» Recenzje » Memo Match

Memo Match

Memo Match
Kolejna gra typu memo? Czy one mogą się czymś od siebie różnić? Pewnie nie, ale sięgnąłem po najnowszy tytuł ze stajni wydawnictwa Piatnik czyli Memo Match. Czerwone pudełko z uroczymi ptakami na okładce – ten urzekający wygląd może zauroczyć niejedno dziecko i jego rodziców. Pudełko to mały, tekturowy kwadrat z papierową wkładką. W środku znajdziemy grube, wytrzymałe i porządnie wykonane tekturowe kafle. Oprócz tego w zestawie znalazły się cienkie, ale śliskie i dobrej jakości karty oraz kolorowe instrukcje w 5 językach, w tym polskim. Za oprawę graficzną odpowiada Arthur Wagner i trzeba przyznać, że z zadaniem, które przed nim postawiono poradził sobie całkiem dobrze. Kolory na kartach są wyraziste, detale udanie uwypuklone, a do tego ptaki wyglądają uroczo i zabawnie. Na pewno dzieci będą wracać do gry z przyjemnością nawet po kilku partiach. Szkoda tylko, że zarówno kart jak kaflów jest tylko 16 – to, niestety, nie gwarantuje dużej regrywalności tytułu.
Zasad wiele nie ma. Podobnie jak w klasycznym memo musimy zapamiętywać odkrywane obrazki i przypasowywać do określonego wzoru. Wszystkie kafle (kartoniki) tasujemy i tworzymy z nich kwadrat o wymiarach 4x4. Tasujemy karty i odsłaniamy kartę. Pierwszy gracz odsłania pierwszy kafel. Jeżeli przedstawia część ciała ptaka z karty, to kontynuuje odkrywanie. Skucha powoduje zakrycie wszystkich dotychczas odsłoniętych kartoników. Odkrycie 4 pasujących części ciała pozwala na zabranie karty ptaka. Kto zbierze 3 ptaszyska jako pierwszy – zwycięża w zabawie. Wariant zaawansowany przewiduje zmianę karty ptaka po pomyłce lub odkryciu 2 takich samych części ptaka.
Memo match to typowy przedstawiciel swojego gatunku, a więc premiuje osoby z dobrą pamięcią. Zawsze można jednak powiedzieć, że każdy typ gier faworyzuje jakąś grupę uczestników. W memo najważniejsze jest ćwiczenie zapamiętywania i szybkiego kojarzenia. Równie ważne jest niepoddawanie się emocjom i umiejętność zachowania zimnej krwi. Oczywiście, jest to prosta mechanicznie gra, w której nie uświadczymy dodatkowych wariantów. Gra idealnie nadaje się dla dzieci i w porównaniu do innych gier typu memo zachęca szatą graficzną i nieco odświeżoną formułą mechaniczną.
Memo Match to gra przeznaczona stricte dla dzieci (nawet od 4 lat!), choć przyjemnie gra się też w gronie dorosłych. Gra bez wielkich aspiracji, ale z ciekawym pomysłem pozwoli milusińskim i ich rodzicom przyjemnie spędzić wspólnie czas. Plusy:
  • szata graficzna
  • urocze ptaszyska
  • odświeżona formuła mechaniczna klasycznego memo
Minusy:
  • brak dodatkowych wariantów rozgrywki
  • niezbyt duża regrywalność pozycji
Dziękujemy wydawnictwu Piatnik za udostępnienie gry do recenzji.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
7.0
Ocena recenzenta
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Memo Match
Typ gry: familijna
Projektant: Brad Ross
Ilustracje: Arthur Wagner
Wydawca polski: Piatnik
Liczba graczy: od 2 do 5
Wiek graczy: od 4 lat
Cena: ok. 40 złCzytaj również

Honeycombs – plastry miodu
Prosto i logicznie
- recenzja
Wild Shots
Szeryf potrzebny od zaraz!
- recenzja
My First Activity
Dwujęzyczne kalambury
- recenzja
Tik Tak Bum Junior
Wybuchająca rozgrywka
- recenzja
Tik Tak Bum
Wybuchające słowa.
- recenzja
Łowcy Skarbów
Gobliny nie lubią draftu
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.