» Recenzje » Mistakos

Mistakos

Mistakos
Chyba wszyscy kojarzymy Bierki. Mistakos jest czymś pochodnym, tyle że zamiast ściągać kolejne elementy ze stołu próbujemy ułożyć ich jak najwięcej tak, aby budowana wieża nie uległa zawaleniu.

Pozycja wydana przez Trefl to raczej imprezowa gra, która ma zachęcać ludzi poprzez jej szybkość, łatwość oraz wygląd. Nie znam bowiem drugiej gry, która do rozgrywki wykorzystywałaby krzesła.

Elementy gry oraz rozgrywka

Mistakos mieści się w sporym pudle, które jest lekkie i w 50% puste. Znajdziemy w nim 24 krzesła podzielone na 3 kolory (8 w każdym z nich). Nie znalazło się miejsca dla instrukcji, która została zastąpiona przez zasady wydrukowane na tyle pudełka. Co do jakości, krzesła wykonane są z dość wytrzymałego plastiku i jeśli będziemy je wykorzystywać tylko do gry i nie dawali dzieciom do zabawy, powinny wytrzymać w zasadzie wszystkie rozgrywki.

Gra oferuje dwa warianty zabawy. W pierwszym każdy otrzymuje krzesła w wybranym kolorze i począwszy od gracza rozpoczynającego wszyscy na przemian dokładają swoje. Kiedy nastąpi upadek wieży, gracz który go spowodował otrzymuje tyle punktów karnych, ile mebli spadło i rozpoczyna się kolejna runda. Po ich ustalonej liczbie (instrukcja sugeruje 5) gracz, który ma najmniej ujemnych punktów wygrywa.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

W drugim wariancie należy pozbyć się swoich krzeseł w jak najszybszym tempie. Jak w poprzednim wariancie wykładamy krzesła po kolei i kiedy wieża ulegnie zawaleniu, krzesła te wchodzą do puli gracza, który spowodował upadek. Wygrywa ten, który pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich mebli.

Podsumowanie i ocena

Gra jest bardzo prosta, dynamiczna, a partie trwają po 10-15 minut. Dodatkowo tytuł oferuje dwa odmienne warianty rozgrywki. Krzesła wykonane są porządnie, szkoda jedynie, że nie umieszczono drukowanej instrukcji. Niestety gra przeznaczona jest zaledwie dla trzech osób, choć w pudełku jest miejsce dla nawet 6 kompletów krzeseł, przez to nie zagramy w większym gronie, gdzie pewnie rozgrywka byłaby bardziej emocjonująca. Trzeba przyznać, że pozycja skaluje się bardzo dobrze. Możemy dobrze bawić się nawet samotnie układając wieżę. Gra nie nudzi się zbyt szybko, bowiem każda partia jest odmienna, a zmiana uczestników zabawy również ma na to wpływ.

Mistakos to bardzo ciekawa pozycja, która spodoba się dzieciom i dorosłym. Pozwala kombinować i utrudniać dołożenie kolejnego krzesła przeciwnikowi. Najlepiej jednak sprawdzi się jako filler między ciężkimi tytułami oraz jako gra na imprezę.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Plusy:

  • bardzo proste zasady
  • podczas rozgrywki sporo się dzieje
  • wysoka jakość elementów
  • nie nudzi się zbyt szybko

Minusy:

  • brak drukowanej instrukcji
  • mogłaby być dla większej liczby graczy

Dziękujemy wydawnictwu Trefl za przekazanie gry do recenzji.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
8.5
Ocena recenzenta
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 1
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Mistakos
Typ gry: imprezowa
Wydawca polski: Trefl
Data wydania polskiego: 2013
Liczba graczy: od 1 do 3
Wiek graczy: od 5 lat
Czas rozgrywki: ok 15 min
Cena: 49,95 zł
Tagi: Mistakos | TreflCzytaj również

Mistakos
Z kamerą wśród pudeł #17
PSTRO!
Potrzebna dobra pamięć i nieco szczęścia
- recenzja
Escape Room: The Game
Myślenie kluczem do sukcesu
- recenzja
Sprytna ośmiornica
Nieco bolesna zabawa zręcznościowa
- recenzja
Ego
Ego
Jak dobrze mnie znasz?
- recenzja
Logo
Wiedzieć znaczy wygrywać
- recenzja

Komentarze


lileczka81
   
Ocena:
0

MEGA, MEGA, MEGA.... Uwielbiam bierki :) moja najukochańsza gra :) W to też na pewno zagram :D

13-04-2014 16:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.