» Kroniki Zbrodni

Kroniki Zbrodni

Dodała: Agnieszka 'jagnamalina' Bracławska

Kroniki Zbrodni
8.5
8.5
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Tytuł: Kroniki Zbrodni
Seria wydawnicza: Kroniki Zbrodni
Typ gry: kooperacyjna
Projektant: David Cicurel
Ilustracje: Matijos Gebreselassie, Mateusz Komada, Katarzyna Kosobucka
Wydawca oryginału: Lucky Duck Games
Data wydania oryginału: 2018
Wydawca polski: FoxGames
Data wydania polskiego: 11 października 2018
Liczba graczy: od 1 do 4
Wiek graczy: od 14 lat
Czas rozgrywki: 60-90 min.
Cena: 139,00 zł

Kroniki Zbrodni to kooperacyjna gra detektywistyczna, będąca innowacyjnym połączeniem gry planszowej, aplikacji i wirtualnej rzeczywistości. Gracze wspólnie prowadzą dochodzenie i starają się rozwikłać wielopoziomowe sprawy kryminalne, które doprowadzą ich do wielkiego finału. Prosta w obsłudze aplikacja wprowadza do gry dowolność w prowadzeniu śledztwa i pozostawia graczom ogromne pole do popisu. Sama wizyta na miejscu zbrodni to możliwość zanurzenia się w wirtualnej rzeczywistości i obejrzenia lokacji z perspektywy 3D!

Każdy element gry ma nadrukowany kod QR, który możemy zeskanować za pomocą aplikacji, pozwalającej prowadzić śledztwo. Skanując ten kod, możemy udać się do wskazanej lokacji, a aplikacja powiadamia nas, na kogo tam trafiliśmy. Niektóre lokacje zostały stworzone tak, że po nałożeniu na telefon specjalnych gogli, będziemy je widzieć w 3D – gracze będą mogli przeczesywać miejsce w poszukiwaniu śladów, głośno opisując co widzi, a pozostali uczestnicy poszukają w talii wymienionych przedmiotów.

Walutą w grze jest czas. Każda akcja kosztuje cenne minuty, które na koniec scenariusza będą jedną ze składowych naszego sukcesu lub porażki. Ważniejsza będzie jednak seria pytań zamykających śledztwo. Mimo, że czasem będziemy wiedzieć kto jest winnym zbrodni, to być może umknie nam jego motyw czy narzędzie, którym się posługiwał.

Podstawowa wersja gry oferuje 6 śledztw – jedno szkoleniowe i pięć pełnych. Trzy z nich tworzą kampanię, a dwa są zupełnie osobnymi historiami.

Źródło: Opis wydawcy

Tagi: FoxGames | David Cicurel | Kroniki Zbrodni | Matijos Gebreselassie | Mateusz Komada | Katarzyna Kosobucka | Lucky Duck Games


Czytaj również

Kroniki Zbrodni: Noir
Klimatyczny mrok
- recenzja
Kroniki Zbrodni: 1400
Kryminał i średniowiecze
- recenzja
Kroniki Zbrodni
Logiką i smartfonem
- recenzja
Urbanista
Miasto z kart
- recenzja
Paranormalni Detektywi
Duch płakałby ze śmiechu!
- recenzja
Nova Luna
Patchwork na sterydach
- recenzja

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.