» Lord of the Rings

Lord of the Rings

Dodał: Adam 'Aki' Kasprzak

Lord of the Rings
10
7.12
Ocena użytkowników
Średnia z 4 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Lord of the Rings
Seria wydawnicza: Lord of the Rings
Typ gry: kooperacyjna
Projektant: Reiner Knizia
Ilustracje: John Howe
Data wydania oryginału: 2000
Wydawca polski: Fantasy Flight Games
Liczba graczy: od 2 do 5 osób
Wiek graczy: od 10 lat
Czas rozgrywki: ok. 60 minut
Cena: około 100 zł

Twoim zadaniem jest zapobiec odzyskaniu Pierścienia przez Saurona. Pierścienia, w którego odziedziczył Frodo Baggins, a którego Sauron użyje do zniewolenia całego Śródziemia. Twoja podróż powiedzie cię przez całe Śródziemie, podejmiesz wyzwania w 4 najniebezpieczniejszych regionach tego świata - Morii, Helm's Deep, Legowisku Sheloby oraz w Mordorze, aby wreszcie zniszczyć pierścień w ogniach Góry Przeznaczenia.

Przyłącz się do Frodo i Drużyny Pierścienia w niezwykłej przygodzie toczącej się w fantastycznej krainie, użyj wszystkich swoich zdolności, a szczęście będzie Ci sprzyjać. Pomóż Drużynie uchronić Śródziemie przed wieczną ciemnością!

Lord of The Rings - Boardgame jest innowacyjną grą blisko trzymającą się fabuły książki, a ilustrował ją znany artysta tolkienowski - John Howe.

Gracze mogą przyjąć role jednego z pięciu Hobbitów (Merry, Pippen, Fatty, Sam, Frodo). Muszą współpracować, aby sprostać wyzwaniom, jakie stawia gra, albowiem tutaj gracze nie rywalizują ze sobą, ale z samą grą!. Współpraca między graczami jest konieczna, aby udało się im z powodzeniem zakończyć swoją misję.

W czasie przebiegu gry Sauron jest coraz bliżej Drużyny. Jeśli którykolwiek z Hobbitów napotka Saurona - jest stracony i odpada z gry. Jeśli Powiernik Pierścienia napotka Saurona, Drużyna przegrywa grę. Drużyna Pierścienia może wezwać Gandalfa na pomoc lub zaryzykowac użycie pierścienia, jednak to może spowodować iż Powiernikiem Pierścienia zawładnie sam Pierścień.

Gra jest rogrywana na 4 różnych planszach, po których kolejno podróżuje Drużyna Pierścienia. Każda z plansz ma 3 różne linie aktywności, które reprezentują podróż Drużyny przez Śródziemie, w czasie której zdobywają cenne zasoby, sojuszników i wymykają się poplecznikom Saurona. Każda z plansz ma również linię wydarzeń - z każdym nieszcześliwym obrotem żetonu Zdarzeń Hobbity będą musiały pozbywać się kolejnych cennych zasobów, aby trzymać Saurona z daleka i zapobiegać poddaniu się woli Pierścienia.

Każdy z Hobbitów ma swoją własną kartę, gdzie przedstawiono jego unikalną umiejętność. W grze znajdują sie również karty reprezentujące możliwości poruszania się po planszy, istotnych sojuszników, którzy pomagają Hobbitom oraz karty Gandalfa, które mogą pomóc w najtrudniejszych sytuacjach. Liczba kart jest ograniczona, więc gracze muszą rozważnie korzystać z posiadanych możliwości.

Galeria

Zobacz wszystkie »
Tagi: Lord of the Rings: The Boardgame | Lord of the Rings | Fantasy Flight Games | Reiner Knizia


Czytaj również

Lord of the Rings
Reiner Knizia, czyli twórca najbardziej klimatycznej gry
- recenzja
Age of War
Kośćmi przez Japonię
- recenzja
Beowulf
Bohater logiczny według Knizii
- recenzja
Legendy Blue Moon
Powrót legendy
- recenzja
Beowulf. The Legend
- recenzja

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.