» Montego Bay

Montego Bay

Dodał: Marcin 'Ezechiel' Zaród

Montego Bay
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Typ gry: familijna
Data wydania oryginału: 2009
Wydawca polski: Queen Games
Liczba graczy: od 2 do 4
Wiek graczy: od 8 lat
Czas rozgrywki: od 45 do 60 min.

Informacje wydawcy:

Montego Bay – zarządzaj pracą jamajskich dokerów.

Montego Bay – w tym niewielkim portowym mieście u wybrzeży idyllicznej zatoki w północno-wschodniej części Jamajki rządzą twarde zasady rynku. Dla dokerów nadszedł czas, aby opuścić tawerny i załadować oczekujące statki. Jedynie Leniwy Jack nie chce opuścić swojego ulubionego miejsca w portowym pubie. Wystarcza mu gdy od czasu do czasu zarobi kilka monet, a poza tym woli cieszyć się każdym nadchodzącym dniem . Do zadań dokerów należy sprawienie, aby ładunek z magazynów znalazł się na statkach. Ten, który najlepiej wywiąże się z tego zadania zostanie sowicie wynagrodzony!

Zawartość pudełka
- plansza
- 16 statków
- 8 kart magazynów
- 10 pionków (po 2 w 4 kolorach graczy, pionek Leniwego Jacka oraz pionek Liczmana)
- 64 drewniane beczki
- 15 srebrnych monet
- 4 znaczniki punktacji
- 8 znaczników kolejności
- 40 kart ruchu
- zestaw naklejek
- instrukcja

Przed rozpoczęciem rozgrywki gracze umieszczają swoje pionki dokerów w tawernach, a na specjalnej szynie w losowej kolejności rozkładają znaczniki kolejności.
W trakcie rundy każdy gracz wykłada przed siebie dwie zakryte karty – po jednej dla każdego ze swoich dokerów. Następnie karty są odkrywane i rozgrywane zgodnie z kolejnością znaczników kolejności. Pionki dokerów poruszają się wokół magazynów, a wartość wybranej karty wyznacza odległość o jaką może poruszyć się pionek. Jeżeli wejdzie on na zajęte pole, „przepycha” znajdującego się tam dokera na drugą stronę magazynu. Natomiast, jeżeli nie ma takiej możliwości to cofa się na pierwsze wolne pole.

Kiedy wszyscy dokerzy zakończą swój ruch do akcji wkracza Liczman, który podchodzi do każdego z dokerów i nadzoruje jego pracę. W tym momencie dany doker ładuje na statki przycumowane w porcie beczki, które znajdują się w magazynie obok którego zakończył ruch. Jeśli w magazynie znajdują się pęknięte beczki, odpowiednia liczba beczek danego gracza jest usuwana ze statków. Wtedy gracz może także zdobyć srebrne monety, jeżeli te znajdują się w danym magazynie.

Kiedy statek zostanie zapełniony gracze otrzymują punkty, których liczba jest uzależniona od tego jak wiele beczek zapakowali na dany statek.

Kiedy wszyscy dokerzy zakończą prace gracze biorą z powrotem do ręki zagrane karty, zmieniają kolejność znaczników dokerów i rozpoczynają kolejną rundę.

Ponadto, na początku każdej rundy jeden z graczy może zatrudnić Leniwego Jacka, płacąc mu srebrnymi monetami, za co będzie miał możliwość korzystania w danej rundzie z jednego dodatkowego dokera.

Rozgrywka kończy się wraz z końcem rundy w której w puli zostanie zbyt mało statków, aby uzupełnić do 3 liczbę łodzi znajdujących się w porcie. Gracze sprzedają pozostałe beczki do tawern i na koniec rundy podliczają swoje wyniki. Zwycięzcą zostaje gracz, który uzyskał najlepszy rezultat.

Czy jesteś w stanie tak pokierować pracą swoich dokerów, aby sprzątnąć przeciwnikom sprzed nosa pozycje przy najlepszych magazynach i uzyskać najwyższą wypłatę? Sprawdź sam jak trudna potrafi być praca w skąpanym w słońcu jamajskim porcie – odwiedź nas w Montego Bay!

Montego Bay będzie dostępna w sprzedaży w Polsce pod koniec drugiego kwartału 2009 roku. Do gry oczywiście zostanie dołączona profesjonalnie przygotowana polska instrukcja.

Wyłącznym dystrybutorem gier wydawnictwa Queen Games, w tym Montego Bay jest firma [url=www.g3poland.com]G3[/url].

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Montego Bay | Queen Games | G3

Filmy

» Montego Bay - Instruction (Official)


Czytaj również

Szarlatani z Pasikurowic
Mikstura na wszystko
- recenzja
Via Appia
Porządna rzymska robota.
- recenzja
Łowcy Skarbów
Gobliny nie lubią draftu
- recenzja
Teby
Wyścig po skarby
- recenzja
Szmal
Gangsterski układy
- recenzja
Królestwo w budowie
Żeby wszędzie tak budowali...
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.