» Miś Wojtek

Miś Wojtek

Dodał: Krzysztof 'Hunter' Martyniuk

Miś Wojtek
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Miś Wojtek
Typ gry: strategiczna
Projektant: Aleksandra Gąsiorek, Magdalena Gąsiorek, Karol Madaj
Ilustracje: Dominika Kiszkiel
Wydawca polski: Instytut Pamięci Narodowej
Data wydania polskiego: styczeń 2018
Liczba graczy: od 2 do 5
Wiek graczy: od 6 lat
Czas rozgrywki: ok. 30 min.
Cena: 45.00 zł

Odwołujący się do realiów II wojny światowej Miś Wojtek ukazuje dzieje Polaków wywiezionych z terenów okupowanych przez Związek Sowiecki i ich długą wędrówkę z Rosji, przez Iran, Palestynę, Egipt i Włochy aż do Szkocji.

Gra rozpoczyna się we wrześniu 1939 r., kiedy Polskę zaatakowały Niemcy i Związek Sowiecki. Z ziem okupowanych przez ZSRS tysiące polskich rodzin wywieziono wówczas pociągami w głąb Rosji.

W 1941 r. Niemcy nieoczekiwanie napadły na Związek Sowiecki. Wtedy Józef Stalin wyraził zgodę, aby z wywiezionych i osadzonych w obozach pracy Polaków utworzyć polskie wojsko. Po pogorszeniu się stosunków polsko-sowieckich w marcu 1942 r. polscy żołnierze i cywile pod wodzą gen. Władysława Andersa opuścili ZSRS, aby wesprzeć siły brytyjskie w walce z Niemcami.

W drodze do Iranu wyniszczeni i wygłodzeni uciekinierzy ze Związku Sowieckiego kupili od przygodnie napotkanego chłopca małego niedźwiadka. Nadali mu imię Wojtek i wcielili do polskiej armii. Wojtek przeszedł z żołnierzami cały szlak bojowy. Dzielił ich dole i niedole, radości i smutki, dając im wiele okazji do uśmiechu i pomagając w potrzebie. Pilnował wyposażenia, a w czasie słynnej bitwy o Monte Cassino donosił żołnierzom amunicję.

W grze, podążając szlakiem żołnierzy 2. Korpusu Polskiego, zbieramy pamiątki związane z losami żołnierzy i ich słynnego niedźwiedzia, Wojtka. Kto zbierze najlepszy zbiór pamiątek, zwycięża.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: Miś Wojtek | Aleksandra Gąsiorek | Magdalena Gąsiorek | Dominika Kiszkiel | Instytut Pamięci Narodowej | Karol Madaj


Czytaj również

Miś Wojtek
Pomocny miś
- recenzja
7. W obronie Lwowa
O bolszewikach i lotnikach
- recenzja
111
Ogłaszam alarm dla miasta Warszawy!
- recenzja
Pamięć '39
Chwała bohaterom
- recenzja
303
My nie błagamy o wolność, lecz o nią walczymy
- recenzja
Kolejka - recenzja
Za czym kolejka ta stoi?
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.