» Recenzje » Łamigami - Gra Logiczna

Łamigami - Gra Logiczna

Łamigami - Gra Logiczna
Lubisz zagadki logiczne? Dobrze szło Ci układanie kostki Rubika? Łamigami to gra właśnie dla Ciebie!

Dobrze znana na rynku firma Granna wydała nową pozycję z serii Gier Podróżnych. Łamigami to jedna z tych gier, która umili nam czas przede wszystkim w czasie wojaży. Nieduży rozmiar produktu umożliwia transport w bagażu podręcznym. W kolorowym pudełku znajdziemy jednostronną instrukcję oraz notes ze stoma kwadratowymi kartonikami. Naszym zadaniem jest ułożenie określonego na kartoniku wzoru w kwadrat o wymiarze 4x4 w kolorach czarnym i białym odpowiednio na każdej stronie. Kartkę możemy zginać w poziomie, pionie oraz na ukos.

Rozgrywka, poziom zielony

Żeby nie było za łatwo, twórcy założyli cztery poziomy trudności – zielony (początkujący), żółty, niebieski i czerwony (ekspert). Tak jak pierwsze podejścia nie powinny stanowić większego problemu, tak ostatni level zdecydowanie może okazać się wyzwaniem dla niejednego śmiałka. Im wyższy poziom, tym bardziej skomplikowane i wymyślne figury, które należy ułożyć w jednolity kwadrat.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Podany przez autorów pułap wiekowy, dla którego dedykowana jest gra to 6 lat. Prostsze poziomy z pewnością sprawdzą się w rękach sześciolatków, ale trudniejsze mogą okazać się już zbyt skomplikowane, stąd tak ustalony przedział wiekowy może tutaj zastanawiać.

Choć gra przeznaczona jest raczej dla jednego gracza, wspólne rozpracowywanie logicznej układanki nie jest oczywiście wykluczone. Może to jednak nieznacznie utrudniać „rozgrywkę” i dekoncentrować skupionego gracza. Wadą produktu jest jego jednorazowość. Raz pogięte kartoniki ciężko byłoby rozprostować i ponownie ich użyć do zabawy. Co więcej, ślady odkształcenia po uprzednim układaniu mogłyby znacznie ułatwić kolejne zmagania z arkuszem.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zdecydowanymi zaletami gry „Łamigami” są jej niewielki rozmiar, naprawdę duża liczba kartoników o różnych poziomach trudności oraz brak skomplikowanych zasad. Wystarczy wyjąć układankę i rozpocząć główkowanie. Częsty trening umysłu na pewno wspomoże również osoby starsze, a młodszym sprawi wiele radości i z pewnością umili długą podróż czy mozolne poruszanie się po mieście różnymi środkami transportu. Polecam miłośnikom zagadek logicznych i łamigłówek oraz entuzjastom produktów Granny. Kolejny porządny towar!

Plusy:

  • Poręczna gra, idealna do zabrania w podróż
  • Duża liczba kartoników o różnych poziomach trudności
  • Proste zasady

Minusy:

  • Jednorazowość produktu
  • Gra przeznaczona raczej dla jednego gracza

 

Dziękujemy wydawnictwu Granna za udostępnienie gry do recenzji.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
8.0
Ocena recenzenta
-
Ocena użytkowników
Średnia z 0 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Łamigami
Typ gry: łamigłówka
Wydawca polski: Granna
Data wydania polskiego: 2016
Liczba graczy: 1
Wiek graczy: od 6 lat
Cena: 19,95 złCzytaj również

Pan Twardowski Legendy Polskie
W poszukiwaniu legendy
- recenzja
Bazyliszek
Spójrz mi w oczy
- recenzja
Batyskaf
Gotowi na pełne zanurzenie?
- recenzja
Szkoła Magów
Wygraj lub zgiń!
- recenzja
M/S Batory
Zostaniesz detektywem?
- recenzja
Niezłe ziółka
Czyli ogródkowy sezon nigdy się nie kończy
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.