapitalną grą. A kto wie... Może uda wam się wykiwać pozostałych graczy i to właśnie wy zgarniecie nagrody... To znaczy skarby.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Stowarzyszenie Wielosfer | Munchkin


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.